Konsol Haberleri

Last Epoch Tam Sürüme Kavuşuyor

Valorant VP Oyuneks

 
Eleventh Hour Games tarafından geliştirilen ve tam sürüm olarak yayınlanacak olan izometrik, aksiyon, rol yapma oyunu Last Epoch, 21 Şubat tarihinde geliyor.
 
İzometrik içeriği ile birlikte karşımıza çıkan ve şu anda erken erişim sürümü ile piyasada bulunan bu imal, elbette uzun müddettir erken erişim ile bir arada oyuncuların karşısında yer alıyordu. Artık ise oyun yakın vakitte tam sürüme kavuşmaya hazırlanıyor ve böylelikle oyunun en güzel içeriği tam sürümle bir arada sizlere sunulmak isteniyor. Elbette erken ömür sürümü ile bir arada geri bildirimleri alan geliştirici takım, tam sürümle birlikte en meselesiz ve en akıcı oyun tecrübesini bizlere sunmak istiyor. Bu içeriklerle ve birebir vakitte yeni güncellemeleri de bünyesinde barındıracak olan üretim, üstte da bahsettiğimiz üzere 21 Şubat tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyunun resmi olarak çıkış tarihi belirtilen günden itibaren olacak ve geçmişi ortaya çıkarabileceğimiz ve geleceği tekrar şekillendirebileceğimiz bir yapıyı bünyesinde barındıracak. Hasebiyle uzun soluklu bir üretim bizleri bekliyor diyebiliriz.
 
Oyun içerisinde farklı farklı karakter sınıfları bulunuyor. Bu karakter sınıflarından istediğinizi elinize alabiliyor ve karakter odaklı bir yapının burada olduğundan bahsedebiliyoruz. 15 farklı ustalık sınıfının yer aldığı üretimde istediğiniz bu sınıfları seçebiliyor, bu sınıflarda ustalaşmaya çalışabiliyor, karakterlerinizi yükseltmeye çalışıyorsunuz ve maharet ağacından istediğiniz maharetin kilidini açabiliyorsunuz. Elbette açabileceğiniz burada epeyce fazla yeni yetenek yer alıyor. Bu yetenekleri açarak düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyor ve birebir vakitte karakterinizin burada düzeyini atlatmaya çalışıyorsunuz. Karakter ile bir arada burada bulunan dünyayı keşfedebiliyor, düşmanları ortadan kaldırmak için farklı atılımlar yapabiliyor, karakterinizle birlikte istediğiniz üzere tekli isterseniz de toplu bir biçimde düşmanları ortadan kaldırabiliyor ve hem irili ufaklı düşmanların hem de işveren savaşları diyebileceğimiz devasa düşmanlarla burada karşılaşabiliyorsunuz. Tıpkı vakitte bu düşmanları ortadan kaldırmak için elbette onlara da oradan saldırabiliyor, kendinizi savunmak için onlara ataklarından uzaklaşabiliyor ve menzilli ataklarla ve başka taarruzlarla bir arada düşmanlarının üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz.
 
 
 
Bunun dışında oyun içerisinde farklı farklı bölgeler bulunuyor. Bu bölgeleri dilediğiniz üzere keşfedebiliyor ve yeni ekipmanların ve kaynakların sahibi olabiliyorsunuz. Bu kaynaklarla bir arada elbette karakterinizi daha fazla güçlendirebiliyor ve düşmanların karşısına daha dik bir halde durabiliyorsunuz. Bu bölgeler içerisinde elbette yıkık dökük harabeler, zindanlar ve daha fazlası yer alıyor. Buraya giderek istediğiniz biçimde keşfedebiliyor ve burada düşman çeşitliliğini de ne kadar farklı olduğunu görebiliyorsunuz. Ek olarak bu bölgelerde ortaya çıkarılacak çeşitte sırlar ve gizemler bulunuyor. Bu içeriklerle bir arada birebir vakitte ilgi alımlı görüntülerin burada olduğunu söyleyebiliyor ve aktarabiliyoruz. Bunun dışında elbette burada farklı ganimetleri ele geçirebiliyor ve düşmanların gerisinde bilinmeyen olan bu ganimetleri ele geçirerek farklı donanımlara sahip olabiliyoruz. Bu donanımlar elbette karakter ekranı içerisinde takabileceğimiz ve karakterimizi güçlendirebileceğimiz yararları bünyesinde barındırıyor ve her biri donanımın burada farklı biçimlerde bizlere güçlendirdiğini aktarabiliyoruz.
 
Zaman seyahatine atılabileceğimiz ve uzun soluklu bir macera ile bir arada karşılaşabileceğimiz üretimde tehlikeli zindanlara yanlışsız adım atabiliyor ve bu zindanları keşfederken tıpkı vakitte buradaki düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Çabucak çabucak her zindanın sonunda işveren savaşı diyebileceğimiz düşmanlarla karşılaşabilir ve onları ortadan kaldırarak da efsane ve ekipmanlarla buluşabiliyoruz. Burada birebir vakitte zanaatkarlık mekaniğinin olduğundan bahsedebilir ve topladığımız kaynaklar ve ekipmanlarla bir arada farklı donanımlar ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Hakikaten oyunda yer aldığımız mühlet boyunca efsanevi silahlar yaratabiliyor, oluşturabiliyor ve daha fazla dönüştürücü ile birlikte maharet ağacının gücünden faydalanabiliyoruz.
 
Oyunda kaynakları bir ortaya getirmek epeyce kıymet arz ediyor. Zira bu sayede daha farklı ve güçlü silahları elde edebilir ve başka oyunculardan da daha güçlü kodlama gelebiliriz. Oyunda hem tek oyunculu hem de çevrimiçi eşli oyunculu bir yapı yer alıyor. Bu durumla bir arada de oyundaki ilerleyişimize büsbütün biz karar veriyor ve bununla bir arada de hoş bir tecrübe elde etmek için ilerleyişimize devam ediyoruz.
 
 
Aksiyon rol yapma tecrübesini bünyesinde barındıran imal içerisinde daha çok zindanlar içerisinde bulunuyor ve bu zindanları büsbütün temizlemek ve ortadan kaldırmak bizim işimiz oluyor. Yabanî tabiat içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca burada farklı düşman içerikleriyle kapışabiliyor, örümceklerin ve farklı düşman çeşitlerinin bulunduğu üretim içerisinde onları ortadan kaldırmak için farklı becerilerimizden yararlanabiliyor ve tıpkı vakitte kendi sınıfımızda bulunan hünerlerinden faydalanabiliyoruz.
 
Örneğin, oyun içerisinde büyü atan bir sınıfta yakın dövüş odaklı sınıf epeyce farklı da gösteriyor. Her bir sınıfın burada farklı hünerleri ve avantajları bulunuyor ve ona nazaran de kendi seçiminizi yapabiliyorsunuz. Hangi sınıfa uygun olduğunuzu düşünüyorsanız ona nazaran denemeler yapabilir ve en uygun sınıfınızı burada seçebilirsiniz. Öfkeli ilahlarla dolu imal içerisinde karanlık imparatorluğun bulunduğu bir dünyada yer alıyor ve bu dünya içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan ise bu kararından aydınlığı olmaya çalışıyoruz. Geçmiş dünyaları seyahat edebileceğimiz ve karanlık hududu açığa çıkarabileceğimiz üretiminde elbette art planda bir kıssa döngüsü bulunuyor. Bu kıssa kapsamında da çeşitli misyonlara kendimizi atayabiliyoruz.
Hikaye misyonlarından yan görevlilere kadar farklı içeriklerle karşılaştığımız imalinde elbette bu vazifelerin içerikleriyle bir arada yeniden de donanımların, kaynakların ve hatta hazinelerin sahibi olabiliyor ve bunları yaparak da tıpkı vakitte karakterimizin düzeyini arttırabilir, yeni maharetlerin kilidini açabiliriz. Marifet ağacının epey ağır olduğu ve güçlü olduğu bu imal içerisinde efsanevi silahları da burada görebiliyor ve bu silahları ile birlikte düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde ilerleyişimize devam etmeden evvel elbette burada nasıl bir dünyanın bizlere sunulduğunu ve düşmanları nasıl saldırdığını öğrenmek epey ehemmiyet arz ediyor ve birebir vakitte düşmanların gücünü de tartmak burada hayli önemli. Oyunda bulunduğumuz müddet boyunca farklı bölgelere ilerlediğimiz esnada daima olarak düşmanların üzerimize atıldığını ve ilgi cazibeli görüntülerin burada olduğunu görebiliyoruz. 5 güçlü sınıfla birlikte başlayabileceğimiz üretim içerisinde 15 ustalık sınıfının olduğundan bahsedebilir ve maceramıza bu biçimde başlayabiliriz. Sınıfımız boyunca yükseltmelerin epey süratli olduğunu ve birebir vakitte bu yükseltmelerle bir arada de sınıfımızın en güzel olması gerektiğine inanır ve bununla bir arada de bu büyük macera içerisinde kendi yolumuza bakabiliriz.
Oyun içerisinde geliştirici grubun belirttiğine nazaran yüzden fazla marifet ağacının olduğundan bahsedebilir ve bu maharet ağaçların hakikaten de epey fazla bir halde karşımıza çıktığını deneyimleyebiliriz. Bu maharet ağaçları ile birlikte farklı yeteneklerin kilidini açabilir ve epey fazla yetenekle birlikte de oyunda düşmanların üstesinden gelmeye çalışabiliriz. Hakikaten oyunda her bir sınıfın kendine mahsus yeteneklerini yanı sıra tıpkı vakitte kendi oyun biçimimize oluşturabileceğimiz ve oyuna yansıtabileceğimiz bir yapıyla yerimizi alabilir ve tıpkı vakitte ustalık sınıfımıza yükseltebiliriz. Bu usul oyunlarda siz de biliyorsunuz ki her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir ve bu tecrübesine de kendine nazaran özelleştirebilir ve kişiselleştirebilir.
Bu tecrübenin yer aldığı üretimde uzun bir macera bizleri bekliyor ve bununla bir arada de kendi efsanemizi burada yaratmak uğruna öykümüze başlayabiliyoruz.
 
Burada her bir oyuncu farklı tecrübeyle bir arada ilerleyebiliyor ve kendi güçlendirmelerinizi ve donanımlarınızı istediğiniz biçimde karakterinize uygulayabiliyorsunuz. İstatistiklerinizi yükseltebileceğiniz ve daha güçlü pozisyona gelebileceğiniz üretimde okçulardan büyücülere ve daha fazla sınıfla bir arada oyundaki yerinizi alabiliyorsunuz. Dikkat cazip ortamların ve canlı atmosferlerin bulunduğu üretimde öbür taraftan bu görüntüler içerisinde kendimizi kaybedebiliyor ve izometrik bir rol yapma tecrübesiyle birlikte ganimet avcılığına atılabiliyoruz. Burada üstte da bahsettiğimiz üzere donanımların farklı farklı sınıfları bulunuyor. Yani az donanımlardan efsanevi donanımlara kadar burada bu donanımların nitelikleri yer alıyor. Elbette en yüksek donanım kalitesi efsanevi içeriklerle bir arada bizlere sunuluyor ve bunlara sahip olmak oyunda bir ayrıcalık olarak karşımıza çıkıyor.
 
 
 
Tekrar oynanabilirlik açısından hayli hoş bir içeriği bünyesinde barındıran ve üst seviye mekaniklerle birlikte bizlere sunulan imal içerisinde aksiyon sistemi de hayli kıymet arz ediyor. Zira oyun içerisinde izometrik bakış açısıyla birlikte elbette aksiyon dahiline geçiş yapabiliyor ve bununla bir arada karakterimize en güzel formda yönetmeye başlıyoruz. Oyunda derinlemesine sınıf sistemleri ve maharet ağacı bulunuyor. Bu sistemlerle bir arada kendi aksiyonumuzu özelleştirebilir ve kişiselleştirebiliyoruz. Oyunun dünyasında elbette kuvvetli bir yapı bizlere sunuluyor ve öğrenmesi kolay lakin ustalaşmasını güç olduğu bir yapıyla birlikte burada karşılaşabiliyoruz. Oyunda farklı farklı vazifeleri üstlenebilir ve bu vazifelerle birlikte hem yeni içeriklerin hem de art planda bizlere sunulan kıssayı deneyimleyebiliyor ve böylelikle hoş bir tecrübeye adım atmış oluyoruz. Birçok oyun için kaynakla bir arada karşılaşacağımız ve bu kaynakları elbette üzerimize aldığımız ve bununla bir arada de hem oynanışımızı hem de tecrübemizi özelleştirdiğimiz imal hem tecrübeli oyunculara hem de yeni gelen oyunculara hitap ediyor. Bununla bir arada de bu içerikler büsbütün şahsa özel olarak harmanlanabiliyor.
Nadir ve güçlü ganimetleri avlayabileceğimiz ve bu ganimetlerle birlikte kendi karakterimizi güçlendirebileceğimiz ve birebir vakitte düşmanlara karşı gelebileceğimiz üretimde sihirli öğelerle bir arada ilerleyebiliyor ve gidişatınızı değiştirebiliyorsunuz. Her bir oyunla birlikte burada farklı formlarda yer alabiliyor ve uğraşınızın suratını kendinize nazaran ayarlayabiliyorsunuz. Bu üslup oyunlarda elbette arkadaşlarınızla bir arada oynamak ve yer almak hayli eğlenceli bir tecrübenin kilidini açabilir ve bununla birlikte de hoş bir halde eğlenebiliyorsunuz. Bu formda arkadaşlarınızın yanına davet edebilir, düşmanlara karşı gelebilir, kendi karakterinizi daha yüksek düzeylere ulaştırabilir ve daha fazlasını bu halde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra oyunda çeşitli etkinlikler bulunuyor ve bu etkinliklere arkadaşlarınızla birlikte katılabilir ve birebir vakitte öteki oyuncularla bir arada de çabaya başlayabilirsiniz. Bu biçim içeriklerin ve modların yer aldığı üretimde nitekim de üst seviye bir yapının yer aldığından kelam edebilir ve oyunun yakın vakitte ise tam sürüme kavuşmaya hazırlandığını aktarabiliyoruz.
 
 
Erken erişim sürümünde elbette şu ana kadar birçok sorunun olduğundan bahsedebilir ve artık ise tam sürümle birlikte bu sıkıntıların tamamının ortadan kaldırılacağı belirtiliyor. Geliştirici takımın belirttiğine nazaran oyunun tam sürümü elbette büsbütün meselesiz bir halde karşımıza çıkacak ve yeni güncellemeleri de bünyesinde barındıracak. Ek olarak oyunu Steam sayfasına bakacak olursak, çok olumlu etiketine sahip bir biçimde karşımıza çıktığını söyleyebilir ve oyuncular genel manada bu oyunu epeyce beğendiğini aktarabiliriz. Oyunu zati hem etiketi hem de yorumları bu mevzuyu doğrular nitelikte. Bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. İzometrik bir aksiyon rol yapma tecrübesine baht vermek istiyorsanız bu oyun tam size nazaran diyebiliriz.
Ek olarak oyunu Steam sayfasına bakacak olursak, 18 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyebilirim. Tam sürümle birlikte ise bu fiyatın artıp artmayacağı şu an için belirli değil.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks