Konsol Haberleri

Kent Kurma Oyunu New Cycle Yakında Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
Core Engage tarafından geliştirilen ve Daedalic Entertainment tarafından yayınlanacak olan hayatta kalma, inşa etme, kent kurma oyunu New Cycle, 18 Ocak tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor.
 
Kıyamet sonrası bir dünyada yer aldığımız üretimde hür kamera bakış açısıyla birlikte istediğimiz biçimde kendi bölgemizi inşa ediyor ve burada geniş bir kaynak ağı bulundurabiliyoruz. Endüstriyel bir yapıdan metropole dönüştürebileceğimiz bu yapı ile bir arada dünyada bir yandan hayatta kalmaya çalışırken, öteki yandan ise burayı dilediğimiz üzere geliştirebiliyoruz.
 
İlgi alımlı teknoloji ağacı geliştirmeleri ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan bu üretimde bir yandan medeniyet ateşini tekrardan körüklemeye çalışıyor ve konutumuzu bir sığınak haline getirmeye başlıyoruz. Hayatta kalmanın ötesinde yer alacağımız üretim içerisinde yeni bir ömür döngüsünün kurucusu olmaya başlıyor ve burada dilediğimiz üzere hareket edebilir ve tıpkı vakitte dilediğimiz üzere yapılarla birlikte buradaki yerimizi alabiliyoruz.
 
 
 
Güneşteki patlama sebebiyle medeniyetin çöküşe ulaştığı ve insanlığın yok olduğu bu üretimle bir arada aslında kıyamet sonrası bir dünyada yer alıyor ve burada medeniyetin son kalıntılarıyla birlikte karşılaşabiliyoruz. Oyunda eski dünyanın çekip yeni bir dünya sistemi gelmeye başlıyor ve burada ise insanlığı tekrardan kurtarmak ve birebir vakitte insanlığa yine umut olmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. İnsanlığın manasını çözmeye başladığımız ve hayatta kalmanın ne demek olduğunu öğrenmeye çalıştığımız imal içerisinde insanların o evvelki dünyada alıştıkları nizama yabancı olmasını sağlıyor ve burada yeni bir nizamın başlangıcını temsil ediyoruz.
 
Yeni bir düzenle birlikte adım atabileceğimiz bu imal içerisinde umutsuz bir olay ile karşılaşıyoruz. Lakin bu umutsuz hadise içerisinde bir umut ışığı olmak için biz de kendi atılımlarımızı gerçekleştirebiliyoruz. Oyunda farklı farklı ataklar yapabilir ve bununla bir arada gidişatımızı değiştirebiliriz. Bu üslup oyunlarda biliyorsunuz ki istediğiniz biçimde atılımlar gerçekleştirebilir, bölgenin dilediğiniz kısmına kendi binalarınızı dikebilir, etraftaki kaynakları toplayabilir ve kendi strateji ve planlamalarınızı da bu oyuna entegre edebilirsiniz. Hasebiyle bu stil oyunlarda her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde ediyor ve bu tecrübeyle birlikte istediği kısma gerçek yönelebiliyor.
 
 
 
İnsanlığa tekrardan umut olabileceğimiz bir sığınak haline getirebileceğimizi üretimde farklı farklı binalar inşa edebiliyor ve bu inşa etme mekanikleri ile bir arada oyun içerisindeki yerimizi alabiliyoruz. Simülasyon ve inşa etme mekaniklerinin epey ön planda olduğu imal içerisinde insanlığın manasını tekrardan bulmaya çalışıyor ve birliktelik hissini bu insanlığa tekrardan aşılamak istiyoruz. İşte tam bu ortamda ve his içerisinde yer aldığımız üretimde ortalığın kaosa sürüklenmesini engellemeye çalışıyor ve yaptığımız atılımlarla birlikte tekrardan umut ışığı olmaya çalışıyoruz. Hayatta kalma dinamiklerini simülasyon ögeleri ile bir arada harmanlandığı bu üretimde hakikaten de ilgi cazip bir dünya bizleri bekliyor ve tıpkı vakitte burada ilgi cazip ayrıntılarla da karşılaşabiliyoruz.
 
Bu şekil oyunlarda biliyorsunuz ki inşa etmenin tüm ayrıntıları büsbütün sizlerin elinde oluyor ve yaptığınız her bir bina ile bir arada de farklı gereklilikleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Bu stil binaları inşa etmek için elbette etraftan çeşitli kaynaklar toplamanız gerekiyor. O kaynakları toplayarak da yeni binaların kilidini açabilir ve birebir vakitte sizin işinize yarayacak binaları buraya dikebilirsiniz.
 
Kendi ihtiyaçlarınıza ve insanlığa tekrardan umut olma ışığı ile bir arada adım atmanıza nazaran yapacağınız atılımlar burada epey değişkenlik gösteriyor. Ve güneşteki patlama nedeniyle maruz kaldığınız bu yeni hayata siz de adapte olmaya çalışıyorsunuz. Yeni hayat içerisinde çaresiz kalan bir küme insan bulunuyor ve farklı kümelerle birlikte de burada tanışma fırsatını elde edebiliyorsunuz. Bunun içerisinde farklı hayatta kalma kümeleri ile birlikte etkileşime geçebilir, onlarla bir arada farklı kaynak takaslarına geçiş yapabilir ve tıpkı vakitte bu dünya içerisinde neler olup bittiğini şahsen siz de öğrenebilirsiniz.
 
Arka planda bir öykünün anlatıldığı bu üretim içerisinde elbette çeşitli vazifeler bizlere aktarılıyor ve bu vazifeleri yapmakta büsbütün bizim işimiz oluyor. Bu vazifelerle bir arada atıldığımız oyunda bunları tamamlamak için farklı farklı atılımlar gerçekleştirmemiz gerekiyor ve birebir vakitte bu gezegenin içerisinde yaşamanın devamlılığını sağlamak için de bir ekip araştırmalara girmemiz koşul.
 
Oyun içerisinde hem mekanikler hem de hikayesel manada hakikaten ilgi cazip ayrıntılar bizlere sunuluyor ve bu oyun bazında da birebir halde Türkçe lisan dayanağı ile birlikte bizlere sunulacağını söyleyebiliyoruz. Hasebiyle oyunda mahallî lisanımızla birlikte büsbütün Türkçe bir biçimde oynayabiliyor ve böylelikle büsbütün anlayarak ve kıssanın gidişatına da tesir ederek bu oyunu deneyimleyebiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde Türkçe lisan takviyesinin olduğundan bahsedebiliyor ve böylelikle biz de ilerlememizi sağlayabiliyoruz.
 
 
Kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalmaya çalışacağımız imal içerisinde farklı farklı koloniler bulunuyor. Bu kolonilerle birlikte de elbette anlaşmak epey değer arz ediyor. Atmosferin bile zar güç hayatta kalabildiği bu üretim içerisinde sahiden de şiddetli bir yapı bizlere aktarılıyor ve artık ise insanlığın yine manasını bulmak için çeşitli atılımlarda bulunabiliyoruz. Koloni biçimi hayatta kalma cinsine yenilikler getirmeyi hedefleyen bu imal içerisinde kendi tipinin farklı dinamikleri bünyesinde barındırıyor ve bu dinamiklerle bir arada de tıpkı formda yeni mekanikler ve içerikler de bizlere sunuluyor.
 
Hikaye manasında elbette düzgün bir öykünün olması bu üslup oyunlarda epeyce ehemmiyet arz ediyor. Zira burada daima olarak kendi başımıza bir şeyler kurmak ve rastgele bir vazifenin olmaması hakikaten de oyuncuları bir yerden sonra sıkabiliyor ve böylelikle o yüzden uzaklaşabiliyor. Hasebiyle bu şekil oyunlarda öykülerin olması, vazifelerin olması ve farklı ayrıntıların bizlere sunulması hayli önemli.
Geniş bir dünyaya adım atabileceğimiz imal içerisinde hayatta kalabilmek için topluca hareket etmemiz gerekiyor ve tıpkı vakitte etraftaki vazgeçilmez nimetleri kullanmamız lazım. Çeşitli kaynakları adım atabileceğimiz ve bu kaynakları toplayıcılıkla birlikte kendi bünyemize dahil edebileceğimiz üretimde hem madenciliğe hem de ticarete adım atabiliyor ve bu mekaniklerle bir arada de oyundaki gidişatımızı değiştirebiliyoruz. Halkımızın muhtaçlıklarını giderebileceğimiz ve bu mekaniklerle birlikte ticarete yahut madenciliğe adım atabileceğimiz yapıp da etraftaki kaynakları kentimize getirmek ve bu kenti geliştirmek epey değerli arz ediyor. Yeni dünyanın bizlere sunacağı nimetlerden faydalanmak için elbette birçok zahmetinin altından kalkmamız gerekiyor ve tıpkı vakitte bu kaynak döngüsünü de kendimizce kurgulamamız lazım. Yani oyun içerisinde bizlere daima olarak kaynak akışı sağlayacak bir sistemi oyuna dahil etmemiz gerekiyor.
Farklı farklı atılımlar yapabileceğimiz ve etraftaki kaynakları toplayabileceğimiz üretimde tıpkı vakitte istediğimiz halde kendi dizaynlarımız ve planlarımızı oyuna dahil edebiliyor ve öbür taraftan farklı görünümlerle bir arada de karşılaşabiliyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca elbette buradaki görüntülerin ilgi cazip olduğunu görebiliyor ve yer yerde ekran imgeleri alabiliyoruz. Dikkat cazibeli bir kıyamet sonrası dünya içerisinde yer aldığımız üretimde gezegeni dilediğimiz üzere keşfedebiliyor, etraftaki kaynaklara yakından bakabiliyor ve özgür kamera bakışı ile birlikte de yaklaşık uzaklaşabiliyoruz. Hasebiyle oyunda hoş bir içeriğin bizlere sunulacağına göstergeleri şimdiden belirli oluyor diyebiliriz.
 
 
Oyunda başka taraftan farklı döngüler bulunuyor ve bu döngülerle bir arada de mevsim döngüleri karşımıza çıkabiliyor ve birebir vakitte sabah akşam döngüleri de bu oyunda yerini alıyor. Örneğin oyun içerisinde sabahleyin işlere başlayabiliyor ve akşam olduğunda da bu işleri elbette bitirmeye çalışıyoruz. Hasebiyle oyunda sabah ve akşam dövmeleri yer alıyor ve birebir vakitte bunların nasıl görüneceğini de oyunda şahsen görebiliyoruz. Ek olarak bunun dışında mevsim geçişleri bulunur ve yağmurlu bir bahar ayından daha soğuk ve karlı mevsimlere birebir vakitte yaz mevsimine yanlışsız da adım atabilir ve etrafın sıcaklığını görebiliyoruz.
 
Hasebiyle oyun içerisinde bu mevsimlerle bir arada de hem halkımızın stok muhtaçlığını karşılamamız gerekiyor hem de bir sonraki mevsime kendimizi nasıl hazırlamamız kaide. Durum bu türlü olunca oyunda elbette gidişat dediğimiz üzere değiştirebiliyor ve yapacağımız atılımlarda elbette halkımızın huzuru için olabiliyor. Hasebiyle oyunda yer aldığımız müddet boyunca dilediğimiz üzere kaynakları toplayabiliyor ve stoklarımızda hep canlı tutmamız gerekiyor. Bu da oyunda yapacağımız en kıymetli ataklardan bir tanesi.
 
Halkımıza liderlik edebileceğimiz ve bu liderlikle bir arada de toplumumuzu daha hoş bir halde yükseltebileceğimizi üretimde yeni dünyanın aşınmış olan atmosferine yanlışsız ilerlemeye başlıyor ve buraların istikrarsız mevsim döngüleriyle birlikte de karşılaşabiliyoruz. Üstte da bahsettiğim üzere oyunda mevsim döngüleri ve gece gündüz döngüleri bulunuyor. Fakat bu döngüler elbette sağlıklı bir biçimde işlemiyor. Hasebiyle ani olarak değişen hava kuralları ile bir arada de karşılaşabiliyoruz. Oyunda birebir vakitte çeşitli tabiat olayları bulunuyor ve yıkıcı olaylarla birlikte de burada karşı karşıya kalıyoruz. Zati bu stil oyunlarda siz de biliyorsunuz ki genel olarak tabiat olayları kentimize ziyan verebilir ve bu kentteki ziyanı da en aza indirmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz ve bu doğal afetlere karşı tedbir almamızda epey önemli.
 
 
Oyunda halkımızın çeşitli ihtiyaçları ve muhtaçlıkları bulunuyor ve bunlarla birlikte de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Örneğin oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca halkımızın moralini yükseltmemiz gerekiyor. Tıpkı vakitte onların yeme içme ve barınma gereksinimlerini gidermemiz lazım. Bunun dışında onlardan randıman alabilmek için elbette iş gücünü yönetmemiz gerekiyor. Birebir vakitte onlara elbette bu işler karşılığında çabucak geri dönüş verme kural. Münasebetiyle vakit zaman bu halkımızla birlikte daha yakından ilgilenmemiz gerekiyor. Ve onların ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra da elbette yavaş yavaş da büyüyebiliyoruz. Münasebetiyle oyunda ilerlememizin ve daha sağlıklı bir dünya inşa etmemizin temel sebepleri ortasında halkımız bulunuyor diyebiliriz.
Güçlüklerin üstesinden gelebileceğimiz ve halkımıza liderlik edebileceğimizi üretimde toprak patikalardan fabrikalara, farklı coğrafyalardan yeni bölgelere kadar hayli farklı kısımlar bulunuyor. Ve bu farklı kısımlarda elbette çeşitli zorluklar karşımıza çıkabiliyor. Oyunda istediğimiz halde yerleşebileceğimizi farklı kısımlara gerçek ayırabiliyor ve istediğimiz mod içerisine de geçiş yapabiliyoruz. Oyunda farklı farklı oyun modları bulunuyor. Ve bu oyun modu içerisinde hem kıssa modu hem de hür mod bulunuyor. Hür mod içerisinde dilediğimiz biçimde dilediğimiz kaynakları kullanabiliyor ve yalnızca hayatta kalmakla yetinmeyip görkemli bir kent inşa edebiliyoruz. Münasebetiyle özgür mod oyunu temel olarak anlamak ve kendi ustalığımızı geliştirmek için kullanabileceğimiz bir içeriği bünyesinde barındırıyor.
 
 
İnsanlığı ileriye taşıyabileceğimiz ve bu insanlıkla bir arada de yeni dünyadaki bilgileri güç olarak kullanabileceğimizi üretimde çeşitli teknolojileri kullanarak daha hayati adımlar atabiliyor ve bu teknolojilerle bir arada de hem bölgemize hem de halkımızı geliştirebiliyoruz. Bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyun üstte da bahsettiğim üzere 18 Ocak tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Ayrıyeten oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda. Dilerseniz Steam sayfası üzerinden isteklisiniz ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla