Konsol Haberleri

Human Resource Machine Epic Games’te Fiyatsız

Valorant VP Oyuneks

 
Epic Games kış indirimleri bir yandan devam ederken öteki taraftan yıl sonuna kadar her gün fiyatsız bir oyunu kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz 2-3 gün içerisinde hakikaten de hoş ve büyük çaplı oyunları bizlere sunan Epic Games’in bugünkü fiyatsız oyunu, bulmacalar çözebileceğiniz ve ofis macerasına atılabileceğiniz ve hatta burada programlamalara katılabileceğiniz Human Resource Machine oldu. Bu oyun Epic Games platformu üzerinde 19 Türk lirasına satılıyor ve oynanması hakikaten de bir yere kadar eğlenceli bir yapıyı bünyesinde barındırıyor.
 
– Epic Games sayfası
 
Oyunda bulmacaları çözmek için küçük bir ofise atılıyorsunuz. Bu ofis içerisinde çalışanları programlayabiliyor ve gerçek hayatta nasıl programlama yapıyorsak ve birbiri arkasına bu programları bağlıyorsak tıpkı halde burada da bu durumu gerçekleştirebiliyorsunuz. Güzel bir işçi olabileceğiniz ve makineleri hakikat düzgün çalıştırabildiğiniz üretimde hakikaten de ilgi cazip içeriklerin ve durumların bizlere sunulduğunu görebiliyoruz. 
 
Oyunda tıpkı vakitte kısım bölüm kısımlar bulunuyor ve her kısımda yapmanız gereken farklı farklı durumlar kelam konusu. Münasebetiyle oyunda yer aldığınız mühlet boyunca hakikaten de dikkat cazip ögelerle bir arada karşılaşabilecek ve bunları aşmak için de bu bulmacaları çözmek için elinizden geleni yapmaya koyulacaksınız.
 
 
 

 
Oyun hakkında 
 
Kafayı çalıştırabileceğimiz ve daima olarak bir şeyler programlayabileceğimiz üretimde başarılı olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyor ve tıpkı vakitte küçük ofis çalışanlarına programlayarak onları bir iş makinesi üzere çalıştırabiliyoruz. Burada yapabileceğimiz her atak epey ehemmiyet arz ediyor. Zira ufak ayrıntılar burada büyük değer arz ederek her yaptığımız atılımın aslında somut olarak sonucuna uğraşı karşımıza çıkarıyor. Şayet başarılı olursak burada ofis binası içerisinde terfi alabiliyor ve bu terfi elde etmek için de elbette burada güzel işler başarmamız gerekiyor.
 
Bir sonraki kısma geçmek için içerisinde bulunduğumuz kısmın bulmacalarını çözmemiz gerekiyor ve ofis çalışanlarını bulunduğu ortama nazaran programlamamız lazım. Elbette bu programlama her kısım içerisinde yapılacak farklı ögeler ortasında bulunuyor ve bulmacaları çözmek için de farklı programlamalar yaparak ofis çalışanlarını düzgün bir formda sistematik hale getirebiliyoruz.
 
Elbette programlama bilen kullanıcılar yahut oyuncular bu oyuna kısa müddette adapte olabiliyor ve tıpkı vakitte burada usta olmaya çalışabiliyor. Bunun dışında programlama bilmeyen ve daha evvel hiç bunlarla kafayı yormamış biriyseniz de burada esasen gerçek manada bir programlama yahut kodlarla uğraşmıyor, yalnızca bilmeceleri yani bulmacaları çözerek buradaki yerinizi alabiliyorsunuz. Münasebetiyle oyundan korkmanıza rastgele bir durum yok ve kolay ve mantıksal denemelerle bir arada bu bulmacaları aşmanız epeyce olağan diyebiliriz.
 
 
 
Bu şekil oyunlar elbette her bir oyuncuya hitap etmiyor. Zira oyun içerisinde aşikâr bir durağanlık kelam konusu ve yapabilecekleriniz de sonlu olarak karşımıza çıkıyor. Lakin bulmacaların içerikleri çeşitlilik gösterdiği vakitte, elbette çözmemiz gereken içerikler ne kadar derinleşirse o kadar çok düzgün bir biçimde oyunda yer alabiliyoruz. Oyunda tekrar bir düzlem üzerinde yer alıyor ve programlama yaptığımız müddet boyunca da oyunda mantıksal, hoş ve herkesin anlayabileceği bir mekanik karşımıza çıkıyor. Bunun dışında oyunda zorluğun düzeyi gittikçe artış gösteriyor ve bu zorluk düzeyiyle birlikte de buradaki yerimize alabiliyoruz.
 
Herkesin anlayıp oynayabileceği ve kısa müddette usta olabileceği bu imal içerisinde uzman olmak için bu bulmacaları çözmeye çalışıyorum ve kuvvetli vazifelerde karşımıza çıkmayı bekliyorum. Bu kuvvetli misyonları aşmak elbette ilerleyen süreçte daha kolay bir hale gelebiliyor. Eğlenceli idare ögelerini bünyesinde barındıran üretimde bu biçim bir içerik yer alıyor ve bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız sahiden oynanması gereken ve yer vermeniz gereken bir proje diyebiliriz.
 
Oyun aslında Epic Games platformunda şu anda fiyatsız bir halde karşımıza çıkıyor. Ek olarak, oyun zati birinci olarak bir öğretici ile bir arada karşımıza çıkıyor ve burada sıfırlar ve birlerle birlikte ortamıza giriyoruz. Oyunun alıştırma evresinden sonra elbette yapabileceklerimiz kısa kısa bizlere aktarılıyor ve artık kolaydan zora hakikat bir yapıyla birlikte karşılaşabiliyoruz. Birebir vakitte, oyun içerisinde Türkçe lisan takviyesi bulunuyor ve bu Türkçe lisan takviyesi ile bir arada oyuna tamamını anlayarak ilerleyebiliyorsunuz.
 
 
Ofis çalışanlarını burada dilediğiniz üzere kodlayabiliyorsunuz. Ofis çalışanları elbette kendi oturduğu duruma ve içerisinde bulunduğu hale nazaran programlıyor ve yanlışsız biçimde hareket etmesini sağlıyorsunuz. Hakikat biçimde kodladığınız ofis çalışanları adeta bir makine üzere iş yapıyor ve böylelikle siz de idare ögelerini ve iplerini elinize alabiliyorsunuz. Oyunda yer aldığınız müddet boyunca uygun bir işçi olmaya çalışıyor, makinelerin üzerinize geldiğini görebiliyor ve burada yeterli bir kodlama ile birlikte de ofis çalışanlarını en âlâ biçimde çalıştırabiliyorsunuz. Yaptığınız yanılgıların elbette burada telafisi olabiliyor ve kodlamalarda değişiklik yaparak burada farklı atılımlar gerçekleştirebiliyorsunuz. Küçük ofis çalışanlarını programlayabileceğiniz ve bu programlarla birlikte ofis çalışanları ile etkileşime geçebileceğinizi üretim, üstten görünümlü bir kamera bakış açısını bizlere aktarıyor ve bu kamera bakış açısıyla birlikte de dilediğiniz ofis odasına gerçek ilerleyerek kısımlara geçiş yapabiliyorsunuz.
Programlama olayından biraz bahsedecek olursak, ofiste çalışan bir kişi olarak yer alıyor ve bu programlamalarla bir arada neleri yapacağımız bizlere aktarılıyor. Münasebetiyle ofis içerisinde bir şeyi farklı bir yere hakikat taşımak için programlamayı gerçekleştirebilir ve bu programlamayı yazdıktan sonra da o kişi programlama sayesinde objeyi diğer bir yere hakikat taşıyabilir. Hasebiyle oyunda yapılabilecek her bir atak bu programlamalar sayesinde gerçekleşiyor ve şayet programlamada elbette aksaklıklar olursa bu objeye elimizi alamıyoruz ve rastgele bir atılım de yapamıyoruz. Hasebiyle bu aksaklıkları gidermek için daima olarak deneme yanılma formülünü de kullanabiliyor ve böylelikle en düzgün biçimde programlama içerisinde yer alabiliyoruz.
 
Oyunun aslında temelinde bu durum yer alıyor ve ilgi cazibeli karakterlerini burada olduğunu söyleyebiliyoruz. Tıpkı vakitte, bu karakterlerle bir arada etkileşime geçebiliyor, orta sahnelerle birlikte bizlere neler anlatmak istediklerini burada öğrenebiliyor ve öteki taraftan ilgi cazip animasyon şekli ile birlikte de buradaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunun renk paletleri ve sanal tarzı nitekim de ilgi cazibeli olarak karşımıza çıkıyor ve burada yer aldığımız mühlet boyunca da hoş bir tecrübe elde edebiliyoruz diyebiliriz.
 
 
Oyunda başka taraftan, programlama yaparken ve misyonları yerine getirirken muhakkak sayıda komut dizimi yapmamız gerekiyor. Yani 10 farklı komut istemi ile birlikte bir vazifesi yapmak üzere bir işimiz varsa 11 komutla bir arada bu misyonu yerine getiremiyoruz ve bu sayıyı aslında geçmemeye çalışıyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde kısım bölüm olarak ilerlediğimiz bu üretimde bu biçim vazifeler ve güçlü kısımlarda bulunuyor.
 
Esasen işin zorluğu buralarda karşımıza çıkıyor. Komut kısıtlamaları bu üretim içerisinde kuvvetli bir içerik olarak yer alıyor ve farklı zorlukları da beraberinde getiriyor diyebiliriz. Böylelikle daha az komut ile bir arada oyunda misyonları yerine getirmeye çalışıyor ve bu komutlarda en güzel halde başımızda kurarak ona nazaran şekillendirebiliyoruz. Bunu aslında başınızda kurması, strateji ve planlaması büsbütün size ilişkin oluyor. Bunun dışında, her bir oyuncu burada farklı bir tecrübe elde edebiliyor. Münasebetiyle farklı hallerde de programlama yapabilir ve kolay taktiklerle birlikte de burada dilediğimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks