Konsol Haberleri

Honor of Kings’in Efsanevi Savaşları 21 Şubat’ta Türkiye’de Başlıyor

Valorant VP Oyuneks

 
Dünyanın en çok oynanan çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası (MOBA) oyunu Honor of Kings, 21 Şubat tarihinde ülkemize geliyor. Ön kayıtları hala açık olan Honor of Kings, lansman sürecine özel ön kayıt yaptıran tüm oyuncularına çeşitli sürprizler vadediyor.
 
Level Infinite ve TiMi Studio Group, Honor of Kings’in Türkiye’de resmî olarak 21 Şubat tarihinde, Android ve iOS aygıtlarda çıkacağını duyurdu.Bir taşınabilir MOBA oyunu olan Honor of Kings, birinci olarak Kasım 2015’te oyuncularla buluştu ve kısa müddette kendi tipinde dünyanın en çok oynanan oyunu olarak kabul edildi.
 
Oyunun Türkiye’de piyasa sürüleceği Şubat 2024 tarihi prestijiyle da Honor of Kings, sert uğraşlarla dolu kadro savaşları ve renkli kahraman takımıyla yeni bir hayran kitlesini de etkilemeyi hedefliyor.
1 milyondan fazla oyuncu Honor of Kings’e ön kayıt oldu
Oyunun resmi çıkışına kadar devam edecek olan ön kayıt programına Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Güney Asya bölgelerinden 1 milyondan fazla oyuncu kayıt oldu. Ön kayıt sürecine dahil olan oyuncular, muhakkak kilometre taşlarına ulaştıklarında ise şu mükafatları kazanacaklar:
 

– Oyunun sembolik kahramanlarından biri olan Ying
– Ying’in Kızıl Püskül kostümü
– 500 Elmas
– 2000 Arcana Parçası
– 5000 oyun içi para

– Hudutlu bir mühlet için tüm kahramanların fiyatsız deneme sürümü
 
Geliştirici takım, Honor of Kings’in piyasaya sunulduğu tarihten itibaren oynanışı devamlı geliştirmeyi hedefledi. Bu kapsamda 8 yıl boyunca yapılan milyarlarca maçtan elde edilen tecrübeleri pahalandıran grup, ekip suratı ve stratejisini dengeleyen bir oyun sunmayı hedefliyor.
 
 
 
Türkçe lisan takviyesi mevcut
 
Honor of Kings takımı, Türkiye’den ön kayıt yaptıran oyunculara düzgün ve istikrarlı bir oyun tecrübesi sunmak için bölgesel sunucuları devreye almanın yanı sıra Türkçe oyun içi metinler ve seslendirme de sunuyor.
 
Bunların yanı sıra yanı sıra Level Infinite ve TiMi, Türkiye’nin kültürel bedel ve kutlamalarının oyunun gelecek devir içerikleri ortasında yer alacağının da altını çiziyor. Bu içeriklerin, Türkiye’de sevilen bir sanatçı ile duyurulması planlanıyor.
 
Bu lokal içerikler, Türkiye’den bir sanatkarla duyurulmanın yanı sıra dünya çapında tanınmış müzik sanatkarları ve ünlülerle yapılan daha fazla iş birliği ile tamamlanacak. Honor of Kings’in evvelki iş birlikleri ortasında Hans Zimmer, Joe Hisaishi ve en son DJ Alok bulunuyor.
 
Konuyla ilgili olarak Tencent Games Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz’ün tabiriyle: “TiMi’deki meslektaşlarımızla yakın bir formda çalışarak topluluğumuza oyunun en güzel versiyonunu sunmayı amaçlıyoruz. İster tecrübeli MOBA ister tıbbın yeni gelenleri olsun tüm oyuncuları; yerelleştirmelerle zenginleştirdiğimiz, kapsamlı öğreti içeren ve onların gereksinimlerine nazaran şekillendirdiğimiz Honor of Kings’e davet ediyoruz.”
 
15 milyon dolar yatırım yapılacak programın birinci ayağı İstanbul
 
Uluslararası bir espor ekosistemi oluşturmak üzere yola çıkılan Honor of Kings espor programının 15 milyon dolarlık yatırım vaadi aldığı açıklandı. Bu espor programı; daha fazla oyuncu ve gruba, pozisyonları fark etmeksizin katılma fırsatı sunmak için tasarlanmış lokal ve küresel turnuvaları içerecek.
 
İstanbul’da gerçekleşecek espor programı ise Mart ayında oynanacak olan Küresel Invitational Series ile başlayacak.
 
Ödül havuzu 300.000 dolar
 
Türkiye, Brezilya, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) bölgelerinden sekiz grubun seriye devam etme talihi için baş başa uğraş edeceği bir aktiflik olan Intercontinental Invitational’ın ödül havuzu da 300.000 dolar olarak açıklandı.
 

Bol heyecan ve çeşitli ödüllerle geçecek dönemin sonu ise dünyanın dört bir yanından gelecek ekiplerin küresel şampiyon olmak için yarışacağı Honor of Kings Championship Invitational ile sona erecek.

Ön kayıt ve ödüllerle ilgili daha fazla bilgi için: https://www.honorofkings.com/pre-register 
 
basın bülteni 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla