Konsol Haberleri

Helldivers 2 ile Galaksinin Son Sınırına Katılmaya Az Kaldı

Valorant VP Oyuneks

 
Arrowhead Game Studios AB tarafından geliştirilen ve PlayStation PC LLC tarafından yayınlanacak olan aksiyon, nişancı, macera oyunu Helldivers 2, 8 Şubat tarihinde geliyor.
 
Dikkat cazibeli ayrıntılarla bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanın imal içerisinde uzay temalı bir yapı yer alıyor. Bununla bir arada de galakside özgürlük için savaşıyoruz. Üçüncü şahıs nişancı tecrübesi ile bir arada bizlerin karşısına çıkmayı bekleyen bu üretimde nitekim de daima olarak düşman ordularıyla kapışıyoruz. B
 
ulunduğumuz dünya içerisinde özgürlüğü, barışı, demokrasiyi ve daha fazlasını getirmek için çalışıyor ve birebir vakitte tüm düşmanları ortadan kaldırmak için uğraş ediyoruz. Oyun içerisinde galaksinin son hücum sınırı içerisinde yer alıyor ve bu takıma katılabiliyoruz. Serinin yeni oyunu olarak bizlere sunulmaya bekleyen bu üretimde nitekim de yeni mekanikler, üst seviye grafikler, animasyonlar ve daha fazlası yer alıyor. Bununla bir arada de oyun tecrübesi üst düzeye çıkıyor. İçerisinde bulunduğumuz galaksi tüm düşmanları üzerimize atıyor ve genel olarak burada tuhaf mekanik canavarların ve yaratıkların bizlere karşı geldiğini görüyoruz.
 
Oyunda öbür gezegenlerden gelen ve düşmanca yaratıkların ortada yer aldığı bir yapı yer alıyor. Burada daima olarak takımımıza birlikte düşmanları ortadan kaldırmak durumunda kalıyoruz ve ortalığı nasıl kaosa sürüklendiğini deneyimleyebiliyoruz. Medeniyetimizin temel taşları yer aldığı üretim içerisinde tıpkı vakitte hem varlığımızı korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Lakin savaşın burada uygunca kızıştığını ve ortalığın daha da karıştığını görebiliyoruz. Oyunda askeri gücümüze daima olarak artırmak istiyor ve farklı silahları burada kullanmak durumunda kalıyoruz.
 
Makine tüfeklerden patlayıcılara ve daha farklı silahlara kadar epey çeşitli silah cephanesi ile birlikte yer aldığımız üretimde daima olarak düşmanların uzuvlarını koparabiliyor ve ortalığın kan gölüne çevrildiğini deneyimleyebiliyoruz. Elbette kandan kastımız düşmanların çıkarmış olduğu çeşitli sıvılardan ibaret olarak karşımıza çıkıyor. Buralarda farklı mekanik yaratıklar olduğu için bunların kanları elbette farklı formlarda bizlere sunuluyor. Münasebetiyle oyun içerisinde sahiden de farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor, buralarda dilediğimizi gerçekleştirebiliyor ve farklı bölgeleri keşfederken etraf ögelerine da kendi lehimize kullanmaya çalışıyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde bugüne kadar oluşturulmuş en büyük askeri güce katılıyoruz ve harika dünyadan gelen haklarımızı burada müdafaaya çalışıyoruz. Varlığımızı müdafaaya çalışacağımız ve her şeyin yeni bir tehdit altında olduğu bu üretim içerisinde birinci oyundan bu yana yeni kıssalar bulunuyor. Ve bu öyküde elbette oyun içerisinde büyük yer kaplıyor. Nişancı tecrübesiyle bir arada adım atabileceğimiz üretimde karakterimizi görmek için de elbette kamera açılarını değiştirebiliyor ve burada karakter denetimleri epeyce değer arz ediyor. Bu denetimlerle birlikte dilediğimiz halde karakterimizi ilerletebiliyor, sağa sola gerçek pusuya yatabiliyor. Bunun dışında düşmanları büsbütün parçalamak istiyor ve birebir vakitte kendi grubumuzu burada savunma sınırı ile bir arada hayata tutmaya çalışıyoruz.
 
Oyunda dilediğiniz üzere stratejinizi ve planınızı oluşturabilir ve bununla birlikte de düşmanların üstesinden gelmeye çalışabiliyorsunuz. Yaylım ateşine tutacağınız düşmanları altına alabileceğiniz ve çıkış istikametlerine gerçek daima olarak bombalar ve patlayıcılar atabileceğiniz üretimde yapabileceğiniz hayli fazla öge bulunuyor. Bununla birlikte de daima olarak aksiyon içerisinde kendinizi buluyorsunuz. Aksiyonun dozu burada daima olarak artış gösterebilir ve yerlerde elbette öykü kapsamında düşürebiliyor. Bunlarda olağan bir biçimde karşımıza çıkıyor.
 
Oyun içerisinde hem uçakların hem de farklı araçların burada olduğuna nazaran, bir yerde karakterimizi bir arada de burada siperlere yatıp etrafı bombalarla çevirebiliyoruz. Bunun dışında geçen uçaklardan elbette yardım isteyebiliyor ve uçaklar buradalara daima olarak bombalar atabiliyor. Bombalarla birlikte etrafın nasıl patladığını deneyimleyebiliyor ve bu oyun içerisinde en fazla dört arkadaşımızla bir arada ilerleyebiliyoruz. Çevrimiçi eşli oyun modu ile birlikte oynayabileceğiniz ve arkadaşlarınızla birlikte nitekim de hoş bir tecrübe elde edebileceğiniz üretimde, bu biçim oyunları elbette arkadaşlarla birlikte oynamak daha hoş ve eğlenceli bir tecrübenin kilidini açabiliyor.
 
 
 
Ekipler halinde ilerleyebileceğiniz ve kendi grubunuzu kurabileceğiniz üretimde, istediğiniz arkadaşınızın yanınıza çağırabilir ve stratejik vazifelerle birlikte de buradaki yerinizi alabilirsiniz. Oyunda vazifeleri yerine getirmek için elbette kadro arkadaşlarınıza güvenebiliyor ve misyonları yerine getirerek de burada farklı mükafatlar elde edebiliyorsunuz. Misyonlara yaklaşımınızı büsbütün siz belirleyebiliyorsunuz. Grubunuzla bir arada yani arkadaşlarınızla birlikte istediğiniz stratejiyi, bir planı oyuna dahil edebilir ve nasıl bir yaklaşım sergilemek istiyorsanız takımınızla konuşarak ve istişare ederek ona nazaran atılım yapabiliyorsunuz. Hasebiyle bu oyun içerisinde ve bu oyun özelinde her bir oyuncu ve grup farklı bir tecrübe elde edebilir ve farklı stratejilerine de oyuna dahil edebiliyor. Bu da hoş ve özgürlük sunan mekanikler ortasında bulunuyor.
Sürekli olarak çatışmalara girebileceğiniz ve birbirinize de tıpkı oranda dikkat edebileceğiniz üretimde, takımınızı kurduktan sonra burada güçlü bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz. Zira ateş ettiğiniz yere de dikkat etmeniz gerekiyor ve burada dost ateşinin faal bir biçimde karşımıza çıktığını söyleyebiliyor ve doğrulayabiliyoruz. Dost ateşi elbette birçok oyunda sorun oluşturuyor. Daha çok rekabetçi oyunlarda yer almayan bu dost ateşi mekaniği bu oyun içerisinde yer alıyor ve etrafı ateş etme konusunda dikkatli ve temkinli davranmanız gerekiyor. Zira ateş ettiğiniz yerde rastgele bir grup arkadaşınız varsa yahut bomba attığınız yerde bir kadro arkadaşınız yakınsa, buradan grup arkadaşınızın etkilendiğini görebiliyor ve hatta düştüğünü de deneyimleyebiliyorsunuz. Münasebetiyle dost ateşi konusunu epeyce dikkat etmeniz gerekiyor ve grup çalışması olmadan da bu oyunun kazanılmayacağını bilmeniz lazım. Münasebetiyle daima olarak grup arkadaşlarınızla bir arada koordineli bir biçimde ilerlemeniz, onlarla daima olarak irtibat halinde kalmanız ve stratejinizi, planınızı ona nazaran ayarlamanız hayli önemli.
Oyun içerisinde farklı farklı alanlar bulunuyor ve bu farklı alanlar içerisinde daima olarak kendinize savaşlara atabiliyorsunuz. Lazer ışınlarından patlayıcı roketlere kadar çok farklı silah cephanesinin yer aldığı üretimde bir efsane olmak için ilerlemeye başlıyoruz. Oyunda göklerden çeşitli yağmurlar yağdırabiliyoruz. Daima olarak bu bombardımanları etrafa yapabiliyor ve etrafı nasıl patladığını ve yerle bir olduğunu burada görebiliyoruz. Düşman bölgesine gerçek ilerlemeye çalışacağınız ve daima olarak aksiyon içerisine kendimizi bulduğumuz üretimde özgürlüğümüzü nasıl kazanacağımızı tamamlayacağımızı biz belirliyoruz ve birbirinden farklı patlayıcı silahlarla bir arada buradaki yerimizi alabiliyoruz.
 
 
 
Oyunda tıpkı vakitte üzerimize aldığımız zırhlar, donanımlar ve ögeler hayli ehemmiyet arz eder. Bunlarla birlikte de daima olarak kendimize güçlü tutmaya ve hayata tutmaya çalışıyoruz. Savaşın seyrini değiştirecek stratejilerle birlikte yer aldığımızda, sonlu ve kısıtlı kaynaklarla ve cephanelerle bir arada ilerlemeye başlıyoruz. Bunları da oyunda nitekim düzgün bir halde kullanmak epeyce kıymetlidir. Oyunda farklı bölgelerin farklı görünümleri ve düşman zorlukları bulunuyor. Her bölge içerisinde ilgi cazip görüntülerle, savaş alanlarıyla ve düşman çeşitliliğiyle bir arada karşılaşabiliyoruz. Hasebiyle bu da oyunda yer alan ilgi alımlı mekanikler ve ayrıntılar ortasında yer alıyor. Elbette her bölgenin farklı bir tecrübesi bizlere sunması, oyunda ne kadar çok çeşitliliğin olduğunu bizlere sunuyor.
 
Sürekli olarak operasyonlara dalış yapabileceğiniz üretim içerisinde irili ufaklı düşmanların haricinde bir de karşılaşabileceğiniz işveren savaşları bulunuyor. Devasa işveren savaşları elbette grubunuzu zorlayacak ve stratejinizi değiştirmek zorunda kalacağınız bir yapıyı içeriyor. Hasebiyle burada muhakkak arenalarda ve bölgelerde büyük işverenler karşımıza çıkıyor. Bunları ortadan kaldırmak için elbette onu aldatmak, daima olarak ateş ettiğimizde güçlendirmeye çalışır, üzerine patlayıcılar ve bombalar atabiliyor ve hatta üstten yani göklerden mermi yağdırabiliyoruz. Oyunda bu işveren savaşları elbette şiddetli bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve grubumuzu zorlayabilecek cinsten karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle burada hayatta kalmak için ekip arkadaşlarımızın büyük fedakarlık yapması gerekiyor ve etrafını çevirdiğimiz işveren düşmanın nasıl atak yapacağını evvelden kestirmemiz ve ona nazaran kendi atağımızı yapmamız lazım.
 
 
 
Oyunda yer aldığımız müddet boyunca bu işverenleri ortadan kaldırarak büyük mühimmatların ve misyon döngüsünün elimizde olduğuna nazaran biliyor ve burada ne kadar çok usta olabilirsek o kadar uygun durumda olabiliyoruz. Kendimizi güçlendirebileceğimizi ve farklı silahları elimize alabileceğimiz üretimde işveren savaşları ile birlikte de tecrübe bir oldukça zorlaşıyor diyebiliriz. Oyunda sislerin ortasında gezinebiliyor, işverenin bir anda üzerimize geldiğini görebiliyor ve devasa bu işveren yaratıkların atılımlarına karşılık vermeye çalışıyoruz. Örneğin üzerimize yanlışsız koşan bir işverenin elbette o koşusunu boşa çıkarmaya çalışıyor ve karakterimizle bir arada sağa sola yanlışsız süratli bir halde koşmamız ve kaymamız gerekiyor. Bu da oyun içerisinde yer alan savunma mekaniklerinden ve kaçma mekaniklerinden birkaç tanesi diyebiliriz.
 
Süper dünya içerisinde yer aldığımız üretimde yalnızca bunlarla sonlu kalmıyor, tıpkı vakitte farklı farklı yararlar sağlayabilecek ögelerle birlikte karşılaşabiliyoruz. Ödüllere erişebildiğimiz ve farklı gemi savaşları ile birlikte karşılaştığımız, devasa örümcekler, mutantlar ve daha fazlası yer alıyor. Üzerimize gelen bu mutantları elbette ortadan kaldırmak için onların zayıf noktalarını ateş etmek durumunda kalıyoruz ve her düşmanın burada zayıf noktaları bulunuyor. Zayıf noktalarına daima olarak ateş ettiğimiz vakit elbette canları bir epey azalıyor ve böylelikle tüm tesisleri ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Oyunda yer aldığınız müddet boyunca gezegen içerisindeki her bir canlı yahut düşman sizin ölmenizi istiyor ve bununla bir arada kendinize ilişkin bir taktik oluşturmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra kendi stratejinizi ve planınızı ona dahil etmeniz lazım. Seri oyunundan hoşlanıyorsanız bu oyunu bir göz atmanız ve bir baht vermenizde yarar var diyebiliriz.
 
 
 
İlk oyunun üstüne elbette büyük oranda geliştirmeler koyan ve büyük bir uğraş içeriğini bizlere sunan ikinci oyunla bir arada geniş bir tecrübe bizleri bekliyor. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bunun dışında bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinize saf aksiyon içerisine adım atmak istiyorsanız, daima olarak silah ateşlemek istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz.
 
Oyunun hem hayranıysanız hem de yeni oyuncu iseniz elbette bu şekil oyunlara geçiş yapabilirsiniz. Oyunun öbür taraftan Steam sayfası üzerinde ön siparişleri açık olduğunu doğrulayabiliyor ve 40 dolarlık bir fiyatlandırma ile birlikte standart sürümünü sipariş verebiliyorsunuz. Ön sipariş verdikten sonra oyun çıktığı vakit direkt olarak kütüphanenizle oyunu görebiliyor ve direkt indirebiliyorsunuz. Öte yandan oyunun öbür bir sürüm 60 dolarlık bir fiyat etiketi ile bir arada bizlere sunuluyor. Dilediğiniz sürümü elbette sipariş verebilir ve oyundaki yerinize alabilirsiniz.
 
 
 

Düşman gezegenleri ele geçirebileceğiniz ve buradaki düşmanları büsbütün ortadan kaldırabileceğiniz üretimde vazifeleri tamamlamak için elbette hem grup arkadaşlarınıza güveniyor ve misyonların içeriğine ve zorluğuna bağlı olarak da çeşitli mükafatlar elde edebiliyorsunuz. Oyunda yer aldığınız müddet boyunca hem sizin hem de kadro arkadaşlarınızın hareketleri direkt etkiliyor ve savaşı ya kazanıyor ya da kaybediyorsunuz. Birlikte savaşmazsanız oyunu ne yazık ki kaybediyorsunuz diyebiliriz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla