Konsol Haberleri

Helldivers 2 Çıkışa Artık Yakın

Valorant VP Oyuneks

 
Arrowhead Game Studios AB tarafından geliştirilen ve PlayStation PC LLC tarafından yayınlanacak olan aksiyon, nişancı, macera oyunu Helldivers 2, 8 Şubat tarihinde geliyor.
 
Dikkat cazibeli ayrıntılarla birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan üretimde uzay temalı bir yapı yer alıyor. Ayrıyeten galakside özgürlük için savaşıyoruz. 3. şahıs nişancı tecrübesi ile birlikte bizlerin karşısına çıkmayı bekleyen bu üretimde nitekim de daima olarak düşman ordularıyla bir arada kapışıyoruz. Bulunduğumuz dünya içerisinde özgürlüğü, barışı, demokrasiyi ve daha fazlasını getirmek için çalışıyoruz ve birebir vakitte tüm düşmanları ortadan kaldırmak için çaba ediyoruz. Oyun içerisinde galaksinin son atak çizgisi içerisinde yer alıyor ve bu takıma katılabiliyoruz.
 
Serinin yeni oyunu olarak bizlere sunulmaya hazırlanan bu üretimde nitekim de yeni mekanikler, üst seviye grafikler, animasyonlar ve daha fazlası yer alıyor. Bunlarla birlikte de oyun tecrübesi üst düzeye çıkıyor. İçerisinde bulunduğumuz galaksi tüm düşmanları üzerimize atıyor ve genel olarak burada tuhaf mekanik canavarların ve yaratıkların bizlere karşı geldiğini görüyoruz.
 
Oyunda öbür gezegenlerden gelen ve düşmanca yaratıkların ortada yer aldığı bir yapı yer alıyor. Burada daima olarak grubumuzla bir arada düşmanları ortadan kaldırmak durumunda kalıyoruz ve ortalığı nasıl kaosa sürüklendiğini deneyimleyebiliyoruz. Medeniyetimizin temel taşları yer aldığı imal içerisinde tıpkı vakitte hem varlığımızı korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Ama savaşın burada uygunca kızıştığını ve ortalığın daha da karıştığını görebiliyoruz. Oyunda askeri gücümüze daima olarak artırmak istiyor ve farklı silahları burada kullanmak durumunda kalıyoruz.
 
Makineli tüfeklerden patlayıcılara ve daha farklı silahlara kadar epey çeşitli silah cephanesi ile bir arada yer aldığımız üretimde daima olarak düşmanların uzuvlarını koparabiliyor ve ortalığın kan gölüne çevrildiğini deneyimleyebiliyoruz. Elbette kandan kastımız düşmanların çıkarmış olduğu çeşitli sıvılardan ibaret olarak karşımıza çıkıyor. Buralarda farklı mekanik yaratıklar olduğu için bunların kanları elbette farklı formlarda bizlere sunuluyor. Hasebiyle oyun içerisinde hakikaten de farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebiliyor, buralarda dilediğimizi gerçekleştirebiliyor ve farklı bölgeleri keşfederken etraf ögelerine da kendi lehimize kullanmaya çalışıyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde bugüne kadar oluşturulmuş en büyük askeri güce katılıyor ve muhteşem dünyadan gelen haklarımızı burada müdafaaya çalışıyoruz. Varlığımızı muhafazaya çalışacağımız ve her şeyin yeni bir tehdit altında olduğu bu üretim içerisinde birinci oyundan bu yana yeni öyküler bulunuyor. Ve bu kıssa de elbette oyun içerisinde büyük yer kaplıyor. Nişancı tecrübesiyle bir arada adım atabileceğimiz üretimde karakterimizi görmek için de elbette kamera açılarını değiştirebiliyor ve burada karakter denetimleri epey kıymet arz ediyor. Bu denetimlerle birlikte dilediğimiz formda karakterimizi ilerletebiliyor, sağa sola gerçek pusuya düşebiliyor. Bunun dışında düşmanları büsbütün parçalamak istiyor ve tıpkı vakitte kendi grubumuzu burada savunma çizgisi ile birlikte hayata tutmaya çalışıyoruz.
 
Oyunda dilediğiniz üzere stratejinizi ve planınızı oluşturabilir ve bununla birlikte de düşmanların üstesinden gelmeye çalışabiliyorsunuz. Yaylım ateşine tutabileceğimiz düşmanları altına alabileceğiniz ve çıkış istikametlerine gerçek daima olarak bombalar ve patlayıcılar atabileceğiniz imalinde yapabileceğiniz epey fazla öge bulunuyor. Bunlarla bir arada de daima olarak aksiyon içerisinde kendinizi buluyorsunuz. Aksiyonun dozu burada daima olarak artış gösterebilir ve yerlerde elbette kıssa kapsamında düşürebiliyor. Bunlarda olağan bir halde karşımıza çıkıyor.
 
Oyun içerisinde hem uçakların hem de farklı araçların burada olduğuna nazaran bir yerde karakterimizi birlikte de burada siperlere yatıp etrafı bombalarla çevirebiliyoruz. Bunun dışında geçen uçaklardan elbette yardım isteyebiliyor ve uçaklar da buraya daima olarak bombalar atabiliyor. Bombalarla bir arada etrafın nasıl patladığını deneyimleyebiliyor ve bu oyun içerisinde en fazla dört arkadaşımızla birlikte ilerleyebiliyoruz. Çevrimiçi eşli oyun modu ile birlikte oynayabileceğiniz ve arkadaşlarınızla bir arada nitekim de hoş bir tecrübe elde edebileceğiniz üretimde bu şekil oyunları elbette arkadaşlarla bir arada oynamak daha hoş ve eğlenceli bir tecrübenin kilidini açabiliyor.
 
 
 
Ekipler halinde ilerleyebileceğiniz ve kendi takımınızı kurabileceğiniz üretiminde istediğiniz arkadaşınızın yanınıza çağırabilir ve stratejik vazifelerle birlikte de buradaki yerinizi alabiliyoruz. Oyunda vazifeleri yerine getirmek için elbette kadro arkadaşlarınıza güvenebiliyor ve vazifeleri yerine getirerek de burada farklı mükafatlar elde edebiliyorsunuz. Vazifelere yaklaşımınızı büsbütün siz belirleyebiliyorsunuz. Ekibinizle birlikte yani arkadaşlarınızla bir arada istediğiniz stratejiyi, bir planı oyuna dahil edebilir ve nasıl bir yaklaşım sergilemek istiyorsanız takımınızla konuşarak ve istişare ederek ona nazaran atılım yapabiliyorsunuz. Hasebiyle bu oyun içerisinde ve bu oyun özelinde her bir oyuncu ve takım farklı bir tecrübe elde edebilir ve farklı stratejilerine de oyuna dahil edebiliyor. Bu da hoş ve özgürlük sunan mekanikler ortasında bulunuyor.
Sürekli olarak çatışmalara girebileceğiniz ve birbirinize de tıpkı oranda dikkat edebileceğiniz üretimde takımınızı kurduktan sonra burada şiddetli bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz. Zira ateş ettiğiniz yere de dikkat etmeniz gerekiyor ve burada dost ateşinin faal bir biçimde karşımıza çıktığını söyleyebiliyor ve doğrulayabiliyoruz. Dost ateşi elbette birçok oyunda sorun oluşturuyor. Daha çok rekabetçi oyunlarda yer almayan bu dost ateşi mekaniği bu oyun içerisinde yer alıyor ve etrafı ateş etme konusunda dikkatli ve temkinli davranmanız gerekiyor. Zira ateş ettiğiniz yerde rastgele bir kadro arkadaşınız varsa yahut bomba attığınız yerde bir kadro arkadaşınız yakınsa buradan grup arkadaşınızın etkilendiğini görebiliyor ve hatta düştüğünü de deneyimleyebiliyorsunuz. Hasebiyle dost ateşi konusunu hayli dikkat etmeniz gerekiyor ve takım çalışması olmadan da bu oyunun kazanılmayacağını bilmeniz lazım. Hasebiyle daima olarak grup arkadaşlarınızla bir arada koordineli bir halde ilerlemeniz, onlarla daima olarak irtibat halinde kalmanız ve stratejinizi, planınızı ona nazaran ayarlamanız epey önemli.
 
 
Oyun içerisinde farklı farklı alanlar bulunuyor ve bu farklı alanlar içerisinde daima olarak kendinize savaşlara atabiliyorsunuz. Lazer ışınlarından patlayıcı roketlere kadar çok farklı silah cephanesinin yer aldığı üretimde bir efsane olmak için ilerlemeye başlıyoruz. Oyunda göklerden çeşitli yağmurlar yağdırabiliyoruz. Daima olarak bu bombardımanları etrafa yapabiliyor ve etrafı nasıl patladığını ve yerle bir olduğunu burada görebiliyoruz. Düşman bölgesine gerçek ilerlemeye çalışacağınız ve daima olarak aksiyon içerisine kendimizi bulduğumuz üretiminde özgürlüğümüzü nasıl kazanacağımızı tamamlayabiliriz. Biz belirleyebiliyor ve birbirinden farklı patlayıcı silahlarla birlikte buradaki yerimizi alabiliyoruz.
 
Oyunda birebir vakitte üzerimize aldığımız zırhlar, donanımlar ve ögeler hayli kıymet arz eder. Bunlarla birlikte de daima olarak kendimize güçlü tutmaya ve hayata tutmaya çalışıyoruz. Savaşın seyrini değiştirecek stratejilerle birlikte yer aldığımızda hudutlu ve kısıtlı kaynaklarla ve cephanelerle bir arada ilerlemeye başlıyoruz. Bunları da oyunda sahiden düzgün bir biçimde kullanmak epeyce kıymetlidir. Oyunda farklı bölgelerin farklı görüntüleri ve düşman zorlukları bulunuyor. Her bölge içerisinde ilgi alımlı görüntülerle, savaş alanlarıyla ve düşman çeşitliliği ile birlikte karşılaşabiliyoruz. Münasebetiyle bu da oyunda yer alan ilgi alımlı mekanikler ve ayrıntılar ortasında yer alıyor. Elbette her bölgenin farklı bir tecrübesi bizlere sunması oyunda ne kadar çok çeşitliliğin olduğunu bizlere sunuyor.
 
Sürekli olarak operasyonlara dalış yapabileceğiniz üretim içerisinde irili ufaklı düşmanların haricinde bir de karşılaşabileceğiniz işveren savaşları bulunuyor. Devasa işveren savaşları elbette takımınızı zorlayacak ve stratejinizi değiştirmek zorunda kalacağınız bir yapıyı içeriyor. Münasebetiyle burada makul arenalarda ve bölgelerde büyük işverenler karşımıza çıkıyor. Bunları ortadan kaldırmak için elbette onu alçakta alabiliyor, daima olarak ateş ettiğimizi güçlendirmeye çalışır, üzerine patlayıcılar ve bombalar atabiliyor ve hatta üstten yani göklerden mermi yağdırabiliyoruz. Oyunda bu işveren savaşları elbette kuvvetli bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve takımınızı zorlayacak cinsten karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle burada hayatta kalmak için ekip arkadaşlarımızın büyük fedakarlık yapması gerekiyor ve etrafını çevirdiğimiz işveren düşmanın nasıl atak yapacağını evvelce kestirmemiz ve ona nazaran kendi atağımızı yapmamız lazım.
 
 
 
Oyunda yer aldığımız müddet boyunca bu işverenleri ortadan kaldırarak büyük mühimmatların ve misyon döngüsünün elimize geçtiğini biliyor ve burada ne kadar çok usta olabilirsek o kadar güzel durumda olabiliyoruz. Kendimizi güçlendirebileceğimizi, farklı silahları elimize alabileceğimiz üretimde işveren savaşları ile birlikte de tecrübe bir oldukça zorlaşıyor diyebiliriz. Oyunda sislerin ortasında gezinebiliyor, işverenin bir anda üzerimize geldiğini görebiliyor ve devasa bu işveren yaratıkların atılımlarına karşılık vermeye çalışıyoruz. Örneğin üzerimize hakikat koşan bir işverenin elbette o koşusunu boşa çıkarmaya çalışıyor ve karakterimizle birlikte sağa sola hakikat süratli bir biçimde koşmamız ve kaymamız gerekiyor. Bu da oyun içerisinde yer alan savunma mekaniklerinden ve kaçma mekaniklerinden birkaç tanesi diyebiliriz.
 
Süper dünya içerisinde yer aldığımız üretimde yalnızca bunlarla hudutlu kalmıyor, birebir vakitte farklı farklı yararlar sağlayabilecek ögelerle birlikte karşılaşabiliyoruz. Ödüllere erişebildiğimiz ve farklı gemi savaşları ile bir arada karşılaştığımız üretimde devasa örümcekler, mutantlar ve daha fazlası yer alıyor. Üzerimize gelen bu mutantları elbette ortadan kaldırmak için onların zayıf noktalarını ateş etmek durumunda kalıyoruz ve her düşmanın burada zayıf noktaları bulunuyor. Zayıf noktalarına daima olarak ateş ettiğimiz vakit elbette canları bir epey azalıyor ve böylelikle tüm tesisleri ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca gezegen içerisindeki her bir canlı yahut düşman sizin ölmenizi istiyor ve bununla bir arada kendinize ilişkin bir taktik oluşturmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra kendi stratejinizi ve planınızı ona dahil etmeniz lazım. Seri oyunundan hoşlanıyorsanız bu oyunu bir göz atmanız ve bir talih vermenizde yarar var diyebiliriz.
 
 
 
İlk oyunun üstüne elbette büyük oranda geliştirmeler koyan ve büyük bir uğraş içeriğini bizlere sunan ikinci oyunla birlikte geniş bir tecrübe bizleri bekliyor. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bunun dışında bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinize saf aksiyon içerisine adım atmak istiyorsanız, daima olarak silah ateşlemek istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyunun hem hayranıysanız hem de yeni oyuncu iseniz elbette bu biçim oyunlara geçiş yapabilirsiniz.
 
Oyunun öteki taraftan Steam sayfası üzerinde ön siparişleri açık olduğunu doğrulayabiliyor ve 40 dolarlık bir fiyatlandırma ile birlikte standart sürümünü sipariş verebiliyorsunuz. Ön sipariş verdikten sonra oyun çıktığı vakit direkt olarak kütüphanenizle oyunu görebiliyor ve direkt indirebiliyorsunuz. Öte yandan oyunun öteki bir sürümü 60 dolarlık bir fiyat etiketi ile birlikte bizlere sunuluyor.
 
Dilediğiniz sürümü elbette sipariş verebilir ve oyundaki yerinize alabilirsiniz.

Düşman gezegenleri ele geçirebileceğiniz ve buradaki düşmanları büsbütün ortadan kaldırabileceğiniz üretimde vazifeleri tamamlamak için elbette hem kadro arkadaşlarınıza güveniyor ve misyonların içeriğine ve zorluğuna bağlı olarak da çeşitli mükafatlar elde edebiliyorsunuz. Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca hem sizin hem de ekip arkadaşlarınızın hareketleri direkt etkiliyor ve savaşı ya kazanıyor ya da kaybediyorsunuz. Birlikte savaşmazsanız oyunu ne yazık ki kaybediyorsunuz diyebiliriz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla