Konsol Haberleri

Gizem Dolu Bulmaca Oyunu To the Grave Aralık’ta Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
Flower Shadow Game tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan bulmaca, kaygı, gizem oyunu To the Grave, Aralık ayı içerisinde çıkış yapmaya hazırlanıyor.
 
Türlü türlü karakterlerin yer aldığı ve yandan görünümlü yapısı ile bir arada karşımıza çıkmayı hazırlanan kaygı içerikli bulmaca oyunu, bir yandan bu içeriklerle bir arada karşımıza çıkarken tıpkı vakitte güldürü ögelerini da bünyesinde barındırıyor. Oyunda açıklanan bilgilere nazaran bir kız kazara gizemli bir köye hakikat gitmeye hazırlanırken, burada komik ve korkutucu ögelerle bir arada karşılaşabiliyor. Birebir vakitte hem güldürecek hem de korkutucu ögelerin burada olduğunu söyleyebiliyoruz.
 
Yanlışlıkla gizemli bir köye gerçek ilerlediğimiz üretim içerisinde bir kız karakteri denetim ediyor ve bu karakterin denetimi ile bir arada de kendimizi karanlık atmosfer içerisinde buluyoruz. Oyunda bu köyün farklı bölgelerine hakikat ilerleyebiliyor, altımıza kayığı alıp göllerin üzerinden geçebiliyor ve farklı bölgelerde ilerleyerek elbette kendimizi kaybolduğumuz bir anda bulabiliyorsunuz. Ürpertici içerikleri ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan imal içerisinde, tıpkı biçimde karşımızda bir anda heykellerin bulunduğu bir bölgeye girebiliyor ve burada çeşitli yorumlamalarda bulunabiliyoruz.
 
 
 
Komik canavarlarla karşılaşabileceğimiz ve türlü türlü saçma sapan olayların karşımıza çıkacağı imal içerisinde, yeniden ilgi cazip mevt biçimleri ile bir arada karşılaşabiliyor ve değişik bir yapıyla bir arada burada yer alabiliyoruz. Hasebiyle “Bu nasıl bir baş?” diyebileceğimiz bir projeyle birlikte karşı karşıya kalabildiğimizi şu an itibariyle söyleyebiliyoruz. Daha evvel hiç deneyimlemediğimiz bir yapıyı bünyesinde barındıran oyun içerisinde, yaptığımız atılımların garip bir halde karşılandığını ve yankı bulduğunu görebiliyoruz ve tıpkı formda komik bir bulmaca ögeleri ile bir arada de buradaki yerimizi almaya çalışıyoruz.
 
Korku ve bulmaca oyunlarına yenilikçi bir bakış açısıyla bir arada bakmaya hazırlanan üretimde, ilgi alımlı bir içeriğin yer aldığını söyleyebiliyorum. Burada üstte da bahsettiğim üzere hem güldürü hem de korkutucu ögelerin bir ortada harmanlandığını görebiliyoruz. Gerçekten bu kapsamda çeşitli ve tuhaf yaratıkların karşımıza çıktığını ve absürt olayların burada bulunduğunu görebiliyoruz. Tekrar üstte bahsettiğim üzere tıpkı biçimde mevt biçimleri de çok tuhaf bir halde karşımıza çıkıyor. Birebir vakitte burada başımızın yandığını sahiden de hissedebiliyoruz.
 
 
 
Yandan görünümlü yapısı ile birlikte ilerleyebileceğimiz imal içerisinde, bir kız karakteri denetim ediyor ve çeşitli karakterlerin burada karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Geliştiricinin belirttiğine nazaran burada karşımıza çıkan karakterler oyun sürecini daha da eğlenceli hale getirebiliyor ve hasebiyle bu karakterlerin çeşitliliği elbette oyun içerisinde hayli ehemmiyet arz ediyor. İlerleme ile birlikte köyün farklı bölgelerine yanlışsız geçiş yapabiliyor ve değişik canavarlarla bir arada karşılaşabiliyoruz. Her ne kadar korksak da tıpkı vakitte tuhaf hareketlerle bir arada karşılaşarak da burada bir anda kendimizi gülerken bulabiliyorsunuz. Hasebiyle burada garip hareketlerin ve olayların olduğunu söyleyebiliyor ve burada olduğumuz müddet boyunca da elbette nasıl bir yapının ve mekaniğinin ne olduğunu oyunu oynayarak deneyimleyebiliyoruz.
 
Genel olarak karanlık bir atmosfer içerisinde yer aldığımız üretim içerisinde seyahat boyunca değişik olaylarla bir arada karşılaşabiliyor ve art planda ufak bir kıssa anlatılıyor diyebilirim. Lakin bu noktada elbette art planda yer alan öykünün epeyce ilgi alımlı olması gerekiyor. Bu oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca hem diyalogların hem de karşımıza çıkan durumların bizlerin ilgisini çekmek durumunda olduğunu söyleyebiliyoruz. Oyunda yapacağımız ataklar ve gideceğimiz kısımlar sonlu olduğundan ötürü da bizleri dolu dolu bir içeriğin sunulması gerekiyor. Bizleri oyunda tutacak ögelerle bir arada de biz de oyundaki yerimizi almaya çalışıyoruz. Tıpkı vakitte oyunu bitirmek için de burada uğraş veriyoruz. Hasebiyle oyunda dolu dolu içeriklerin ve ilgi cazip ögelerin ve birebir vakitte görüntülerin ve bölgelerinin olması gerektiğinin kanaatindeyim.
 
 
 
İçerisinde bulunduğumuz köy elbette tuhaf yaratıkların ve canavarların olduğu bir dünyayı barındırıyor. Birebir formda bu köye kazara geldiğimizden de üstte bahsetmiştim, burada ezkaza gizemli bir köye girdiğimiz sahnede elbette birçok cinayetle birlikte karşılaşabiliyor ve üstte da bahsettiğim üzere tuhaf ölümlerle birlikte buradaki yerimizi alabiliyoruz. Dehşet dolu bu atmosfer içerisinde tıpkı vakitte gerilirken, öbür taraftan ise komik olaylarla bir arada karşılaşabiliyor ve bunları aşmak için de elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca çeşitli bulmacalar da karşımıza çıkabilir ve bu bulmacaları çözmek için elbette sağda ve solda bulunan objelerle birlikte etkileşime geçebilir ve birebir vakitte buradaki yerimizi alabiliyoruz.
 
Geliştiricinin belirttiğine nazaran oyun içerisinde bulunan bulmacalar öykü ile birlikte yakın alakalı olarak karşımıza çıkıyor ve bu da oyun tecrübesini daha da akıcı hale getiriyor. Yani çözebileceğiniz bulmacalar rastgele bir yan eser olarak karşımıza çıkmıyor ve bizleri uğraştıracak ögeler ortasında bulunurken birebir vakitte bunları çözerek oyundaki kıssa konusunda ilerleme kat edebiliyoruz. Münasebetiyle bulmaca ve kıssa konusunda hoş bir iş başardığını geliştirici takım burada aktarıyor.
 
 
Aynı biçimde burada farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebiliyor, kendimizi bir anda mezarlıkların içerisinde bulabiliyor, göllerin ve sisli ortamların ortasından geçebiliyor. Bunun yanı sıra kayığa atlayıp gölün karşısına geçebiliyor ve yeni yerlere yanlışsız burada yelken açabiliyoruz. Hasebiyle oyunda farklı bölgeler bulunuyor ve birebir halde bu bölgede ilerleyerek buraları keşfetmeye çalışıyor ve tıpkı vakitte buralardaki absürt olaylarla bir arada karşılaşabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda bu şekil geçişlerin olması elbette hayli hoş ve çizgisel bir yapının olduğundan da burada bahsetmemiz gerekiyor. Oyunda daima olarak sağa gerçek ilerleyebiliyor ve yandan görünümlü bir yapı ile birlikte de burada karşılaşabiliyoruz.
 
Kısaca toparlayacak olursak, oyun içerisinde yandan görünümlü bir yapı yer alıyor ve kısa bir oyun mühletinin olduğunu da burada aktarabiliyoruz. Bu biçim endişe oyunlarından hoşlanıyorsanız ve bir yandan da ilgi cazibeli olaylarla bir arada karşılaşmak istiyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve oyun çıkış yaptığı vakit bir bildirim alabilirsiniz. Bunun dışında oyunun tekrar Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümünü dilediğiniz üzere indirebilir ve oyunun bir kısmını fiyatsız bir formda oynayabilirsiniz.
 
Demo sürümü sayesinde oyunun bir kısmını fiyatsız oynayarak elbette nasıl bir yapıya sahip olduğunu görebilir ve oyunu satın alıp almayacağınıza, tıpkı vakitte istek listenize ekleyip eklemeyeceğinize de karar verebilirsiniz. Münasebetiyle bu demo sürümünü oynamanızda ve indirmenizde yarar var diyebilirim.
 
Demo videosu
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

The Outlast Trials Tam Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı

  Geliştirici Red Barrels, co-op hayatta kalma dehşet oyunu The Outlast Trials’ın 5 Mart…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Epic Games Bu Hafta 368 TL'lik Oyunu Fiyatsız Veriyor!

  Her hafta fiyatsız oyunu ve oyunları kullanıcılara sunan Epic Games’in bu haftaki…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Tek Oyunculu Öykü Odaklı Jurassic Park Survival Duyuruldu

  Saber Interactive tek oyunculu aksiyon macera oyunu Jurassic Park Survival’ı PlayStation…
Daha Fazla