Konsol Haberleri

Furnish Master ile Odanızı Tasarlayın

Valorant VP Oyuneks

 
Alex Blintsov tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan simülasyon, inşa etme, bulmaca oyunu Furnish Master, 20 Şubat tarihinde geliyor.
 
Dikkat alımlı ögeleri ile karşımıza çıkmayı hedefleyen imal içerisinde rahatlatıcı bir dekorasyon tecrübesi bizleri bekliyor. Oyunda dilediğimiz formda tasarımlarımızı yapabilir, her bir objeyi yerinden oynatabilir, taraflarını ayarlayabilir, duvarları boyayabilir, farklı dizaynlarla etrafı süsleyebilir ve daha fazlasını burada gerçekleştirebiliriz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca istediğimiz halde ardımıza yaslanarak burada dilediğimiz dekorasyonu gerçekleştirebilir ve rahatlatıcı ve sakin bir döşeme oyunu içeriği ile karşılaşabiliriz.
 
Gerçekten de denetimleri ile ve içeriği ile bir arada oyuncuların dikkatini çekmeye hazırlanan üretimde dilediğiniz biçimde hareket ettirilebilir objelerin burada olduğunu görebilir ve her bir objeyi tek tek burada düzenleyebilirsiniz. Bu biçim oyunlarda biliyorsunuz ki elbette özelleştirme sistemlerinin ve ferdileştirme sistemlerinin epeyce fazla karşımıza çıkması oyuncular tarafından sevilen bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Yani oyun içerisinde ne kadar çok farklı tasarım varsa ve ne kadar çok özelleştirilebilir objeler varsa, bu kadar oyun içerisine daha süratli bir formda adapte olabiliyor ve böylelikle kendimizi ilgi cazibeli bir yapı içerisinde bulabiliriz.
 
 
 
Rahatlatıcı dekorasyon sistemleri ile bir arada bizlere sunulmayı hedefleyen imal içerisinde dilediğiniz halde ticari mülkleri elde edebilir, burada odaları dilediğiniz halde düzenleyebilir, dış yerleri dilediğiniz formda atayalabilir ve dekore etmeniz gereken tüm objeleri burada dokunabilirsiniz. Tasarım hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve aklınızdaki fikri oyuna dahil edebileceğiniz üretimde nitekim de hoş bir tecrübe bizlere sunulmak isteniyor. Geliştirici takımı bu oyunu istek listenize eklemenizi istiyor. Zira bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunulacak olan bu üretim sizin de dayanağınızı bekliyor. Hasebiyle bu üslup oyunlar sahiden de tam bir simülasyon ve bulmaca içeriğini sevenlere hitap ediyor. Esasen oyunda yer aldığınız mühlet boyunca da bu biçim içeriklerle bir arada daima olarak karşılaşabiliyor ve ek olarak tüm dekore etme ögeleriyle bir arada oyundaki yerinize almaya koyuluyorsunuz.
 

Oyunda birebir vakitte ekonomiyi direktörüz gereken ve farklı dairelere geçiş yapmanız gereken bir sistem yer alıyor. Bunlarla bir arada oyunda dilediğiniz biçimde yer alabiliyor, ilerleyebiliyor, rahatlatıcı bir tecrübeyle karşılaşabiliyorsunuz. Mobilyalarınızı, televizyonlarınızı ve öbür dekoratif eşyalarınızı istek ettiğiniz formda yerleştirebiliyorsunuz.

Oyunda öteki taraftan kolay denetimlerin olduğundan bahsettik. Bunun yanı sıra burada tasarımlarınızı yükselterek dilediğiniz halde ekstra para kazanabiliyor ve tıpkı formda burada yeni mülkler satın alabiliyorsunuz.
 
Bu mülkleri satın alma ile bir arada dilediğiniz bir yapıya adım atabiliyor, buraya dilediğiniz üzere geliştirebiliyor, yükseltebiliyor, özelleştirebiliyor ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyorsunuz. Her satın almayla birlikte ekstra para kazanma bahtı da elde edebiliyor ve bununla birlikte daha fazla yer, yer, bölge, oda, mobilya, eşya ve daha fazlasını satın alabiliyorsunuz. Oyunda bu stil içeriklerle bir arada elbette para kazanma hırsıyla yanıp tutuşabiliyor, bu paraları kazanmak için farklı misyonları yerine getirebiliyor, birebir vakitte burada dekore edilecek ögeleri düzenleyebiliyor ve büsbütün sizin hamlelerinizle bir arada değişkenlik gösterebilen bir yapı bizlere aktarılıyor.
 
 
 
Mobilya ve öteki dekorasyon ögelerini yer aldığı imal içerisinde istediğiniz üzere aklınızdaki planı ve stratejiyi ve tıpkı vakitte tasarımı oyuna dahil edebiliyor, hareket ettirilebilir objelerle bir arada buradaki yerinize alabiliyorsunuz. Üstte da bahsettiğimiz üzere oyun içerisinde dilediğiniz biçimde objeleri oynatabiliyor, yerini değiştirebiliyor, sağa sola yanlışsız döndürebiliyor, isterseniz düz isterseniz de büsbütün zıt bir formda bunları oturtabiliyorsunuz. Bu da oyunda yer alan özgürlükçü sistemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.
 
Oyunda bir odayı düzenlemek için epey kolay denetimlerle bir arada karşılaşabiliyorsunuz. Örneğin oda içerisine yatağınızı yerleştirebiliyor, yanına bir masa koyabiliyor, masanın üzerine çeşitli monitörler ve kasa yerleştirebiliyor, birebir vakitte burada vazoları üst tarafa doldurabiliyorsunuz. Bununla birlikte etraftaki objeleri tek tek düzenleyebiliyorsunuz. Yatağın üstüne farklı formlarda koyabileceğiniz çeşitli objeler birebir formda karşınıza çıkıyor. Yatağın üstüne kitap koyabiliyor, keman yerleştirebiliyor ve daha fazlasını burada gerçekleştirebiliyorsunuz.
 
Tasarım özgürlüğü sistemi ile bir arada yer alabileceğiniz üretimde renk paletinize uygun en yeterli döşemeyi burada yapmaya çalışıyorsunuz ve epeyce fazla renk paleti ile bir arada buradaki yerinizi alıyorsunuz. Mobilyalarınızı odanızla uyumlu hale getirebileceğiniz, duvarları tek tek boyayabileceğiniz, her bir duvarla farklı formlarda ilgilenebileceğiniz, tıpkı vakitte tabana dilediğiniz formda döşeyebileceğiniz bir yapıyla karşılaşıyorsunuz. Ve rastgele bir objeyi seçip görünümüne dilediğiniz biçimde ayarlayabiliyorsunuz. Hasebiyle burada nitekim de kolay denetimler ve ilgi cazip düzenleme mekaniklerinin olduğundan bahsedebiliriz. Ve oyunda yer aldığınız müddet boyunca bunlarla birlikte daima olarak haşır sevinçli olabilirsiniz. Farklı ayarlarla birlikte oyunda dilediğiniz biçimde düzenlemeler gerçekleştirebiliyorsunuz. Her bir objenin burada farklı bir geçişi bulunuyor ve her bir objeyi farklı renklendirmeler yapabilirsiniz.
 
 
Oyunda tıpkı vakitte renk paleti epey geniş bir çerçeve ile bir arada karşımıza çıkıyor. Mobilyalarınız mavi ise bunu kırmızıya çevirebiliyorsunuz. Tıpkı halde duvarların kaplamalarını dilediğiniz halde mobilyalarla uygun bir renge büründürebiliyorsunuz. Duvarların başka taraftan dizaynlarını büsbütün değiştirebiliyorsunuz. İsterseniz düz, isterseniz de çizgili bir dizayna sahip olarak bu duvarları dahil edebiliyorsunuz. Birebir vakitte odanızı dilediğiniz halde geliştirebileceğiniz ve yerleştirebileceğiniz objeler ve araçlar epeyce fazla bir biçimde karşımıza çıkıyor. Odayı dilediğiniz biçimde stüdyo usulü bir yere çevirebiliyorsunuz. Bu yerle bir arada oyunda tablolarınızı duvarlara yerleştirebiliyorsunuz. İstediğiniz formda rafları dizebiliyorsunuz. Kutuları yahut öbür evrakları da odanın farklı noktalarına götürebiliyorsunuz.
 
Oyunda bu biçim sahiden de üst seviye bir yapının yer aldığından bahsedebilir ve bununla birlikte de dilediğiniz dizaynla birlikte oyundaki yerinizi alabilirsiniz. Bu şekil oyunlarda siz de biliyorsunuz ki her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde ediyor. Zira burada yapılabilecekler epey fazla değişkenlik gösterebiliyor. Ve bu değişkenlikle bir arada de farklı bir tecrübe elde edebiliyorsunuz. Burada öteki bir oyuncu farklı rengi kullanırken yahut farklı bir biçimde odayı dizayn ederken siz ise daha farklı bir formda oyundaki yerinizi alabilirsiniz. Bu da şahıstan şahsa değişkenlik gösteren ögelerden ve birebir vakitte bize sunulan özgürlükçü mekaniklerden bir tanesi.
Geniş kapsamlı renk paleti ile birlikte elbette bunun dışında oyunda üstte bahsetmediğimiz kıssa ve bulmaca içeriği yer alıyor. Öykü modu ile bir arada mülk satın alabileceğiniz ve çeşitli vazifeleri yerine getirebileceğiniz ve birebir vakitte etrafı döşeyebileceğiniz bir sistemle karşılaşıyorsunuz. Ve her oyuncunun aslında oyuna başlamadan evvel bu moda oynamasını tavsiye ediyoruz. Zira bu mod ile birlikte hem alıştırma sistemine adım atabiliyor hem de burada oyunun temel mekaniklerine alışabiliyorsunuz.
 
 
 
Bu mekaniklerle bir arada elbette oyuna daha kısa bir mühlet içerisinde alışabiliyor ve böylelikle daha usta bir formda döşeme yahut dizayn etme işine geçiş yapabiliyorsunuz. Oyunda üstte bahsettiğimiz üzere kolay denetimler ve alışması kolay içerikler bulunuyor. Lakin burada yapabilecekleriniz elbette ayrıntılı bir formda karşımıza çıkıyor. Ve bunlar da yer yer elbette sizlere zorluk çıkarabiliyor. Fakat burada hazırlanan rehber ve kolay seçeneği ile bir arada kısa bir müddette oyunda neler yapmanız gerektiğini anlayabiliyor ve kasaba sistemi ile bir arada de oyundaki yerinizi alabiliyorsunuz. Buralarda yer aldığınız müddet boyunca kıssa moduna geçiş yaptığınızda mülkler satın alabiliyor, bu mülkleri geliştirebiliyor, dizayn edebiliyor ve tıpkı vakitte satabiliyorsunuz. Bu biçimde oyun içerisinde yer alan para ünitesini kazanabiliyor. Para ünitesi ile bir arada dilediğiniz eşyaları satın alabilirsiniz. Mobilyaları bünyenize dahil edebiliyor, odalarınıza ve mülklerinize bu eşyaları yerleştirebiliyor ve ek olarak da daha fazla paraya sahip olabiliyorsunuz.
 
Hikaye modunu denediğiniz ve sonrasında ise farklı bir tecrübeye adım atmak istediğiniz vakit burada enteresan bir halde karşımıza çıkmaya hazırlanan bulmaca içerikleri bulunuyor. Bu bulmaca içerikleri elbette her bir oyuncuya farklı bir zorluk düzeyiyle bir arada geliyor. Bu zorluk düzeyi elbette gittikçe artış gösterirken, oyun kısa müddette alışan oyuncular için daha kolay bir tecrübe sunmayı istiyor. İlgi cazibeli zorlukların ve bulmacaların yer aldığı üretimde tüm zorlukları tamamlamakla bir arada farklı formlarda mükafatlar kazanabiliyorsunuz. Bu ödüllerle birlikte hem kendinizi geliştirebilir hem de yeni eşyalara sahip olabiliyorsunuz.
Bunun dışında oyunda prestij sistemi yer alıyor. Prestij sistemi ile bir arada oyunda ne kadar çok itibarınızın yani ününüzün olduğunu görebiliyor ve burada ne kadar tanınan olduğunuzun farkına varabiliyorsunuz. Elbette prestij sistemi oyunda tıpkı vakitte size olan itimadı temsil ediyor. Bu inançla birlikte de daha sıkı bir biçimde mülkler satın alabiliyor, ticaret yapabiliyor ve daha fazla içerikle ve vazifeyle karşılaşabiliyorsunuz. Bunları tamamlamakla sizleri çeşitli mükafatların kilidini açabiliyorsunuz.
 
 
İtibar sisteminin dışında burada yeni objelerin kilidini açmak için elbette farklı misyonlar yapabiliyor, bulmacaları çözebiliyor ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun dışında daha fazla döşeme maharetlerinizi açığa çıkarmak istiyorsanız elbette oyun içerisinde daima olarak denemeler yapmaya koyuluyor ve bu denemelerle bir arada de usta bir biçimde oyunda yer almaya çalışıyorsunuz.
Oyunda bunlar dışında elbette hoş ve ilgi cazibeli çizimleri ve grafiklerin yer aldığını söyleyebiliyoruz. Oyun büsbütün bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunuluyor. Münasebetiyle oyundaki beklentilerinizi bir oldukça düşürmenizde fayda var diyebiliriz. Zira bu stil oyunlarda elbette üst seviye bir çeşitliliğin, içeriğin ve art planda yer alan öykünün olmadığından bahsedebiliyoruz. Bu üslup oyunlar büsbütün çerezlik, yani ardınıza yaslanabileceğiniz, rahat bir nefes alabileceğiniz ve birebir vakitte boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz bir yapıyı bünyesinde barındırıyor.
 
 
Hal bu türlü olunca bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız ve hakikaten de rahatlatıcı bir tecrübeye adım atmak istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Bu üslup oyunlar büsbütün rahatlamak ve ilgi cazip bulmacalarla ve dekore süreçleri ile ilgilenenlere hitap ediyor. Bu biçimden hoşlanıyorsanız kesinlikle bu oyuna bir göz atmanızda yarar var.
Simülasyon ve dekore etme ögelerini bünyesinde barındıran imal üstte da bahsettiğimiz üzere 20 Şubat tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
 
Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Ek olarak oyunun Türkçe lisan takviyesi ile bir arada karşımıza çıkacağını söyleyebilir ve tıpkı vakitte Steam sayfası üzerinde bir demo sürümünün olduğunu doğrulayabiliriz. Oyunun demo sürümünü denemek isterseniz elbette Steam sayfasına geçiş yaparak fiyatsız bir formda indirebilir ve oyunun nasıl bir yapıya sahip olduğunu şahsen deneyerek görebilirsiniz. Bu demo sürümü ile birlikte tıpkı vakitte oyunu istek listenize ekleyip eklemeyeceğinize de karar verebilirsiniz. Hasebiyle demo sürümleri oyuncular tarafından epeyce kıymet arz ediyor ve bu oyunu denemeden ve oyunu satın almaya karar vermeden evvel bu sürümü deneyebilirsiniz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks