Konsol Haberleri

Final Fantasy VII Rebirth Ayrıntıları: Yeni Karakterler, Bölgeler ve Aksiyon Sistemi

Valorant VP Oyuneks

 
Square Enix, Final Fantasy VII Rebirth için yeni ayrıntıları yayınladı. Bu ayrıntılar ortasında oyunun zorluk düzeyi, dövüş tarzları, oynanabilir karakterlerin açıklamaları, sinerji yetenekleri, hünerleri ve daha fazlası yer alıyor. Bu içeriklerle bir arada de elbette oyunun kapsamını ve bizleri neler sunacak konusunda çeşitli fikir sahibi olabiliyor ve bu ayrıntılarla birlikte de elbette oyunun temelini anlayabiliyoruz.
 

Geniş kapsamlı bir oyun tecrübesini bizlere sunmayı hedefleyen imal içerisinde farklı farklı bölgeler bulunuyor ve tıpkı vakitte bu bölgelere ilerleyerek istediğimiz formda etrafı keşfedebiliyoruz. Etrafı keşfederken elbette eşsiz ortamlarla ve görünümlerle bir arada karşılaşabilir ve oyun içerisinde epey fazla bölgenin olduğunu söyleyebiliyoruz. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran oyunda oyuncuların keşfedebileceği ve eşsiz ortamlarla bir arada karşılaşabileceği birden fazla bölge yer alıyor. Bu bölgeler kendi içlerinde kısımlara ayrılıyor. Münasebetiyle, oyun içerisinde hakikaten de ilgi alımlı ayrıntıların ve atmosferin olduğunu söyleyebilir ve bu bölgelere de istediğimiz formda ilerleyebiliriz.

 
Kalm
 
 
Sağlam taş duvarlarla çevrili bu bölge, dış dünyadan korunan bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Oyun içerisinde bu bölgede yer alırsanız, buranın gizemlerini istediğiniz halde ortaya çıkarabilir ve kentin kendine ilişkin bir reaktörünün olmadığını söyleyebiliriz. Oyun içerisinde bu bölgede yer alırsanız, ünlü Saat Kulesinin doruğundan görülebilen bir yapıyı da bünyesinde barındırdığını keşfedebilirsiniz. Bunun dışında, oyunda yeniden metropoliten kısımlarının olduğundan bahsedebiliriz ve bu kısım epey ilgi çekiyor diyebiliriz.
 

Oyun içerisinde bu bölgeye hakikat geçiş yaparsanız, elbette etrafın dağlık alanlarla olduğunu görebilir ve bu bölgeyi istediğiniz üzere keşfetmeye çalışabilirsiniz. Taş duvarlarla çevrili ve hakikaten de kuvvetli bir yapıyı bünyesinde barındıran bu bölge içerisinde istediğiniz üzere etrafı keşfedebilir ve eşsiz ortamlarla ve görünümlerle da karşılaşabilirsiniz. Oyun içerisinde bu biçim bölgeler epey fazla karşımıza çıkıyor. Bu bölgeleri keşfetmek ve birebir vakitte buranın gizemlerini açığa çıkarmak ise büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda elbette yalnızca bu kısım bulunmuyor. Bu listemizde farklı farklı bölgeleri sizlere açıklamaya çalışıyoruz.

 
Mythril Mine
 
 
 
Oyun içerisinde yer alan öteki bir bölgemiz ise madencilik yapılan ve madencilik kısımları ile ön plana çıkan bu Mythril bölgesi. Oyun içerisinde hareketli bir maden olarak karşımıza çıkan bu bölge, çayırları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Bir vakitlerin varlıklı MIT yataklarının olduğu bu kısımda, pahalı taş ocakları, mineral zenginlikleri, madencilik çalışmaları ve daha fazlası yer alıyor. Oyunda bu bölgede yer alırsanız, elbette farklı farklı maden tünellerinin olduğunu da görebilir ve bununla bir arada de bu kısmı istediğiniz üzere keşfedebilirsiniz.
 
Oyunda her bölgenin kendine ilişkin teması, karakterleri, yapısı ve ilgi alımlı ayrıntıları ve görünümleri bulunuyor. Hasebiyle buraları keşfederek hakikaten de oyun içerisinde nasıl bir yapının olduğunu anlayabilir ve buralara uğrayarak buralardaki karakterlerle birlikte konuşabilirsiniz. Birebir vakitte buradaki karakterlerle konuşarak da kıssanın gidişatına bakış atabilir ve birebir vakitte bu karakterlerden de yeni misyonlar elde edebilirsiniz.
 

Oyun içerisinde yer alan bu bölge, hakikaten de oyuncuların dikkatini çekecek içerikleri bünyesinde barındırıyor. Oyunda yeraltı madenlerine girdiğiniz vakitlerde etraftaki parlayan işçilikleri, madenleri ve cevherlerini görebiliyorsunuz. Bu da etrafa ışık saçan bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve rastgele bir ışık kaynağının olmaması ile birlikte de bu cevherlerin parlaması etrafı aydınlatmaya yetiyor ve artıyor bile. Münasebetiyle oyun içerisinde bu biçim bir kısmının olması sahiden de oyuncuların ilgisini çekecek çeşitten bir yapıyı bünyesinde barındırıyor diyebiliriz. Bu oyuncular bu noktayı keşfetmeyi ve buralarda neler olup bittiğini öğrenmeye çalışabilir.

 
Yeni Karakterler
 
Broden (İngilizce Mick Lauer, Japonca Shinshu Fuji tarafından seslendirildi)
 
 
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere farklı karakterler bu oyun içerisinde yer alıyor ve birebir vakitte yeni karakterlerin eklendiğini de burada aktarabiliyoruz. Bu karakterler oynanabilir karakterler olarak yer buluyor ve birebir vakitte takımımıza iştirak sağlayabiliyor. Gerçekten Brodem isimli bu karakter bir han’ın sahibi ve işletmecisi olarak karşımıza çıkıyor ve tıpkı vakitte burada bir canlıyı besliyor diyebiliriz. Öteki taraftan agresif bir tavırla birlikte karşımıza çıkan bu karakterin elbette art planda bir hastalık yaşıyor olabileceğinden kaynaklanıyor. Münasebetiyle oyun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca bu karakterle bir arada karşılaşabilir ve birebir vakitte bu karakterle tanışmak fırsatını elde edebiliyorsunuz.
 

Bu karakterin üzerinde grup elbisesi ve papyonu bulunuyor. Münasebetiyle düzgün ve ilgi cazip görünümü ile bir arada karşımıza çıkan bu karakter, oyun içerisinde yer bulduğunuz sürece elbette dikkat cazip olarak karşımızda yer alıyor. Hasebiyle bu karakterle birlikte de tanışmak ve onunla biraz vakit geçirmek isterseniz, tıpkı vakitte oyunda bu karakterin biraz daha sıska görünümüyle birlikte karşınıza çıktığını aktarabiliyor ve bilinmeyen bir hastalığın olduğunda söylenebiliyor. Tıpkı vakitte yardım tekniklerine karşı bu karakter geri çevirmiyor ve herkese yardım etmek için elinden geleni yapıyor diyebiliriz. Öbür taraftan Cloud ve arkadaşlarının kaçmalarına da yardımcı olan bir karakter olarak oyundaki yerini koruyor.

 
Rhonda (seslendiren: G.K. Bowes / İngilizce, Rei Igarashi, Japonca)
 
 
 
Rhonda, Under Junon belediye lideri ve şerifi olarak karşımıza çıkan bu karakter nitekim ilgi cazip ayrıntılarını bünyesinde barındırıyor. Bir vakitler huzurla yaşanılan ve mürefte bir balıkçı köyü olan konutundan bizlere sesleniyor diyebiliriz. Oyun içerisinde yer aldığınız müddet boyunca bu karakterle birlikte tanışabilir ve birebir vakitte bu karakterin nasıl bir yapıya sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Kasaba içerisinden Cloud ve arkadaşlarının geçmesine yardımcı olan bir karakter diyebiliriz. Hakikaten oyun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca Cloud ve arkadaşları kelamda terörist statüsüne ulaşıyor. Bu durumdan ötürü birçok kent içine giriş yapamıyor ve direkt arananlar listesinde bulunuyor. Hal bu türlü olunca da elbette farklı bölgelere yanlışsız ilerlemek ve bu bölgelerden geçmek için resmi bir desteğe ve dokümanı olması gerekiyor. Lakin birçok noktada bu statüden ötürü rastgele bir geçiş dokümanı alamıyor ve kaçak olarak buralardan geçmek zorunda kalıyor. Lakin bu karakterimiz yani belediye lideri ve şerifi, Cloud ve arkadaşlarına direkt kendi bölgesinden geçirebilir ve bu durumdan ötürü da oyuncular ve hayranlar tarafından seviliyor diyebiliriz.
 

Yeni karakterin görünüşüne ve kıyafetlerine bakacak olursak, elbette karakterin biraz yaşlı olduğunu ve bunun yanı sıra içtenlikle bir arada bizlere yaklaştığını görebiliyoruz. Bulunduğu bölgesinde huzuru sağlamaya çalışan bu karakter, ilgi cazip kostümüyle birlikte de karşımıza çıkıyor ve tıpkı vakitte karakterlerimizi burada dayanak veren şahıslar olarak yer buluyor diyebiliriz. Balıkçı köyü içerisinde yaşadığı mühlet boyunca elbette burada etraf halkla bir arada içli dışlı olabiliyor ve onlara elbette daha fazla yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor.

 
Priscilla (İngilizce Reese Warren, Japonca Rikako Oota tarafından seslendirildi)
 
 
 
Neşeli ve genç bir kız olarak karşımıza çıkan bu karakter, suyun altına dalabiliyor ve daha çok suyun altında bizlere çeşitli şovlar sunabiliyor. Oyun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca görebileceksiniz ki genç bir kız olarak karşımıza çıkan bu karakter, yunuslarla birlikte suyun altına dalabiliyor ve yunusları bu kapsamda eğiterek karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca, açık denizdeki reaktörlerden ötürü etraf suları kirlenmiş durumda ve bu suların temizlenmesi için de bu karakter, yol boyunca büyük uğraşlar verebiliyor. Birebir vakitte yunus arkadaşlarıyla bir arada de suda yaşayan canlıların güvenliğinden kaygı duyuyor.
 
İşte burada bu karakterimiz devreye giriyor ve sevinçli görünümüyle ve iyilikseverliğiyle bir arada sulardaki güvenliği sağlamaya çalışıyor. Tıpkı vakitte sulardaki tehlikeleri ve reaktörün bıraktığı atıkları temizlemek için elinden geleni yapıyor. Hasebiyle oyunda görüp görebileceğiniz en düzgün karakterlerden ve en sevinçli karakterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.
 

Bu sevinçli karakter elbette tatlı ve şirin kıyafetleriyle bir arada karşımıza çıkıyor ve tıpkı vakitte epey fazla diyaloga girebileceğiniz ve etkileşim ögeleri ile birlikte karşımıza çıkan yapısıyla oyundaki yerini alıyor. Bunun dışında elbette daha çok sular içerisinde vakit bulan bu karakterle bir arada göl kenarlarında, deniz kenarlarında ve öbür sulak alanlarda karşımıza çıkabiliyor ve buralarda yunuslarla birlikte gezdiğini görebiliyoruz.

 
Billy (İngilizce’de Paul Castro Jr., Japonca’da Yuusuke Shirai tarafından seslendirildi)
 
 
 
Billy isimli karakter, çiftliğin sahibi olarak karşımıza çıkıyor ve bu çiftlik içerisinde Chocobo isimli canlılar yetiştiriliyor. Bu canlılar yahut öteki bir deyişle yaratıklar, elbette oyun içerisinde hayli fazla karşımıza çıkan ve farklı farklı alanlarda kullandığımız bir çeşit olarak karşımıza bulunuyor. Ve bu çiftlik sahibi ile bir arada, elbette anne ve babasını küçük yaşta kaybetmiş olan bu karakteri karşımızda buluyoruz. Oyun içerisinde yer aldığınız müddet boyunca, çiftlik sahibi ile bir arada istediğiniz formda ilerleyebilir, bu genç yaşta çiftlik sahibi olan bu karakterle bir arada tanışabilir ve tıpkı vakitte burada bulunan hayvanlarla birlikte daha yakından neşir olabilirsiniz.
 
Oyunda bu hayvanlarla birlikte bildiğiniz üzere istediğiniz halde ilerleyebilir, bunları bir binek hayvanı olarak kullanabilir ve etrafı keşfetmek için bu canlılardan yararlanabilirsiniz. Çiftlik bölgesine geldiğimiz vakit bu karakterle bir arada karşılaşabilir, onunla bir arada diyaloglar içerisine girebilir, etkileşim seçenekleri ile bir arada farklı kıssalara dokunabilir ve tıpkı vakitte bu karaktere neler yaşadığı hakkında çeşitli bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu karakterin kısaca hayat öyküsünden bahsedecek olursak, anne ve babası onu küçük yaşta kaybetmiş ve kendisi ve kız kardeşi olan bu karakterin dedeleri tarafından büyütüldüğünü de aktarabiliriz.
 
Hasebiyle sıkıntı bir küçüklük yaşamış olan bu karakter, şu anda çiftlik sahibi olarak karşımıza çıkıyor ve beslediği ve büyüttüğü bu hayvanlarla da ön planda olmayı başarıyor. Hasebiyle farklı farklı incelikleri ve ince ayrıntıları bu karakteriyle birlikte öğrenebilir ve bununla birlikte de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde bu stil ilgi çekecek karakterlerin ve işimize yarayacak karakterlerin olduğunu aktarabiliyor ve söyleyebiliyoruz.
 
Chloe (seslendiren İngilizce Trinity Bliss, Japonca Hisui Kimura)
 
 
 
Billy’nin küçük kız kardeşi olarak karşımıza çıkan Chloe, tatlı ve ilgi cazip bir yapı ile birlikte oyundaki yerini alıyor. Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca elbette bu karakteri çiftlikte olduğunu görebiliyor ve ağabeyine yer yer yardım ettiğini de deneyimleyebiliyoruz. Çiftlik içerisinde karakter, el işi materyalleri ve antikaları buraya yerleştirebiliyor, bu antikaların tamirini üzerinde uğraşabiliyor ve birebir vakitte bu antika dükkanı içerisinde istediği halde dükkanı işletebiliyor ve çabucak farklı farklı özel mallar satabiliyor. Münasebetiyle oyun içerisinde yer aldığı müddet boyunca bu karakterin sıcak davranışını, samimiyet hislerini ve düzgün kalpli olduğunu görebilecek ve tıpkı vakitte Cloud ve arkadaşlarıyla bir arada de kibar bir formda irtibat kurduğunu da deneyimleyebileceğiz.
 
Sıcakkanlı manzarası ile bir arada karşımıza çıkan bu karakter elbette öteki karakterleri ve insanları karşı sıcak bir formda yaklaşabiliyor ve onların samimi hisleri ile bir arada de iyiliksever olduğunu görebiliyoruz. Kibar bir halde irtibat kurduğu beşerlerle bir arada de elbette geriye dönük olarak cevap alabiliyor. Bu karakter birebir vakitte erkek kardeşinin para kazanma konusundaki takıntılarından da kaygı duyuyor. Münasebetiyle bu durumu da elbette bizlerle ve arkadaşlarımızla birlikte lisana getirebiliyor diyebiliriz. Sağlıklı bir biçimde bağlantı kuran ve kibar bir yapısı ile bir arada karşımıza çıkan bu karakter, hayranlar ve oyuncular tarafından seviliyor ve şirin imgesiyle birlikte de oyundaki yerini koruyor diyebiliriz.
 
Bu üslup karakterler elbette oyun içerisinde hakikaten de hoş bir formda yansıtılıyor ve art planda yer alan öyküleri ile birlikte nitekim de oyun içerisinde yer aldığı mühlet boyunca bu karakterlerin neler yaşadığını ve hayat kıssalarını öğrenmek için can atabiliyoruz. Münasebetiyle aslında bir oyunu ilgi çeken ögeler ortasında elbette bu üslup karakterler yer alıyor. Oyun boyunca bu karakterlerin neler yaşadığını ve art plan öykülerinin de dolu olduğu sürece elbette bizlere aktardığı o hissiyatı deneyimleyebiliyoruz. Münasebetiyle bu stil oyunlarda etrafı keşfederken yeni karakterlerle bir arada tanışabiliyor ve bu karakterlerle birlikte de içli dışlı olabiliyoruz. Birebir vakitte bu karakterlerin ne işe yaradığını ve bizlere ne cins faydalar sağlayabileceği konusunda da fikir sahibi olabiliyoruz.
 

Oyun içerisinde bu karakterlerin dışında elbette temel olarak savaş ve aksiyon sistemi bulunuyor. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca savaş ve aksiyon sistemi içerisinde farklı farklı hareketler sergileyebiliyor ve tıpkı vakitte hem binek üstünde hem de direkt olarak düşmanlara karşı atağa geçebiliyoruz. Oyunda temel akınlardan kombo hücumlara kadar farklı farklı marifet setleri bulunuyor. Bunlarla birlikte de hem tekli olarak düşmanları hem de toplu olarak düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Münasebetiyle bunları kullanmak ve oyun içerisinde usta olmak için elbette bir müddet vakit geçirmek gerekiyor.

 
Temel Saldırılar
 
– Red XIII
 
 
 
Aksiyon ve savaş sistemleri ile birlikte ön plana çıkmaya hazırlanan bu üretim içerisinde ilerleyen süreçte farklı hünerlerin kilidini açabiliyor ve birebir vakitte temel akınlardan üst seviye özel taarruzlara kadar da geniş kapsamlı bir aksiyon sistemine deneyimleyebiliyoruz. Hakikaten oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca temel hücumlarla birlikte keskin pençelerimizle (Red XIII karakteri) bir arada düşmanlara saldırabiliyor ve birebir vakitte düşmanları süratli bir biçimde yere serilebiliyoruz. Yere serdiğimiz esnada da elbette geniş kapsamlı bu akın sonucuna da elde edebiliyoruz.
 
Güçlü bir atak başlatmak için de elbette temel atak içerisinde belirtilen butona yani düğmeye basılı tutmamız gerekiyor. Bu basılı tutma esnasında da elbette karakterimiz güç biriktirebiliyor ve böylelikle düşmanların üzerine sert bir darbe indirebiliyoruz. Her darbe ile bir arada elbette düşmanların canını bir epey canını yakabiliyor ve onlara ortadan kaldırabiliyoruz.
 
-Yetenekleri
 
 
 
Red XIII karakteri üstte bahsettiğimiz üzere hem olağan akınları hem de kombo atakları bulunuyor ve güçlü hücumlarla birlikte düşmanlara ışık suratında ortadan kaldırabiliyor. Hakikaten oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca bu karakterin yetenekleri ve hünerleri ön plana çıkmaya hazırlanır ve yıldırım suratında fizikî ataklardan menzile hücumlara kadar epeyce fazla atak sistemi bulunuyor. Ve bunları kullanmakta oyun içerisinde büsbütün bizim işimiz oluyor. Çok çeşitli hünerlere sahip olan bu karakterimiz patlayan bir ışık küresine ortaya çıkarabiliyor ve bu ışık küresine yakalanan düşmanlar burada büsbütün patlamanın gücüyle birlikte ortadan kaldırılabiliyor. Münasebetiyle oyunda hakikaten de ilgi cazibeli bir maharet setinin bu karakter özelinde olduğunu söyleyebilir ve bilhassa ortalığı kaosa sürükleme konusunda bu karaktere güvenebiliriz.
 

Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca bu karakter sahiden de güçlü biri olarak karşımıza çıkıyor ve fizikî hücumlar boyunca da elbette düşmanları ağır darbeler indirebiliyor. Birebir vakitte yakından maharetlerini kullandığı üzere menzilli akınlarla bir arada de buradaki düşmanları kısa müddette ortadan kaldırma yeteneğine sahip olarak karşımıza çıkıyor. Çeşitli hünerleri bünyesinde barındıran bu karakter patlamalarla birlikte ortalığı kaosa sürükleyebiliyor ve ortalığın büsbütün ışık patlamaları ile karışmasını sağlayabiliyor. Münasebetiyle oyunda yer alabileceğiniz mühlet boyunca bu karakterin de ön plana çıkan özelliklerini deneyimleyebilirsiniz.

 
– İntikam Modu
 
 
 
Bu karakterin Yalnızca bu özellikleri bulunmuyor, birebir vakitte karakterin bir ult modu bulunuyor. İntikam modu olarak karşımıza çıkan bu mod, elbette üst seviye bir gücü ortaya çıkarmaya hazırlanıyor. Oyun içerisinde İntikam modu içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca, bu göstergeyi doldurmak için gelen hücumları engellemek durumunda kalıyoruz. Gelen hücumları ne kadar çok engellersek, bu intikam modu içerisinde yer alan göstergeyi kısa müddette doldurabiliyoruz. Akabinde bu göstergede olduktan sonra ise gücümüzü özgür bırakabilir ve düşmanları hakikaten de tek bir atakta ortadan kaldırabilir ve onları yok edebiliriz.
 
İntikam göstergesini doldurmak için üstte da bahsettiğimiz üzere gelen atakları engellemek ve bu göstergenin dolmasını sağlamak gerekiyor. Birebir vakitte gücümüzü hür bırakarak da fizikî akınları ve kaçma hünerimizi de geliştirebiliyoruz. Oyunda İntikam modunu açtıktan sonra gelen hücumlarla birlikte hem canımızı doldurabiliyor hem de güçlü bir darbeyi düşmanlara karşı indirebiliyoruz. Münasebetiyle burada sahiden de süratli bir halde düşmanları ortadan kaldırabilir ve bir yandan canımızı doldururken başka yandan ise güçlü darbeleri emebiliyor ve tıpkı vakitte pençelerimizi düşmanlara karşı kullanabiliyoruz.
 
Hal bu türlü olunca, elbette siz de burada dilediğiniz üzere intikam modu içerisindeki göstergeyi doldurmak isteyecek ve bununla bir arada de oyundaki yerinizi alabileceksiniz. Son olarak, oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bu göstergede olduktan sonra rastgele bir kuvvet harcamadan düşmanın canını bir ölçü emebiliyor ve bu bilhassa birlikte de düşmanı kısa müddette ortadan kaldırabiliyoruz.
 
Aerith
 
– Eşsiz Yetenek: Ward Shift
 
 
 
Aerith karakteri karşımıza büyücü bir formda çıkıyor ve büyü yetenekleri ile bir arada de göz dolduruyor diyebiliriz. Oyun içerisinde büyülü ortamlarla birlikte karşımıza çıkan bu karakter, düşmanları ani bir halde çarpabilir ve büyü akınlarıyla bir arada de tesirini üst seviyeye çıkarabiliyor. Arena usulü bölgelerde düşmanlarla savaşırken bu karakterimiz alana çarçabuk hakim olabiliyor ve saha içerisinde tıpkı vakitte karakterimizi kolay bir biçimde hareket ettirebiliyor. Büyü ve büyülerin tesiriyle bir arada üst seviyeye çıktığımız imal içerisinde bu karakterle bir arada düşmanları sersemletebilir ve birebir vakitte kısa müddette etkisiz hale getirebiliyoruz. Hasebiyle oyunda kullanabileceğimiz en tesirli karakterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor ve menzilli taarruzları ile birlikte de büyülü ortamlara geçiş yapabilir ve bölgelere hakim olma konusunda bu karakterimiz ön plana çıkıyor diyebiliriz.
 

Karakterimizle birlikte rastgele bir işaretle düşmanları sersemletebilir, onları çarpabilir ve büyülerimize birlikte onların akıllarına giriş yapıyoruz. Hasebiyle saha içerisinde çarçabuk denetimi sağladığımız bu karakterimizle birlikte düşmanları ortadan kaldırmak hem zevkli hem de aksiyon sistemi içerisinde elbette hoş bir tecrübesi bizlere aktarıyor diyebiliriz.

 
Yeni Sistem: Sinerji Yetenekleri
 
 
 
Oyun içerisinde üstte bahsettiğimiz üzere hem farklı bölgeler, hem yeni karakterler, hem savaş ve aksiyon sistemi ve daha fazlası yer alıyor. Birebir vakitte oyun içerisinde dikkat etmeniz gereken ve oyundaki gidişatınızı değiştirebilecek sinerji yetenekleri bulunuyor. Yeni sistem olarak karşımıza çıkan bu sinerji yetenekleri ile bir arada savaşın gidişatını değiştirebiliyor ve iki karakter ortasında aslında bir geçiş yapabiliyoruz. Tıpkı vakitte sinerji yetenekleri ile bir arada iki karakteri bir ortaya getirebiliyor ve bu iki karakterin gücünü de açığa çıkarabiliyoruz. Tıpkı formda iki karakter bir ortaya geldiği vakit güçlü taarruzlar yapabiliyor ve sinerji yeteneklerini bu kapsamda birleştirebiliyor. Münasebetiyle iki karakterin bir anda bir düşman üzerine saldırdığını düşünüyorsanız elbette güçlü bir sinerji yeteneğini açığa çıkarmış olursunuz.
 
Oyun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca elbette ilgi alımlı karakterleri ekibinize yani grubunuza dahil edebilir ve tıpkı vakitte küme düzeyinizi arttırdıkça da daha fazla yeteneğin kilidini açabiliyorsunuz. Bu yeteneklerle bir arada hem daha güçlü bir kola gelebilir hem de olağan düşmanların haricinde işveren savaşları ile karşılaştığınız vakit da burada çarçabuk onları alt etmek için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz. Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca sinerji sistemi içerisinde elbette grubunuzun birbirine ne kadar bağlı olduğunu görebiliyor ve birebir vakitte ne kadar sıkı sıkıya bağlı olduğunu görmek için de sinerji yeteneklerini kullanabiliyorsunuz. Bu kapsamda sinerji yetenekleri aslında bu kümenin birbirleriyle olan bağını temsil ediyor ve ne kadar sıkı bir bağa sahip olursanız o derece güçlü ataklara açığa çıkarabiliyor ve böylelikle düşmanları ortadan çarçabuk kaldırabiliyorsunuz.
 
 
 
Grup içerisinde karakterler elbette bu üretim içerisinde hayli kıymet arz ediyor. Zira küme üyeleri ortasındaki yakınlığı derinleştirdiğiniz vakit daha yeni sinerji yeteneklerini ve maharetlerin kilidini açabiliyor ve bununla bir arada de yeteneklerinizi kullanarak sinerji göstergesini doldurabiliyorsunuz. Sinerji göstergesini doldurmakla birlikte öbür karakterlerden elde ettiğiniz gücün bir anda kullanabiliyor ve iki karakterin bir düşmana saldırdığını düşünürseniz de güçlü bir saldırıyı gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Senkronize bir taarruz başlatmak için bu sinerji göstergesinin doldurulması gerekiyor ve bunun için de çeşitli ataklar yapmanız lazım. Hasebiyle oyun içerisinde sık sık haşır neşir olabileceğiniz bir sistem olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz ve bununla bir arada de kombo taarruzlar gerçekleştirerek düşmanları ortadan kaldırabilirsiniz. Bu da oyuna hoş bir ekleme olmuş diyebiliriz. Oyundaki çeşitliliği arttıran ve aksiyon sistemi içerisindeki savaşın gidişatını değiştiren ögelerden birkaç tanesi.
 
Oyun içerisinde şimdilik aktaracaklarımız bu kadar ve yeni ayrıntılar geldikçe elbette yeni mevzularla bir arada karşınızda olabiliriz. Hakikaten oyun içerisinde yer aldığınız müddet boyunca farklı bölgelere gerçek ilerleyebiliyor, bu bölgeleri dilediğiniz üzere keşfedebilir ve her bölgenin kendine ilişkin teması, yapısı ve atmosferi bulunuyor. Burada tıpkı vakitte ilgi cazip karakterlerle tanışabilir ve bu karakterlerin art plandaki öykülerini öğrenebiliyorsunuz. Hoş bir aksiyon rol yapma tecrübesine yaşayabileceğiniz bu üretim elbette oyuncuları ve hayranlara hitap etmek istiyor ve tıpkı vakitte hoş ve uzun soluklu bir tecrübeye bizlere sunmak istiyor.
 
 
 
Elde ettiğimiz ortaya çıkan bu bilgilerle bir arada de elbette oyuncuların dikkatini çekecek içeriklerin olduğunu söyleyebiliyoruz. Tıpkı vakitte burada hem yeni mekaniklerin hem de yeni içeriklerin ve bölgelerin burada olduğunu aktarabiliyoruz. Bunun dışında ise yeni karakterlerin de oyun içerisinde karşımıza çıkacağını söyleyebiliyor ve doğrulayabiliyoruz.
 
Oyunun şu anda çıkış tarihi de aşikâr durumda ve 29 Şubat 2024 tarihinde oyunun PlayStation 5 konsolları için çıkış yapacağını doğrulayabilir ve birebir vakitte şu andan itibaren ön sipariş verebiliyorsunuz. Oyunun ön siparişi fiyatı ise 1500 Türk lirası olarak karşımıza çıkıyor. 
 
Hikaye fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla