Konsol Haberleri

Epic Games’ten Infinifactory Oyununu Fiyatsız Almayı Unutmayın

Valorant VP Oyuneks

 
Bildiğiniz üzere Epic Games her hafta fiyatsız oyunları oyunculara sunmaya devam ediyor ve burada yer aldığınız mühlet boyunca kütüphanenizi genişletebilir ve her hafta yeni oyunlarla bir arada farklı oyunlara yelken açabilirsiniz. Bu hafta oyuncular birinci şahıs bulmaca oyunu Infinifactory isimli üretime sahip olabilir ve böylelikle kalıcı olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.
 
Bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız elbette direkt kütüphanenize ekleyerek oyunu indirebilir ve bulmaca içeriklerine adım atabilirsiniz. Dikkat cazip içerikleri ile birlikte karşımıza çıkan bu üretim Epic Games mağazasında 189 Türk lirasından satışta bulunuyor. Elbette bu oyuna büsbütün fiyatsız bir formda sahip olabiliyor ve tek tıkla kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz. Oyunda bilim kurgu teması yer alıyor ve bu bilim kurgu teması ile bir arada de uzaylı derebeyleriniz için çeşitli eserler üreten bir fabrika inşa etmeye çalışıyorsunuz. Oyunun aslında özünde bu durum yer alıyor ve hem simülasyon hem de inşa etme mekanikleriyle burada yer alabiliyorsunuz.
 
– Epic Games sayfası
 
Infinifactory oyunu içerisinde yer aldığınız sürece farklı farklı oyun tipleri ile birlikte karşılaşabiliyor ve bu oyun çeşitlerini elbette deneyimleyebiliyorsunuz. Farklı fabrikalar üretmeye çalışabileceğiniz ve kaynakları hakikat biçimde kullanabileceğiniz üretimde tıpkı vakitte bulmaca içerikleri de yer alıyor ve bu bulmacaları çözmek için de elbette farklı hallerde etkileşim ögeleriyle karşılaşabiliyorsunuz. Oyunda fabrikaları inşa ederek burada bir üretim çizgisi oluşturmaya çalışıyor, bu üretim çizgisi ile birlikte otomatikleşmiş bir sistemi açığa çıkarmaya çalışıyor ve tıpkı vakitte burada ölmemeye uğraşıyoruz.
 
 
Diğer taraftan hayatta kalma ögelerinden da yer aldığı üretimde elbette ölmemek temel amacımız olarak burada karşımıza çıkıyor ve 3 boyutlu fabrikaları içerisinde biz de yerimizi alabiliyoruz. 3 boyutlu bir ortamda kendimize ilişkin bölgeyi tasarlayabileceğimiz ve fabrika içerisinde otomatik bir sistem kurabileceğimiz üretimde en yeterli sonucu ulaşana kadar farklı tecrübeler elde edebilir ve burada deneme yanılma teknikleri ile birlikte de kendimize etkileşim içerisinde bulabiliriz.
 
Nitekim oyunda hareket eden blokların olduğunu görebiliyor ve bizlere sunulan bir senaryonun da olduğundan bahsedebiliyoruz. Elbette bu senaryo içeriği ne kadar ilginizi çeker yahut çekmez büsbütün size nazaran değişkenlik gösterebilir. Bu usul oyunları aşinaysanız ve yer vermek istiyorsanız sahiden de hoş bir tecrübe diyebiliriz. Oyunda blokların ve senaryonun ötesine geçmek için elbette istediğiniz halde geliştirici grubun belirttiğine nazaran mekanikler içerisinde yer alabiliyor ve böylelikle kendi fabrikanızı sanal alana taşıyabiliyorsunuz. Yeni kuşak blok motoruyla birlikte yer alabildiğiniz üretiminde sonları zorlayarak 50’den fazla bulmacanın içerisinde kendinize daldırabiliyorsunuz.
 
Oyun içerisinde bulmacaların zorluğu elbette gittikçe artış gösteriyor ve birinci etapta kolay, daha sonrasında ise kuvvetli bir içerikte karşılaşabiliyorsunuz. Bu bulmacalar etrafı keşfederek ve etraftaki objeleri etkileşime geçebileceğiniz yapılarla birlikte ortadan kaldırılabiliyor ve bir sonraki bulmacayı da tıpkı vakitte geçiş sağlayabiliyorsunuz. Kendi çözümlerinize optimize edebileceğiniz ve kendi tahlillerinizi oyuna dahil edebileceğiniz üretimin dikkat cazip ortamları da bizlere aktarıyor.
 
yun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca fabrika sınırını üretebilir ve bu üretim çizgisi ile bir arada farklı formlarda kaynaklar ortaya çıkarabiliyoruz. Üretim sınırını nereye gideceği konusunda elbette çeşitli seçimler yapabilir, sınır boyunca farklı noktalara hakikat geçişler koyabilir ve daha fazlasına burada erişebiliyoruz. Fabrika ortamı ile bir arada yer alabileceğimizi üretimde, elbette bilim kurgu temasına da burada olduğunu görebiliyor ve uzay temasının içerisinde yer aldığı müddet boyunca da nitekim hoş ortamlarla da karşılaşabiliyoruz.
 
 
 
Kendi tahlillerimizi oyuna dökebileceğimiz ve tek oyunculu bir halde oyuna dahil olabileceğimiz üretimde bulmacaların yanı sıra birebir vakitte ses kayıtlarının olduğunu da burada deneyimleyebiliyoruz. Bu ses kayıtları ile bir arada elbette burada neler olup bittiğini öğrenebiliyor, bunun dışında bulmaca ögelerini bu kayıtların içerikleriyle birlikte ortaya çıkarabilir ve daha fazla kıssa içerikleri ile birlikte buradaki yerimizi alabiliyoruz. Hem ses kayıtları hem de bulmaca içerikleri ile bir arada oyunun kıssası kapsamında bir kadro ayrıntılar elde edebiliyoruz. Hasebiyle oyunda bu noktaları dikkat etmeniz ve daima olarak bu ögelerle bir arada haşır neşir olmanızı elbette epey olağan.
Bu ögeler dışında oyunda farklı atmosferler yer alıyor ve fabrika içlerinden fabrika dışlarına kadar, soğuk hava ortamlarından buzlu yerlere kadar çok çeşitli kısımlar ortasında kendimizi bulabiliyor, elbette bir yerde kendimizi üşütürken başka yerdeyse kendimizi ısınırken bulabiliyor. Bu kapsamda etrafta bulunan teknolojik ögeleri görebilir ve projeksiyonların ve öteki üretim çizgilerin burada yer aldığını deneyimleyebiliyoruz. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız bir mühlet boyunca bu atmosfer özellikleri ile ve etraftaki ayrıntılarıyla da haşır neşir olabiliyoruz.
 
Oyunda genel olarak toparlayacak olursak, üstte da bahsettiğimiz üzere bir fabrika içerisinde kendimizi bulabiliyor ve birinci şahıs kamera bakış açısıyla birlikte oyunda ilerlemeye çalışıyoruz. Karakterimizi denetim edebileceğimiz ve karakterimizle birlikte muhakkak bölgelere dalış yapabileceğimiz üretimde eserler üreten fabrikalar oluşturmaya başlıyor ve bu süreçte kendimize çalışırken buluyoruz. Bunun dışında elbette oyunda hayatta kalma ögeleri bulunuyor. Bu ögelerle birlikte de bir yandan karakterimizi hayatta tutmaya çalışıyor, öteki yandan ise üretim çizgisini sağlayacak fabrikaları burada geliştirebiliyoruz.
 
 
Teknoloji geliştirmelerin yer aldığı üretimde tıpkı formda yapacağımız atılımları de elbette misyonlar kapsamında elimize alabiliyor ve bu vazifeleri de dilediğimiz halde tamamlayabiliyoruz. Epic Games kütüphanenize fiyatsız olarak ekleyebileceğiniz bu üretim sahiden de bulmaca severleri ve bir şeyler üretmeyi isteyenlere hitap ediyor. Bu yapı ile bir arada oyunda dilediğiniz biçimde yer alabiliyor ve bağımsız bir oyun içerisinde kendinizi bulabiliyorsunuz. Elbette büyük beklentilerle bir arada oyuna giriş yapmamanızı öneriyoruz.
 
Zira oyun zati hem bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunuluyor hem de grafik ve animasyon manasında da üst seviye bir yapıya ne yazık ki sahip değil diyebiliyoruz. Üstte da bahsettiğimiz üzere Epic Games kütüphanesinde oyun 189 Türk Lirası ile birlikte bizlere sunuluyor ve oyunun fiyatı hakikaten yüksek bir biçimde karşımıza çıkıyor. Lakin şu anda fiyatsız olduğunu belirtebiliyor ve her perşembe oyunların güncellendiğini ve Türkiye saati ile bir arada 18.00’a kadar bu oyunları erişebildiğimizi aktaralım.
Diğer taraftan Epic Games bizlere haftaya Doors: Paradox isimli bir oyunu sunacak. Bu oyun da birebir biçimde bu oyun üzere bulmaca ve macera içeriğini bizlere aktaracak. Bu imal içerisinde rahatlatıcı bir kaçış tecrübesi ile birlikte yer alacak ve böylelikle üç boyutlu bölgelerde kendimizi deneyimleyebileceğiz. Etrafı keşfedebileceğiz, zımnî ipuçlarını ortaya çıkarabileceğiz ve eğlenceli bulmacalarla bir arada yer alabileceğiz. Bu üretim da elbette yeniden bulmaca ve odadan kaçış ögelerini sevenlere hitap ediyor.
 
 
 
Bunun dışında oyunun art planda bir kıssa anlatılıyor ve bu öykü kapsamında da gizemli bildirileri çözerek burada neler olup bittiğini öğrenmeye çalışıyoruz. Kimi noktalarda bulmacaların zorluğu elbette gittikçe artış gösteriyor. Zira oyunda birinci etapta oyuna alışmak için kolay bulmacalarla birlikte karşılaşabiliyor ve daha sonrasında ise zorla içeriklerle bir arada oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Elbette bu da oyunun müddetini uzatan ve kendimizi daha da usta olmaya iten ayrıntılar ve içerikler ortasında bulunuyor. Hasebiyle haftaya da bu oyunun bizlere fiyatsız sunulacağını aktarmakta yarar var.
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks