Konsol Haberleri

Epic Games’te Ghostrunner Oyunu Fiyatsız

Valorant VP Oyuneks

 
Epic Games kış indirimleri hala devam ederken, bir yandan da her gün fiyatsız bir oyunu kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde daha çok bağımsız ve küçük oyunlardan devam eden Epic Games, artık ise büyük çaplı oyunları ve ilgi çeken üretimleri geçmiş durumda. Bugünün oyunu ise geçtiğimiz saatlerde aşikâr oluyor ve süratli aksiyonuyla ve gelecek temasıyla birlikte karşımıza çıkan Ghostrunner büsbütün fiyatsız bir biçimde bizlere sunuluyor. Oyunu yarın Türkiye saati ile 19.00’a kadar elde edebilir ve kalıcı olarak Epic Games kütüphanenize ekleyebilirsiniz.
 
Bildiğiniz üzere Epic Games yıl sonuna kadar her gün bir fiyatsız oyunu bizlere sunmaya devam ediyordu. Artık ise bu fiyatsız serinin sona ermesine az bir mühlet kaldı. 2024 yılının birinci haftasına kadar sürecek olan bu fiyatsız oyun dağıtım olayı 3-4 gün sonra sona erecek ve daha sonraki süreçte geçtiğimiz sene olduğu üzere her hafta bir yahut birden fazla oyunu bizlere fiyatsız sunmaya devam edecek.
 
– Epic Games sayfası
 
Bildiğiniz üzere Steam geçtiğimiz süreçte dolar kuruna geçmiş durumda ve Epic Games bu kapsamda Türk lirasıyla satışına devam ediyor. Durum bu türlü olunca ve bir yandan da fiyatsız oyun dağıtmaya devam edince kullanıcıların odak noktası haline geliyor. Artık ise platform Türkiye’de bir oldukça tanınan hale gelmiş durumda. Steam karşısında elbette gerek arayüz gerekse öteki kısımlar kapsamında eksik bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Fakat yeniden de oyuncular Steam dolar kuruna geçtiği için bir epey kızgın durumda.
 
 
 
Epic Games platformunda şu anda fiyatsız olarak sunulan Ghostrunner isimli imalden bahsedecek olursak, oyun içerisinde siber hacker üslubu bir yapı yer alıyor. Bununla birlikte yer aldığımız oyunda ninja ve samuray karışımı bir yapıyla karşılaşıyoruz ve burada düşmanlara karşı süratli bir aksiyon içerisine geçiş yapabiliyoruz. Oyunda gelecek ve cyberpunk temalı bir atmosfer karşımıza çıkıyor.
 

 
Oyun hakkında 
 
Birinci şahıs kamera bakış açısıyla bir arada ilerlemeye çalıştığımız üretimde duvarlardan yürüyebiliyor, farklı platform zorluklarıyla karşılaşabiliyor, kulelere hakikat tırmanmaya çalışıyoruz ve ışık suratında aksiyon içeriğiyle bir arada düşmanların içerisinden geçebiliyoruz. Oyunda yakın dövüş silahları ile birlikte yer alabiliyoruz, katana’yı sıkı bir biçimde tutabiliyor ve düşmanları burada ikiye bölüyoruz. Düşmanların uzuvlarının kesilebildiği ve sağa sola fırladığı bu süratli aksiyon içerisinde nitekim de amansız bir uğraş ortamı bizleri bekliyor ve art planda ise bir kıssa anlatılıyor. Bu öyküden kısaca bahsedecek olursak şöyle diyebiliriz:
 
Oyunun art plan öyküsünde elbette klişe olarak karşımıza çıkan ve daima olarak öteki oyunlarda da sunulan dünyayı sona erdiren bir felaket bulunuyor. Bu felaketten sonra insanlığın son sığınağı elbette burada bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Darma Kulesi olarak bulunan bu insanlığın son kalesi içerisinde biz yer alıyoruz. Darma Kulesi içerisine geçiş yapabildiğimiz ve buraları keşfedebildiğimiz üretimde kuleye yanlışsız tırmanmaya çalışıyoruz. En aşağıdan üste yanlışsız çıkmak için elbette kendi karakterimizin yeteneklerini kullanıyoruz. Yeniden üstte bahsettiğimiz üzere platform zorlukları ile birlikte karşılaşıyoruz.
 
 
 
Bu platform zorluklarını aşmak için duvarlardan yürüyebiliyor, duvarlardan duvara atlayabiliyor ve kendimizi bir anda üstlere hakikat fırlatabiliyoruz. Bu formda kuleyi tırmalama mekanikleri ile bir arada karşılaşabilir ve süratli aksiyon içeriği ile ve süratli hareket etme tarzları ile birlikte de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunda elbette bu atılımları gerçekleştirirken yol boyunca acımasız düşmanların da karşımıza çıktığını görüyoruz. Ve bu düşmanlara karşı da gelmek durumunda kalıyoruz. Ve tıpkı vakitte insanlığa son veren bu durum karşısında intikamımızı almaya çalışıyoruz. Oyunun temelinde bu öykü yer alıyor. Ve bu kıssayı temelinde oyunda ilerlemeye çalışıyor ve farklı vazifeleri yerine getirmeye çalışıyor. Velhasıl oyunda bu kuleyi tırmanmak büsbütün sizin işiniz oluyor.
 
Oyunda yer alan kıssayı öteki taraftan hem orta sahnelerle hem de karakterler ortası diyaloglarla bir arada bizlere aktarılıyor. Art planda yer alan bu kıssa elbette birtakım oyuncular için epeyce klişe gelebilir. Lakin birtakım oyuncular için de ilgi alımlı olabilir. Münasebetiyle bunun ilgi cazibeli olup olmaması büsbütün sizin bakış açınıza nazaran değişkenlik gösterebilir. Ve yol boyunca burada her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir.
Oyunda geldiğimiz noktada kule içerisinde yer alıyor ve bu kulenin en doruğuna tırmanmak için elbette burada sokakları keşfetmeye çalışıyoruz. Sokakları şiddetle dolu olduğunu görüyor ve burayı demir yumrukla bir arada hakimiyet altına almaya çalışıyoruz. Oyuncular burada bu kule içerisinde yer aldığı mühlet boyunca insan hayatına bedel vermeden yönetildiğini görüyor ve burada aslında bir kölelik sisteminin olduğunu deneyimleyebiliyor. İşte bu sistemden kurtulmak ve bir yandan da insanlığı büsbütün bu zulümden kurtarmak için biz de kollarımızı sıvıyor ve burada hakikaten de süratli bir aksiyon içerisine geçiş yapabiliyoruz.
 
Oyunda birebir vakitte çeşitli kaynaklar toplayabiliyor. Sağdan soldan topladığımız bu kaynakların elbette bir yerden sonra tükendiğini görüyor ve bu kaynakları gerçek bir halde kullanmak hayli ehemmiyet arz ediyor.
 
 
Oyun içerisinde yer aldığımız surece burada kaosun hakim olduğunu görebiliyor ve son nizamının burada tükenmekte olduğuna deneyimleyebiliyoruz. Kararlı bir direniş sergilediğimiz üretimde insanlık yok olmanın hududuna geliyor ve bu hudut elbette ortadan kalkmadan evvel buna yönelik teşebbüslerde bulunabiliyoruz. Genel olarak oyuncular ve medya tarafından sevilen bu imal Epic Games platformunda 169 Türk lirasından karşımıza çıkıyor.
 
Elbette bu biçim üretimlerden hoşlanıyorsanız sahiden de bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyun bir seri olarak karşımıza çıkıyor ve ikinci oyunu da piyasadaki yerini koruyor. Tıpkı biçimde ikinci oyun da bir epey sevilmiş durumda ve Steam sayfası üzerinde ikinci oyun 13 dolarlık bir fiyat etiketi ile bir arada karşımıza çıkıyor. Lakin bu etiket %30’luk indirimle bir arada bizlere sunuluyor. Oyunun olağan fiyatı ise 19 dolar olarak karşımıza geliyor ve tıpkı vakitte burada çok olumlu etiketine sahip olduğunu görebiliyoruz. Çok olumlu etiketi elbette oyuncular tarafından sevildiğini ve incelemelerinde epeyce olumlu olduğunu bizlere doğruluyor.
 
Hasebiyle ikinci oyunda çıta bir oldukça yükselmiş durumda ve ikinci oyuna geçmeden evvel de bu birinci oyunu fiyatsız bir formda oynayabilir ve Epic Games platformunda bu oyunu elde edebilirsiniz. Üstte da bahsettiğimiz üzere oyunu elde etmek için hudutlu bir müddetiniz bulunuyor ve yarın saat 19.00’a kadar bu oyunu eklemeyi ihmal etmeyin ve unutmayın diyebiliriz.
İkinci oyunda bir epey mekaniğin ön plana çıktığından bahsetmişken birinci oyuna tekrar dönecek olursak, burada geliştirilen ve oluşturulan en gelişmiş kılıç savaşının olduğundan bahsedebiliriz. Oyun içerisinde hem tekli hem de çoklu bir formda düşmanlara karşı gelebilir ve burada aslında kendinizi katana savaşçısı olarak betimleyebilirsiniz.
 
Düşmanların büsbütün parçalanabildiği, uzuvların kopabildiği ve ikiye bölünebildiği üstün insansı reflekslerinizle bir arada alt edebildiğiniz bu üretimde elinizdeki katana yani kılıcı düşmanların mermilerinden kaçınmak için de kullanabilir, kendinizi bu biçimde savunabilir ve katananızı ışık suratında burada sağa sola savurabilirsiniz. Katananız burada adeta bir uzvunuz üzere olabilir ve bununla birlikte kendinizi daha usta bir formda yönlendirebilirsiniz.
 
 
 
Elbette bu biçim oyunlarda ne kadar çok ilerlerseniz ve ne kadar çok oynarsanız o kadar usta olabilir ve kılıca o kadar hakim olabilirsiniz. Burada yer aldığınız müddet boyunca tıpkı vakitte çeşitli komboları düşmanlara karşı kullanabilir ve bu kombolar içerisinde de farklı teknikleri kullanabilirsiniz. Elbette bu biçim üretimlerde komboların farklılık göstermesi ve nitekim de ön plana çıkması epey değerli. Zira oyunda oyun sonuna kadar birebir şeyleri yaparsak ve daima olarak tıpkı komboları kullanırsak elbette bir yerden sonra sıkıcı hale gelebilir. Lakin bu oyun içerisinde pek kâfi bir kombo sistemini ve savaş mekaniğinin olduğundan bahsedebiliriz.
 
Oyun her bir oyuncuya üstte da bahsettiğimiz üzere eşsiz bir tecrübe sunuyor. Tıpkı vakitte burada süratli tempolu bir yapıyla karşılaşıyor ve şiddet içerikli bir tecrübesi burada görebiliyorsunuz. Aksiyon odaklı üretim içerisinde kılıcınızı daima olarak sallayabiliyor ve savaş mekanikleri ile bir arada haşır neşir olabiliyorsunuz. Bilim kurgu temalı bu üretim içerisinde birebir halde kıyamet sonrası bir ortam bizlere sunuluyor ve farklı ortamlara gerçek geçiş yapabiliyoruz. Oyunda farklı ortamlara hakikat geçiş yaparken bölgelerdeki zorluğun giderek arttığını görebiliyor ve süratli geçişlerle bir arada de karakterimizin maharetlerinden faydalanabiliyoruz. Sakin ortamlardan şiddetli ortamlara gerçek geçiş yaptığımız üretimde yepyeni ortamlar bizleri bekliyor ve bu ortamlarda aslında sona ermiş olan insanları tekrardan geri getirme ümidiyle birlikte yer alabiliyoruz.
 
Bir yandan hayatta kalmak için yer aldığımız üretimde, başka yandan ise art planda yer alan öyküyü burada görebiliyor ve bu kıssayı kapsamında neler olup bittiğini öğrenmeye çalışıyoruz. Çeşitli sırları açığa çıkarabildiğimiz ve farklı komboları gerçekleştirebildiğimiz üretim çabucak hemen her bir oyuncu bölümüne hitap ediyor.
 
 
Oyunda daima olarak kesip biçebileceğiniz ve ilerleyebileceğiniz bir tecrübe yer alıyor. Ardınıza yaslanıp aksiyon içerisinde dalış yapabileceğiniz ve daima olarak birilerini kesebileceğiniz üretimde rahatlatıcı ve tatmin edici bir savaş tecrübesi bulunuyor. Bu şekil üretimlerden hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Aslında oyun Epic platformda büsbütün fiyatsız bir halde sunulduğundan ötürü, oyunu istediğiniz vakit oynayabilir ve kütüphanenize ekleyebilirsiniz.
Öte yandan Epic Games, üstte da bahsettiğimiz üzere 3-4 gün daha her gün yeni bir oyunu fiyatsız olarak dağıtmaya devam edecek. Bu kapsamda Epic Games platformunu takip etmeye devam edin ve ona nazaran kendi kütüphanenizi genişletebilirsiniz. Oyuncular tarafından dikkat çeken bir platform haline gelen Epic Games, birçok oyuncu tarafından kullanılıyor. Fakat hem arayüzü hem de başka sistemlerin eksikliği nedeniyle de eleştiriliyor. Epic Games, geçtiğimiz süreçte dağıtılan oyunlarla bir arada oyun mağazasından rastgele bir kar elde edemediğini açıklamıştı. Hasebiyle bu vakte kadar karsız bir formda devam ettiğini ve büsbütün oyuncu odaklı olmaya çalışacaklarını aktarıyor.
 
 
 
Epic Games platformunun ne yazık ki uzun müddettir hala birebir olduğunu ve istenilen o gelişmeyi veremediğini görüyoruz. Bu yüzden de pek fazla ilgi görmeyen bir platform olarak piyasadaki yerini koruyor. Ne yazık ki Steam platformunda olduğu üzere burada kendi profilinizi sergileyebileceğiniz ve profilinizde farklı kategorileri yer verebileceğiniz bir arayüz bulunmuyor. Bunun yanı sıra her bir oyun içerisinde ne yazık ki muvaffakiyetim yer almıyor ve kimi oyunlarda bu muvaffakiyetim sistemlerine rastlayabiliyoruz. Bu biçim içerikler ve özellikler oyuncuları ve kullanıcıları platforma bağlayan ögeler ortasında yer alıyor. Umarız ki ilerleyen süreçte bu üslup özellikler ve değişiklikler uygulamaya dahil edilir.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla