Konsol Haberleri

Epic Games’te Cursed to Golf Oyununu Fiyatsız Almayı Unutmayın

Valorant VP Oyuneks

 
Epic Games platformunda kış indirimleri devam ederken birebir vakitte yıl sonuna kadar her gün bir fiyatsız oyun kullanıcılara sunulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde hoş oyunların verildiği bu platform dahilinde artık ise daha küçük ve bağımsız imaller bizlere sunuluyor. Lakin elbette fiyatsız olduğu için oyuncular tarafından bu platform şu an için daha fazla plana çıkıyor.
 
Steam platformunun tersine Epic Games kapsamında oyunları Türk Lirası ile bir arada satın alabiliyor ve daha ucuza bir biçimde oyunları elde edebilir ve kütüphanenizi genişletebiliyorsunuz. Yıl sonuna kadar her gün fiyatsız bir oyunun da verilmesi elbette kullanıcıları çeken ve buraya bağlayan öbür ögelerden birkaç tanesi.
 
 
 
Geldiğimiz noktada yıl sonuna ulaştığımız bugün prestijiyle onlarca oyunu bizlere sunulduğunda gördük ve artık ise elbette bu oyunların sonuna yanlışsız yaklaşmaya hazırlanıyoruz. Biraz sonuna yanlışsız daha fazla sürprizle karşılaşır mıyız onu elbette bilemeyiz. Fakat şu an için tatmin edici bir kütüphanenin oluştuğunu söyleyebiliriz.
 
Bugünün oyunu ise golf sporuna farklı bir bakış açısı sunan ve bu sporla birlikte adeta farklı bir sporla ilgilendiğimizi düşündüren Cursed to Golf. Olağan fiyatı 32 Türk lirası olan bu imal elbette Epic Games kapsamında yeniden de ucuz bir biçimde karşımıza çıkarken, her ne kadar bu ucuz fiyatlandırma dışında elbette şu anda fiyatsız olarak bizlere sunuluyor. Münasebetiyle biz kullanıcılar ise bu oyunu almak düşüyor. Kütüphanenizi genişletmek için ve daha sonra bu değerli bir talih vermek için elbette oyuna kesinlikle fiyatsız olarak dahil etmeniz ve eklemeniz gerekiyor.
 
– Epic Games sayfası
 

 
Oyun hakkında 
 
Oyundan biraz bahsedecek olursak Cursed to Golf, temelinde golf sporunu ele alıyor. Fakat milletlerarası bir turnuva içerisine burada dahil olabiliyoruz. Burada tam bir vuruş kazanacakken bir kaza sonucu golf arafında sıkışıp kalan bir karakteri denetim ediyor ve bu karakterle birlikte adeta bir bütün olabiliyoruz. Oyunda farklı farklı kısımlar bulunuyor. Bu kısımları aşmak için elimizdeki elbette golf sopaları ile birlikte ilerlemeye başlayabiliyor ve aslında art planda bir öykünün de döndüğünü anlayabiliyoruz. Efsaneye nazaran golf arafı, şeytani kısımları bizlere sunan ve tıpkı vakitte ödüllendirici bir yapıyı bünyesinde barındıran bir dünyayı bizlere aktarıyor. Her bir saha içerisinde hayalet üzere farklı farklı kısımlar bulunuyor ve bunları aşmak için de elbette elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
Oyunda platform ögelerinin bulunduğu bir golf tecrübesi bizleri bekliyor ve her bir kısımda aslında zorluk düzeyi gittikçe artış gösteriyor. Hem tehlikelerin bulunduğu hem de güçlendirmelerle bir arada yine oynanabilirliğin üst düzeyde olduğu bu üretimde tıpkı biçimde her bir oynayış formuyla birlikte burada karşılaşabiliyor ve tıpkı halde buradan sağ kurtulmaya hazırlanıyoruz. Platform zorlukları başka platform oyunlarındaki zorluklar üzere karşımıza çıkıyor. Fakat burada topu elbette kısım içerisinde yer alan deliğe ulaştırmamız gerekiyor. Lakin bu topu bildiğiniz üzere düz bir biçimde oraya ulaştırmak için elbette elimizdeki avantajlar yetmiyor. Bunun dışında platform kısımlarında çıkan zorlukları topu fırlatarak ve en uygun halde çevreyi kullanarak ulaştırmamız lazım.
 
 
 
Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca göreceksiniz ki golf sporunu yeni bir soluk getiren bu üretim içerisinde farklı farklı platform zorluklarıyla birlikte karşılaşabiliyorsunuz. Bunun dışında bu platform zorlukları sahiden de ilerleyen süreçte daha karmaşık bir hale gelebiliyor. Örneğin, bir yerde dikenli tellerin bulunduğu bir kısma geçiş yapabiliyor, buraya topun düşmemesi gerekiyor ve sağda ve solda zıplayan bir jumppad bulunuyor.
 
Topu buralara değdirerek elbette dikenli kısmı gerçek geçmemesini sağlayabiliyor ve bu formda bu platform zorluğunu golf topu ile bir arada açmaya çalışıyoruz. Bunun dışında elbette su içerisine geçiş yapabiliyor, topu farklı bölgelere hakikat atarak bir yerden bir yere gerçek sektirebiliyor ve daha fazla zorlukla bir arada oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Hasebiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca üstte da bahsettiğimiz üzere platform zorluklarının kolaydan zora hakikat bir yapıya sahip olduğunu aktarabiliyor ve birebir biçimde bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız sahiden de tam da yer verilmesi gereken bir üretim diyebiliyoruz.
Her platform içerisinde çıkış yolunda bulabileceğimiz ve topu deliğe sokabileceğimiz bir yapı bulunuyor. Çabayı daha da zorlaştırmak için elbette saha içerlerinde farklı farklı zorluklar bizlere sunuluyor. Birtakım alanların kumda, kimi alanların ise epey güçlü ögeleri bünyesinde barındırdığını görüyoruz. Burada süratli pervaneler, dikenler, TNT kutuları, ışınlayıcıları ve çok daha fazlası bizleri ağırlıyor. TNT kutuları ile birlikte elbette burada patlamanın tesiriyle golf topunun farklı yerlere uçtuğunu görebiliyor ve yanlış yerlere yanlışsız da gittiğini deneyimleyebiliyoruz.
 
Bunun dışında üstte da bahsettiğimiz üzere dikenlerin üzerine bu topun gelmemesi lazım. Münasebetiyle bu dikenlerle bir arada topumuzun patladığını ve söndüğünü görebiliyoruz. Birebir halde pervaneler de bu oyun içerisinde bulunuyor. Bu pervanelerle birlikte hakikat vakitte yanlışsız anda topu fırlatmamız gerekiyor ve ona yanlışsız da bu işi başarmamız lazım. Birebir formda ışınlayıcılar bu üretim içerisinde yer alıyor. Işınlayıcılarla bir arada de topu nereye ışınlatmak istersek o istikamete gerçek ışınlayıcı içerisine geçiş yapabiliyor ve oraya gerçek topumuzu fırlatabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda nitekim de bu kadar hoş ögelerin harmanlanması ve bunun bir golf sporuyla birlikte birleştirilmesi sahiden de ilgi cazibeli bir içeriği bünyesinde barındırdığını ispatı diyebiliriz.
 
 
Oyunda öbür taraftan ödüllendirici bir yapı yer alıyor ve şeytani sağlar içerisinde kendi yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Oyunda üstte da bahsettiğimiz üzere art planda bir kıssa yer alıyor ve burada yaşayanların diyarına geri dönmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. İntikam ve hayata dönüş macerasında yer aldığımız müddet boyunca vazifemizde yardımcı olacak çeşitli rehberler bulunuyor. Bu rehberlerle birlikte elbette birinci etapta oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebiliyor ve ardından oyunun bu mekaniklerini öğrendikten sonra elimizden geleni yaparak burada öyküyü sona erdirmeye çalışıyoruz.
 
Roguelike ögelerini bünyesinde barındıran bu üretimde daima olarak bir şeyler denemeye çalışıyoruz ve hakikaten de o tıbbın tecrübesini burada hissedebiliyoruz. Bu cins içerisinde sizin de bildiğiniz üzere daima olarak bir şeyler denemek gerekiyor ve bu denemelerle birlikte en güzel yolu olarak bu oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Bunun dışında oyunda daima olarak denemeler yapmaya başlıyoruz, yeni yolları keşfetmeye başlıyoruz ve içerisinde bulunduğumuz platform zorluğunu aşmak için de farklı yollara başvurabiliyoruz. Cinsin aslında tüm gereklilikleri bunlardan ibaret ve cinsin yapısı gereği bir şeyler denemek için daima olarak ölmemiz ve yeni yolları keşfetmemiz lazım.
 
İlgi alımlı golf macerası ile birlikte atıldığımız bu üretimde lanetlenmenin yararları da elbette bizlere aktarılıyor ve bu yararlardan yararlanmak için burada bizleri nelerin beklediğini görmek için heyecanlanabiliyoruz. Oyunda ilgi cazibeli mekaniklerin olduğunu söyleyebiliriz ve ilerleyen süreçte bizlere neler sunulacağını ve ardından başımıza neler geleceğini Birdie Eye isimli mekanikle birlikte öğrenebiliyoruz.
 
 
 
Vuruş sayımız azaldığında ve ilerleyen süreçte neler yapabileceğimiz konusunda bu mekaniği kullanabiliyor ve aslında alana bir bakış atabiliyoruz. Sinematik bir anlatımla bir arada tıpkı formda vuruşları hissetmeye çalıştığımız üretimde sıra dışı güçleri kullanmaya çalışıyor ve buradaki olayları kendi avantajımıza kullanmak büsbütün bizim işimiz oluyor. 20’den fazla kartın bulunduğu imal içerisinde bu kartları kullanarak kendi başımıza yolumuza devam etmeye çalışıyor ve tıpkı vakitte bu kartların her birinin farklı özelliği ve yararı yer alıyor. Bu kartları gerçek vakitte ve hakikat formda kullanmamız gerekiyor ve bu kartların kullanımı elbette her bir oyuncu için farklılık gösterebiliyor. Zira bu biçim oyunlarda kartları nasıl kullanılması gerektiğini ve ne vakit kullanılması gerektiğini büsbütün biz belirleyebiliyor ve bununla bir arada de tecrübemizi özelleştirebiliyor ve kişiselleştirebiliyoruz.
 
Oyunda sahiden de ön plana çıkan çeşitli özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerle birlikte oyunda epey fazla eğlenebiliyor ve üstte bahsettiğimiz üzere 20’den fazla kartın burada olduğunu görebiliyoruz. Kart güçlendirmeleri ile bir arada yer aldığımız imal içerisinde farklı stili bir golf oyunu deneyimleyebiliyor ve platform zorluklarıyla bir arada oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Birebir vakitte oyun içerisinde 4 farklı bölgenin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu 4 farklı bölgenin de her birinin kendine ilişkin teması, yapısı ve zorluğu bulunuyor. Birebir vakitte buraların platform zorlukları da büsbütün değişkenlik gösterebiliyor.
 
Golf gibisi oynanışla bir arada burada aslında bir parkur hissiyatında kendimizi hissedebiliyor ve burada bir uğraş içerisine geçiş yapabiliyoruz. Bunun dışında oyunda öteki oyuncularla bir arada kapışabileceğiniz ve skor tablolarında kendi isminizi üst sıralara taşıyabileceğiniz çevrimiçi skorlar bulunuyor. Çevrimiçi skor tabloları ile bir arada başka oyunculara dünya çapında meydan okuyabiliyor ve en güzeli olmak için de o kısım içerisinde en uygun işi yapmanız lazım. Hasebiyle bu ortada daima olarak kendinizi deneyebileceğiniz ve en yeterli halde topu deliğe sokmanız gereken bir yapı bulunuyor. Bununla bir arada de oyunda usta olmanız gerekiyor.
 
 
 
Tüm bu özelliklerin dışında 70’ten fazla deliğin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Yani bu delikler sahiden de farklı kısımlarda yer alıyor ve buraları topları ulaştırmak elbette bizim atılımlarımıza nazaran değişkenlik gösterebiliyor. Kolaydan zora hakikat bir yapının olduğundan bahsettik. İşte bu 70 düzeye geldiğimiz vakit bu zorluk gittikçe artış göstermiş olur ve artık son düzeyde kendimize daha da fazla kasabiliriz. Bunun dışında oyunda tuhaf zindanlara gerçek geçiş yapabiliyor ve birebir vakitte tuhaf tehlikelerle dolu bu zindan içerisinde deliklerde gezinebiliyoruz. Bu da aslında oyunun macera kısmı olarak karşımıza çıkıyor ve bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinizi nitekim de farklı bir golf sporu içerisinde bulmak istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz.
 
Oyun üstte da bahsettiğimiz üzere Epic Games Platformu içerisinde büsbütün fiyatsız bir biçimde sunuluyor ve bu oyunu dilediğiniz üzere kütüphanenizi ekleyebilir ve kütüphanenizi genişletebiliyorsunuz. Oyun 28 Aralık yani bugün 19:00 prestijiyle satın alınmaya ve fiyatsız olarak kütüphanenize eklenmeye kapanıyor. Münasebetiyle hudutlu bir müddet vaktiniz var diyebiliriz. O sonlu vaktinizi kaçırmadan bu oyunu fiyatsız olarak ekleyebilir ve ardından 19:00’dan sonra yeni oyuna da fiyatsız olarak alabilirsiniz.
 

Son olarak oyun içerisinde yandan görünümlü bir yapı yer alıyor. Bu yapı ile birlikte akıp giden bir macera tecrübesi bizleri bekliyor. Güçlü deliklerle birlikte kapışabileceğimiz ve bu deliklere topu fırlatabileceğimiz imal hoş bir golf içeriğini bizlere sunuyor. Golf sporu ülkemizde pek tanınan olmasa da elbette oyun bazında tahminen de bizlerin ilgisini çekecek yapıyı içeriyor. Bununla birlikte yeni bir tecrübeye atılmak istiyorsanız bu oyuna bir bakabilirsiniz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla