Konsol Haberleri

Epic Games Haftanın Öne Çıkan İndirimleri

Valorant VP Oyuneks

 
Bildiğiniz üzere Steam platformunun karşısında Epic Games, Türk Lirası ile bir arada bizlere hizmet vermeye devam ediyor ve ucuz fiyatlandırmalar ile bir arada buradaki oyunları kütüphanemize ekleyebiliyoruz. Her ne kadar Epic Games uygulamasının eksik yanları olsa da Türk Lirası ile birlikte satışta bulundurduğu oyunlar epeyce ucuz bir biçimde sunuluyor ve böylelikle biz de buradaki kütüphanemizi genişletebiliyoruz. Birebir vakitte haftalık olarak verdiği fiyatsız oyunlar ile bir arada de geniş bir kütüphaneye burada sahip olabiliyoruz.
 
Şimdi ise bu listemizde haftanın öne çıkan indirimlerinden bahsedecek ve epeyce ucuza sahip olabileceğiniz oyunlara yer vereceğiz.
 
– My Island (45 TL)
 
 
 
Hayatta kalma tipi ile bir arada karşımıza çıkan bu imal şu anda Epic Games indirimleri kapsamında 45 Türk Lirası ile birlikte bizlere sunuluyor. Epeyce ucuz fiyatlandırma ile birlikte bizlere aktarılan bu üretimde, ada üzerinde hayatta kalma macerasına atılabiliyor ve karakterimizi burada elimizden geldiğince hayatta tutmaya çalışıyoruz. Oyunda bir yandan hayatta kalmaya çalışırken öteki yandan ise avlanabiliyor, konutlar inşa edebiliyor, kendi çiftliğimizi geliştirebiliyor ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyoruz. Geniş kapsamlı bir tecrübeyle birlikte bizlere sunulan üretim nitekim de hoş bir oyun tecrübesini bizlere sunmayı hedefliyor.
 
Bağımsız bir takım tarafından bizlere aktarılan bu üretim elbette yüksek grafiklere ve animasyonlara ne yazık ki sahip değil. Oyunda beklentilerinizi düşük tutarak geçiş yaptığınız vakit elbette daha fazla cümbüşün kilidini açabilir ve tıpkı vakitte karakter oluşturma ekranı ile birlikte de kendinize has bir karakter yaratabilirsiniz. Bununla bir arada oyunda ada içerisinde farklı görünümlere yanlışsız geçiş yapabilir, bu görünümleri ortaya çıkarmak için ilerleyebilir ve daha fazla karakter özelleştirmesini burada yapabiliriz. Örneğin oyunda cilt renginizi, saçınızı, yüzünüzü ve daha fazlasını ayarlayabiliyor ve kendinizi özgün bir biçimde özelleştirebiliyorsunuz.
 
 
 
Oyun içerisinde birebir vakitte kendi bölgenizi inşa edebileceğiniz simülasyon ögeleri bulunuyor. Bu ögelerle birlikte kendi bölgenizi inşa etmek için çeşitli kaynakları toplayabiliyor, barınakları inşa etmek için bu kaynaklardan yararlanabiliyor, duvarları buraya dikebiliyor, mobilyalarınızı istediğiniz halde dekore edebiliyor ve odaların nasıl bir yapıya sahip olacağına büsbütün siz karar verebiliyorsunuz. Oyunda istediğiniz halde kendinize has bir bölge oluşturmak ismine farklı biçimlerde ataklar yapabilir ve tıpkı vakitte hayvanları evcilleştirme sistemi ile bir arada de burada farklı canlıları yanınıza alabiliyorsunuz. Örneğin bir atı burada yakalayıp onu evcilleştirebilir ve onunla bir arada de birebir vakitte aday içerisinde ilerlemeye çalışabilirsiniz. Bu sayede evcil hayvanları yönlendirebiliyor, onları komuta edebiliyor ve tıpkı vakitte onları besleyip büyütebiliyorsunuz.
 
Bu ögeler dışında elbette başka hayatta kalma oyunlarında olduğu üzere burada kamp ateşi yakabiliyor, kamp ateşi ile bir arada bir yandan ısınırken öteki yandan ise çeşitli silahları oluşturabiliyor, kaynakları envanterinize atabiliyor, adanın etrafında yer alan denizin üzerinde gitmek için sallar ve tekneler yapabiliyorsunuz. Bu ögeler elbette hoş bir formda bizlere sunuluyor ve oyunda yapılabilecek epey fazla işin olduğundan bahsedebiliyoruz. Münasebetiyle uzun soluklu bir maceraya ve hayatta kalma tecrübesine adım atmak istiyorsanız bu oyunu bir göz atmanıza ve bir talih vermenizde yarar var diyebiliriz. Ek olarak bunların dışında dinamik bir hava sisteminin olduğundan bahsedebilir ve bu dinamik hava sistemi ile birlikte farklı bölgelere gerçek ilerlerken bir anda havanın değiştiğini ve gerçekçi bir yapı ile birlikte karşılaştığımızı deneyimleyebiliyoruz.
 
Oyun üstte da bahsettiğimiz üzere 45 Türk Lirası’ndan Epic Games kütüphanesinde indirimli bir formda karşımıza çıkıyor. Oyunun olağan fiyatı ise 76 Türk Lirası. Hasebiyle şu anda oyunu satın alabilir ve kütüphanenize ekleyip oynayabilirsiniz.
 
– Dying Light Year of the Dragon Bundle: İki Oyun ( 697 TL)
 
 
 
Epic Games’in haftalık indirimler kapsamında belirli başlı oyunları sunduğunu görüyoruz. Bu hafta Dying Light oyununun Year of the Dragon Bundle paketi ile bir arada bizlere aktarıldığını söyleyebiliyoruz. Daha evvel çıkış yapan birinci oyunla bir arada 2. oyunun da bu paket dahilinde olduğunu sizlere aktarabiliyor ve 697 Türk Lirası ile bir arada bizlere sunulan bu paketin elbette avantajlı bir sürümü bünyesinde barındırdığını da belirtebiliriz. Zira birinci oyunun gelişmiş sürümü ile birlikte 2 oyunun tüm içerikleri bizlere sunuluyor.
Dying Light: Enhanced Edition bildiğiniz üzere uzun mühlet evvel çıkışını gerçekleştirdi ve hala tanınan olan seriler ortasında bulunuyor. Kıyamet sonrası bir ortamda yer aldığımız üretimde açık dünyada gezip tozabiliyor, hayatta kalmaya çalışabiliyor ve tıpkı vakitte burada kıssayı deneyimleyebiliyoruz. Hem tek oyunculu hem de eşli oyun modu ile birlikte arkadaşlarımızla oynayabildiğimiz üretimde öykü modunu büsbütün arkadaşlarımızla birlikte deneyimleyebiliyor ve oyunun sonuna kadar ulaşabiliyoruz. Bu üslup oyunları elbette arkadaşlarla birlikte oynamak çok daha hoş bir tecrübesi ve eğlenceli bir içeriği bizlere sunuyor. Münasebetiyle biz de bu oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynamanızı tavsiye ediyoruz.
Gelişmiş sürüm içerisinde zombilerin karar sürdüğü bir kıyamet sonrası ortamda yer alıyor ve burada hayatta kalmak için farklı farklı atılımlarda bulunabiliyoruz. Açık dünyada çeşitli vazifeler alabildiğimiz ve olabildiğince sıkıntı bir sürüsünün üzerimize yanlışsız geldiği üretimde elimizdeki silahları ve yakın dövüş donanımları düşmanlara karşı kullanabiliyor ve zombilerin uzuvlarını koparabilir ve onları tuzağa çekebiliyoruz. Öncelikle oyunda sahiden de hoş bir aksiyon sisteminin olduğundan bahsedebilir ve burada zombileri ortadan kaldırmak için hem menzilli silahları hem de yakın dövüş silahlarını kullanabiliyoruz. Örneğin oyun içerisinde elimize bıçak, kılıç alabiliyor yahut baltalardan faydalanarak düşmanların yani zombilerin başlarını koparabiliyoruz. Öteki taraftan elimize tabancalar, silahlar, makineli tüfekler ve daha fazlasını alabiliyor ve böylelikle zombileri toplu bir biçimde katledebiliyoruz. Lakin elbette sonlu kaynak ve mermiler bulunduğundan ötürü bu kaynakları boşa harcamamamız ve ona nazaran de kendi atağımızı gerçekleştirmemiz gerekiyor.
 
 
Gelişmiş sürüm içerisinde bildiğiniz üzere yeni bir buggy aracı bulunuyor. Bu aracın kesimlerini dilediğiniz halde yükseltebiliyor ve özelleştirebiliyorsunuz. Birebir vakitte bu aracınızla birlikte bir yerden bir yere yanlışsız ilerleyebiliyor, bu aracınızı bir binek olarak kullanabilir ve süratli bir biçimde bir yere ulaşmak için yanlışsız aracın olduğundan bahsedebiliyoruz. Zira bu araç hem zombilere karşı güçlü olarak karşımıza çıkıyor hem de yaptığımız geliştirmelerle bir arada de önüne sivri uçlar koyabiliyor, önümüze çıkan zombileri parçalayabilir ve daha fazla geliştirmeyi bu araca dahil edebiliyoruz. Hasebiyle oyunda bir yandan da düzey sisteminin yer aldığı üretimde hem karakterimizi özelleştirebilir hem de güçlendirebiliyoruz. Yeni yeteneklerle ve açılan özelliklerle bir arada de daha güçlü ve daha dinamik pozisyona gelebiliyoruz.
 
Diğer taraftan oyunda bildiğiniz üzere platform odaklı bir yapı yer alıyor ve bu odakla bir arada çatıdan çatıya gerçek atlayabiliyor, binaların üzerine gerçek tırmanabiliyor ve çok daha çevik hareketler sergileyebiliyoruz. Öteki taraftan karakterimizi burada güçlendirebilir ve birebir vakitte sağdan soldan toplayabileceğimiz epeyce fazla kaynak bulunuyor. Bildiğiniz üzere bu biçim oyunlarda etrafta bulunan kaynakları toplamak, etrafı araştırmak ve hatta binaların içeriğindeki bu kaynakları bulmak epeyce değer arz ediyor. Bu kaynaklarla bir arada envanter sisteminin olduğundan bahsedebiliyor ve bu envanter sistemi içerisinde yer alan kaynakları gerçek formda ve hakikat vakitte kullanabiliyoruz. Öteki taraftan bu kaynaklarla bir arada yeni ögeler üretebiliyor ve oyunda zanaatkarlık mekaniğinin olduğundan da bahsedebiliyoruz. Kaynakları bir ortaya getirerek yeni ögeler oluşturabilir ve kendi canımızı tazeleyebilecek sıhhat paketleri, mermiler, zırhlar ve daha fazlasını bu üretim sınırıyla ortaya çıkarabiliyoruz. Elbette tek tıkla bir arada hangi içeriği üretmek istiyorsanız ona nazaran kaynakları toplayabilir ve onun üretimine envanter sisteminden gerçekleştirebiliyorsunuz.
 
 
 
Bunun dışında birinci oyunun The Following ek paketinin bu gelişmiş sürüm içerisinde yer aldığını söyleyebiliyor ve yeni açık alanların, modifiye edilebilir araçların ve daha fazlasının bu paketle birlikte bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz. Araçları ölümsüz bir canavara çevirebileceğimiz ve üstte bahsettiğimiz üzere buggy aracını kullanabileceğimiz üretimde başka taraftan dönem biletinin ve daha fazla içeriğin bizlere sunulduğunu belirtebiliyoruz. Birinci oyunun ötesinde tıpkı vakitte tek oyuncuların modu yanı sıra çok oyunculu Be the Zombie modu bulunuyor. Bu mod ile birlikte öteki oyuncularla kapışabilir ve kendinize bir bölge içerisinde olabiliyor ve çeşitli vazifeleri tamamlayabiliyorsunuz. Bunun dışında The Bozak Horde isimli bir paketin burada olduğunu söyleyebiliyor ve bu paketle birlikte ek vazifeleri elde edebilir, özel eşyalara sahip olabilir ve daha pek çok bilhassa dahil olmak üzere bu paketten yararlanabiliyorsunuz.
 
 
İlk çıkışıyla birlikte hala oynanmaya ve satılmaya devam eden bu üretim nitekim de oynanması gereken ve bir talih verilmesi gereken oyunlar ortasında bulunuyor. Ütopik bir Harran bölgesine ulaşmaya çalışabileceğimiz ve zombi kıyametini sona erdirmeye başlayabileceğimiz üretimde birebir vakitte farklı yaşayan kümelerin olduğundan bahsedebilir ve bu kümelerin çeşitli vazifelerini yerine getirmek için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz. Buradaki temel emeliniz elbette zombi kıyametini ortadan kaldıracak ve sona erdirecek olan bir aşının geliştirilmesi. Bu aşının geliştirilmesi için çeşitli misyonları atabiliyor, elinizdeki telsizle bir arada patronunuzdan çeşitli işler alabiliyor ve daha fazlasını burada gerçekleştirebiliyorsunuz. Elbette ilerleyen süreçte kıssa manasında sürpriz ögelerle birlikte karşılaşacağınıza da burada aktarabiliyoruz. Hasebiyle hem ilgi cazip öykünün hem de oynanış ögelerini barındıran imal üstte bahsettiğimiz üzere tek bir paket halinde satılıyor ve devam oyununu da burada çabucak elde edebiliyorsunuz.
 
Şimdi geçelim devam oyunundan yani ikinci oyundan bahsetmeye:
 
– Dying Light 2: Stay Human 
 
 
 
Dying Light 2: Stay Human, bildiğiniz üzere birinci oyundan 20 yıl sonrasını mevzu alıyor ve Harran’ın birisi olan gayretinin devamı bizlere aktarılıyor. Bu gayretin elbette kaybedilip kaybedilmediği konusunda burada sizlere spoiler vermek istemiyor, ve kıssa konusunda da kaldığınız yerden devam ettiğinizden bahsedebiliyoruz. Elbette ikinci oyunla birlikte grafiklerin, özelliklerin, aksiyon sisteminin ve daha fazlasının daha gelişmiş bir halde bizlere sunulduğunu aktarabiliyor, ve burada daha çok parkur elementlerinin de ön planda olduğundan bahsedebiliyoruz. Aslında oyunun yayınlanan fragmanlarına ve oynanış görüntülerine bakacak olursanız, parkur elementleri burada epeyce fazla gelişmiş bir formda çıkıyor, ve birinci oyuna nazaran daha fazla parkur ögeleriyle burada karşılaşabiliyoruz.
Hem kıssa manasında hem de anlatım manasında sahiden de hoş bir işin başarıldığını aktarabildiğimizi, üretiminde daha farklı bölgelerde yer alabildiğimizi, bu bölgeleri keşfetmeye çalıştığımızı, ve birebir vakitte farklı karakterlerle birlikte de buradaki yerimizi aldığımızı, bu bölgeleri tekrar dilediğimiz formda keşfedebildiğimizi, yeni kaynaklara sahip olabildiğimizi ve kullanabileceğimiz farklı araçlarının olduğundan bahsedebiliyoruz. Yeniden oyunda öykü anlatımında nitekim de hoş bir işin başarıldığını söyleyebilir, ve öbür taraftan farklı görünümler ve atmosferler içerisinde de kendimizi bulabildiğimizi aktarabiliyoruz. Oyunda dikkat alımlı atmosferleri ve görüntülerin olduğundan bahsetmek de gerekiyor, ve buralarda nitekim ağzınızı açık bırakacak ögelerin ne olduğunu doğrulayabiliyoruz.
 
 
Nitekim oyunda kent içerisinde bulunabildiğimizi ve medeniyetin burada karanlık çağı içerisine geçiş yaptığını da aktarabiliyoruz. Oyunda ilerlemeye başladığınız esnada elbette hem ana vazifeleri hem de yan vazifeleri yapabiliyorsunuz. Bu misyonları tamamladıkça da farklı düzeylere ulaşabilir ve karaktere odaklı bir yapı olduğundan ötürü bu karakterinizi dilediğiniz biçimde geliştirebiliyorsunuz, ve yeni yetenekleri ve maharetlerin kilidini açabiliyorsunuz. Öteki taraftan yeniden birinci oyunda olduğu üzere burada da kullanabileceğiniz çeşitli silahlar bulunuyor. Bu yakın dövüş silahlarından menzilli silahlara kadar farklı hallerde oyundaki yerinizi alabiliyorsunuz, ve devasa bir açık dünyada olduğunuzdan bahsedebiliyoruz. Oyunda birebir vakitte gece ve gündüz döngüsünün olduğunu söyleyebilir ve bu döngüyle bir arada de yeniden birinci oyunda olduğu üzere geceleri zombilerin daha agresif olduğunu ve daha yırtıcı olduğundan bahsedebiliriz. Hakikaten oyunda yer aldığınız müddet boyunca işlerinizi gündüz uzunluğu halletmenize, gece uzunluğu ise bir yere sığınarak vaktin gündüz olmasını beklemenizin sizin için en düzgünü olacağını belirtmek gerekir.
Vahşi dövüşleri atılabileceğiniz ve bu dövüşlerden sağ kurtulmaya çalışabileceğiniz üretiminde aksiyon sistemi içerisinde yer aldığınız müddet boyunca farklı komboları gerçekleştirebilecek, düşmanlara karşı uçan tekme atabilecek, tekmelerinizi onlara karşı savurarak sersemletebilecek ve daha fazla ögeyle birlikte aksiyondaki yerinizi alabileceksiniz. Oyunda öbür taraftan parkur elementlerinden faydalanabilecek ve sizleri kovalayan her neyse onlardan kaçmak için elinizden geleni yapmaya koyulacaksınız. Parkur ögelerinin ve çevik bir karakterin yer alması elbette burada süratli bir halde çatıdan çatıya atlamanızı ve daha fazla ögelerle birlikte süratli bir formda ilerlemenizi sağlayacak.
Oyunda birebir vakitte seçimlerinizin tesirli olduğu bir yapıdan bahsetmek gerekiyor. Hasebiyle burada yaptığınız seçimlerin sonucuna direkt bu kıyamet sonrası dünya içerisinde görebilecek ve kendi kararlarınızın burada nasıl bir değişime uğradığını gözlemleyebileceksiniz. Karmaşanın hakim olduğu ve zombi ordularının yer aldığı üretimde yeniden birinci oyunda olduğu üzere burada da yaşayan kümelerin olduğundan bahsedebilir ve bu kümelerden elbette çeşitli yardımlar alabiliyorsunuz. Tıpkı vakitte çeşitli misyonlarda elde ederek bu kümelere yanaşabiliyor ve farklı karakterlerle birlikte de burada ilerleyebiliyorsunuz.
 
 
 
Diğer taraftan oyunda 2 yahut 4 oyuncuyla oynanış sisteminin de olduğundan bahsedebilir ve en fazla 4 oyuncuya kadar tekrar birinci oyunda olduğu üzere işbirliği olduğu içerisinde kıssanın tüm ayrıntılarını öğrenebiliyor, ve böylelikle oyunu tamamlayabiliyorsunuz. Elbette bu şekil oyunları arkadaşlarla birlikte oynamak çok daha hoş ve eğlenceli bir tecrübe bünyesinde barındırıyor. Üstte da bahsettiğimiz üzere, bu oyunu da arkadaşlarınızla birlikte oynamanızı tavsiye ediyoruz. Öteki taraftan kendi oyununuzu kurabileceğiniz bir yapının da olduğundan bahsedebiliyor, yahut başka oyunculara iştirak sağlayabiliyorsunuz, ve oradan kendinizi öykü içerisinde bulabiliyorsunuz. Bu da oyunda yer alan ekstra mekaniklerden bir tanesi diyebiliriz.
Kısaca toparlayacak olursak, birinci iki oyunun bulunduğu bu paket hakikaten de hoş bir sürümü bünyesinde barındırıyor, ve şu anda neredeyse 700 Türk Lirası ile birlikte satın alabileceğiniz iki farklı oyun bulunuyor. Elbette Steam platformda bildiğiniz üzere Dolar kuru üzerinden oyunları satın alabilir, fakat Epic Games platform üzerinden Türk Lirası ile birlikte alışverişinizi yapmaya devam edebiliyorsunuz. Hasebiyle Epic Games bu kapsamda daha avantajlı indirimleri ve paketleri bizlere sunduğundan bahsedebiliyoruz. Geniş kapsamlı bir zombi tecrübesine adım atmak istiyorsanız, ve oyuncular tarafından sevilen ve tıpkı vakitte çeşitli mükafatlar alan bu imale bir göz atmak istiyorsanız, bu paket tam size nazaran diyebiliriz. Birinci iki oyuna bu halde deneyimleyebilir, ve böylelikle kıssayı noktalayabilirsiniz.
  
– The Invincible (327 TL) 
 
 
 
Etrafı keşfedebileceğimiz ve uzay temasıyla birlikte yer alabileceğimiz The Invincible, Epic Games indirimleri kapsamında 327 Türk lirasından karşımıza çıkıyor. Oyunda birinci şahıs bakış açısıyla bir bilim kurgu temalı tansiyon tecrübesi bizlere sunuluyor. Hakikaten de hoş ortamlarla ve görüntülerle birlikte buradaki yerimizi alabiliyoruz.
Oyunda bir uzay bilimcisi olarak yer alabiliyor, buraları araştırabilir, buralarda neler olup bittiğini öğrenmeye çalışıyoruz. Oyunda art planda bir öykü anlatılıyor. Bu öykünün kapsamında düşman bir gezegende uzay gemimizin kayıp mürettebatını aramak durumunda kalıyoruz. Birebir vakitte bu mürettebatı bulmak için de gizemli bu gezegeni keşfetmek zorundayız. Bu gezegeni farklı bölgelerine yanlışsız ilerlerken elbette buralarda farklı olaylarla karşılaşabiliyor, buraları araştırmak da büsbütün bizim işimiz oluyor.
Retro gelecekte geçen üretim içerisinde uzay gemisinde yer alan mürettebatımızın büsbütün kaybolduğunu deneyimleyebilir ve onları bulmak için de düşman bir gezegen içerisinde gezip tozabiliyoruz. Keşif ögelerinin bol bol bizlere sunulduğu ve tıpkı vakitte ilgi cazibeli görünümlerle ve atmosferlerle birlikte de karşılaşabileceğimiz üretimde yapacaklarımız hayli değer arz ediyor. Uzay bilimcisi olarak oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Yasna ismindeki bir karakteri denetim ettiğimiz üretimde bir uzay yarışına katılmaya çalışır ve tıpkı vakitte grubumuzla birlikte keşfedilmemiş bölgelere gerçek geçiş yapabiliyoruz. Buralarda bilinmeyen sırları açığa çıkarmaya çalışırken öbür yandan ise tansiyon dolu ögelerin burada bizlere sunulduğunu deneyimleyebiliyor ve birebir vakitte farklı izlerle birlikte de çeşitli ipuçları yakalamak durumunda kalıyoruz.
Oyunda bulabildiğimiz her bir ipucunu hayli süratli bir formda pahalandırmak gerekiyor ve tıpkı vakitte burada yaptığımız kararlar direkt sonuç bulabiliyor. Oyunun geliştirici grubunun belirttiğine nazaran oyunda 11 farklı kıssa sonu bulunuyor. Hasebiyle oyunda yer aldığınız müddet boyunca her bir oyuncu burada farklı bir tecrübe elde edebilir. Zira farklı sonlara hakikat istediğiniz formda ilerleyebiliyor ve bu sonlara ulaşmak için de farklı formlarda kararlar alabiliyorsunuz. Bu kararları almak için elbette oyunda hangi durumda olduğunuza dikkat etmek durumunda kalıyorsunuz. İnsanların en büyük tehlikesi ile bir arada buradaki gidişatınıza istikamet verebiliyorsunuz.
 
 
 
Diğer taraftan her kararla birlikte tehlikeye yaklaşıp uzaklaşabiliyor ve bu tehlikenin içerisinde olup olmayacağımız büsbütün bizim seçeneklerimizle birlikte gerçekleşiyor. Kıssanın gidişatı hakikaten de bizim seçimlerimize bağlı. Elbette bu şekil oyunlarda özgürlükçü bir sistemin olduğundan bahsediliyor. Bu sistemin olmasıyla birlikte oyuncular elbette burada daha hoş bir tecrübe elde edebiliyor. Zira seçimlerin bizlere ilişkin olmasıyla birlikte istediğimiz halde kararlar verebiliyor, bununla birlikte de kendi oynanışımızı özelleştirip kişiselleştirebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde farklı yaratıklarla ve düşman ögelerle bir arada karşılaşabiliyor ve onlarla bir arada öteki taraftan etkileşime girebiliyoruz. Onlarla etkileşime girdikten sonra onları nasıl yaklaşacağımız ve hangi durumlarla karşılaşacağımızı büsbütün biz karar verebiliyoruz. Onlarla istersek dost olabiliyor, düşman olabiliyor yahut dostluğumuzu büsbütün ilerletebiliriz. Bu büsbütün bize bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Gelecek temalı yapayım içerisinde farklı teknolojilerle bir arada karşılaşabiliriz. Bu teknolojileri kullanabilir ve etrafındaki ipuçlarını burada aramak durumunda kalıyoruz.
 
Bu stil oyunlarda elbette yapabileceklerimiz hayli hudutlu olduğundan ötürü etraftaki araştırılacak alanlara geçiş yapmak ve ipuçlarını burada incelemek epey kıymetlidir. Bunlarla bir arada etrafta bulduğumuz objeleri araştırabilir, bu objelerin ne işe yaradığını görebilir ve daha fazlasını gerçekleştirebiliriz. Farklı formlarda sorgulama yapabileceğimiz ve bu sorgulamalarla bir arada de hangi öykü içerisinde yer alabileceğimizi üretimde ilgi cazip atmosferlerle bir arada de karşılaşacağımızı aktaralım. Üstte bahsettiğimiz üzere, burada yer aldığımız mühlet boyunca dilediğimiz biçimde atmosferleri adım atabilir, bu atmosferleri keşfedebilir ve daima olarak ekran manzaralarını burada almak durumunda kalabiliriz.
 
 
Oyunda öteki taraftan farklı biçimlerde kullanabileceğimiz teknolojik aygıtları bulunuyor. Bu aygıtlarla bir arada kendi mürettebatımızı bulmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Bu aygıtlar ortasında takip aygıtları, telemetreler ve daha fazlası yer alıyor. Çeşitli aletlerle birlikte yer aldığımız üretimde takip aygıtıyla birlikte elbette mürettebatımızın bıraktığı ayak izlerini yahut başka izleri büsbütün takip edebiliyoruz. Bu takip aygıtı ile bir arada ipuçlarını bulmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor, ve mürettebatımızın izini bunlarla bir arada bulmaya başlıyoruz. Başka taraftan çeşitli aletlerle birlikte büyüleyici ortamlara hakikat geçiş yapabilir, ve elimizde bulunan bir aracı burada sürmek durumunda kalabiliriz. Bir yerden bir yere ulaşmak için elbette farklı araçlarla bir arada ilerleyebiliriz, yalnızca yürümekte değil, birebir vakitte öbür teknolojik gereçlerle birlikte de oyundaki yerimizi alabiliriz.
Birinci şahıs bir bilim kurgu teması ile bir arada karşılaşabileceğimizi üretimde, şu anda üstte bahsettiğimiz üzere Epic Games kapsamında 327 Türk lirasına satışta bulunuyor. Şayet bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız, kendinizi bilim kurgu tecrübesine bırakmak istiyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyun birebir vakitte Polonyalı gelecek bilimci Stanislaw Lem’in sembolik romanı Yenilmez’in konusuna dayanıyor. Oyunda son olarak art planda yer alan öykü, karakterler ortası diyaloglarla hem de orta sahnelerle bir arada bizlere aktarılıyor. Sinematik bir tecrübeyle karşılaşabileceğimiz tek oyunculu bir kıssa içeriği ile oyundaki yerimizi alabileceğimiz üretimde, sahiden de hoş bir bilim kurgu tecrübesini bizlere aktarıyor ve kıssa odaklı olmasından ötürü yaptığımız kararlar burada direkt tesir ediyor.
 
– Creepy Tale (22 TL)
 
 
 
Bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunulan ve sahiden ilgi cazibeli bulmacalarla birlikte karşılaştığımız ve art planda yer alan kıssanın dikkat cazibeli olmasıyla bir arada ön plana çıkan Reepy Tale, Epic Games indirimleri kapsamında 22 Türk Lirası ile bir arada karşımıza çıkıyor. Oyunda hakikaten oynayabileceğiniz ve sürükleyici bir ortamın olduğundan bahsedebilir ve yer aldığımız ortamın nitekim de oynanılası bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz. Oyunu daha evvel birçok kere bitirdim ve hakikaten de oynanması gereken imaller ortasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Oyunun her ne kadar kısa bir yapısı olsa da ve kısa bir mühlet içerisinde bitse de, elbette bu tecrübesi adım atmak için şu anda tam sırası diyebiliriz.
Yandan görünümlü kamera bakış açısıyla birlikte yer alabildiğimiz üretimde farklı bulmacaları çözmeye çalışıyoruz. Oyun kısım olarak bizlere sunuluyor ve bu bulmacaları çözmek için birden fazla yol deneyebiliyoruz. Oyunda tıpkı vakitte ilgi cazibeli karakterlerin ve düşman ögelerin bizlere sunulduğunu görebiliyor ve tıpkı vakitte onları alt etmek için farklı atılımlarda bulunabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca ürkütücü ortamlara geçiş yapabiliyor, çarpık bulmacaları burada çözmeye çalışıyor ve nitekim de birtakım bulmacalar içerisinde zorlandığımızı görebiliyoruz. Zira oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bu bulmacaların büsbütün farklılık gösterdiği deneyimleyebiliyor ve bulmacaların özünü öğrenmek için de birden fazla sefer denemeler yapmak durumunda kalıyoruz.
Ürkütücü yaratıklarla karşılaşabildiğimiz ve birtakım yaratıkların dost, kimi yaratıkların ise düşman olduğu üretimde kardeşimizle birlikte ilerlerken bir anda kardeşimizin canavarlar yani yaratıklar tarafından alındığını ve onu kurtarmak için elimizden geleni yapacağımızı görüyoruz. Her şeyin bir anda alt üst olduğu bu üretimde bir dizi fecî olayın içerisinde kendimizi bulabiliyoruz ve kardeşimizin kaçırıldığı bu dünya içerisinde biz de kardeşimizi kurtarmak için farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebiliyor ve kendimizi tehlikeye atabiliyoruz. Bu yol içerisinde elbette tuhaf yaratıklarla ve tiplemelerle karşılaşabiliyor ve kendimizi uğursuz bir orman içerisinde bulabiliyoruz. Bu orman içerisinde kimi ağaçların canlandığını ve tuhaf tiplemelerin yer aldığı bir yapı ile karşılaştığımız durumlar karşımıza geliyor.
 
 
Arka planda yer alan kıssa büsbütün kardeşimizi kurtarmak üzerine heyeti lakin bu durum içerisinde elbette kimi bulmacaların bize sunulduğunu ve birinci etapta kolay, daha sonrasında ise güçlü bulmacalarla karşılaştığımızı aktarabiliyoruz. Oyunda öbür taraftan etraftan çeşitli ipuçları toplayabiliyor, bu ipuçları ile bir arada öğeleri toplayarak elbette bulmacaları çözmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz, ve farklı objeleri bir ortaya getirerek de bu bulmacaları çözebiliyoruz. Çok çeşitli durumlarda kullanabileceğimiz bu öğelerle bir arada daima olarak etrafı keşfetmek ve etraftaki objelerle etkileşime geçmek epeyce kıymet arz ediyor. Oyunda tıpkı vakitte bir yerden bir yere ilerlemek için elbette karakterimizi denetim ediyor, tıklamalarımızla bir arada yapabileceğimiz karakter denetimleri ile bir arada karakterimize farklı yerlere yanlışsız çıkartabiliyor, bir anda aşağıya yanlışsız indirebiliyor ve daha farklı kısımlara geçiş yapabiliyoruz.
 
Oyunda karşılaştığımız bulmacaların içeriği büsbütün değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin, bir yerde tuhaf bir düşmanla karşılaşabiliyor, bu düşmanın yani tuhaf tiplemenin üzerimize hakikat geldiğini deneyimleyebilir ve ondan direkt kaçmak durumunda kalabiliyoruz. Kapalılık ögelerinin da yer aldığı üretimde gerçek vakitte gerçek atılımları yapmak gerekiyor.
Örneğin, oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bir mesken içerisinde yer alıyoruz. Bu konut içerisinde bir cadının olduğundan bahsedebilir ve bu cadının daima olarak çeşitli iksirler hazırladığını görebiliyoruz. Elbette bu cadıyı tuzağa düşürmek için konutun alt katına hakikat inebiliyor, buradaki ipuçlarını yani öğelerini kullanmak durumunda kalıyoruz.
 
Doğru vakitte gerçek halde atak yapma ile bir arada bu ipuçlarını toplayabiliyor ve elimizde bir zehir iksiri oluşturabiliyoruz. Bu zehir iksiriyle birlikte üstte kaynayan cadı kazanına atmak durumunda kalıyor ve tıpkı vakitte da cadıya görünmemek ve yakalanmamak gerekiyor. Zira cadı bizi gördüğü vakit peşimize takılıyor ve bizi yakalayabiliyor. Hasebiyle burada kısma tekrar başlamak durumunda kalıyoruz. İşte bu noktada çabucak zımnilik ögelerinin da olduğundan bahsedebilir ve burada yaptığımız atılımların zamanlamasının da epeyce kıymet arz ettiğini diyebiliriz. Bunları başarılı olarak geçmek için elbette birkaç defa denemeler yapmak durumunda kalır ve bununla birlikte de oyunda ilerleyişimizi sürdürebiliyoruz. Oyunun ilerleyen evrelerinde elbette daha şiddetli durumlarla da karşılaşabiliyoruz.
 
 
 
İlgi cazibeli atmosferlerin ve ortamların yer aldığı üretimde birebir vakitte art planda yer alan müziklerin de hakikaten hoş bir biçimde bizlere aktarıldığını ve bu müziklerle bir arada istediğimiz formda yer aldığımızı deneyimleyebiliyoruz. Hasebiyle oyunda yer aldığımız müddet boyunca bu müziklerle bir arada de oradan oyuna dahil olabiliyor ve kendimizi hoş ortamlarda bulabiliyoruz. Karanlık öyküleri keşfedebileceğimiz ve etraftaki ipuçlarını araştırabileceğimiz üretimde birkaç saatlik bir tecrübe bizleri bekliyor. Üstte da bahsettiğimiz üzere oyunun uzun soluklu bir tecrübesi bulunmuyor. Münasebetiyle kısa vaktinizi geçirmek için ve tıpkı vakitte tadına doyulmaz bir oyuna göz atmak için şu anda tam sırası diyebiliriz. Oyun, üstte da bahsettiğimiz üzere 22 Türk lirasından satışta bulunuyor.
Epic Games indirimleri kapsamında elbette daha fazla oyuna daha ucuz bir halde ulaşabiliyoruz. Bu listemizin şu anda sonuna geliyoruz. Elbette bu listemiz haricinde öbür listeler de oluşturacak ve sizin de dikkatinizi çeken ve daha evvel deneyimlediğiniz oyunlar varsa bunları da yorumlar kısmında belirtebilir ve başka oyunculara yol gösterebilirsiniz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla