Konsol Haberleri

Epic Games Bu Hafta 368 TL’lik Oyunu Fiyatsız Veriyor!

Valorant VP Oyuneks

 
Her hafta fiyatsız oyunu ve oyunları kullanıcılara sunan Epic Games’in bu haftaki fiyatsız oyunları bildiğiniz üzere geçtiğimiz Perşembe günü erişime açıldı. Şu anda aksiyon parti oyunu GigaBash’i ve aksiyon oyunu Predecessor’ü kalıcı bir biçimde Epic Games kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Oyunları 13 Aralık Perşembe TSİ 18:00’a kadar fiyatsız olarak edinebilirsiniz.
 
GigaBash 
 
 
 
Titanların yer aldığı ve birçok üretimden ilham alan bu oyun içerisinde hem tek oyunculu hem de çevrimiçi çok oyunculu bir yapı yer alıyor. Farklı modlarla bir arada de oyundan yeni bir tecrübe elde edebiliyorsunuz. Power Stone, Muhteşem Smash Bros. Ultimate ve War of the Monsters üzere oyunlardan ilham alan imal içerisinde kaos ve yaratıcılık ön plana çıkıyor ve birebir vakitte sinemalardan özenilen içeriklerle birlikte de karşımıza çıkıyor. Oyun Epic Games haftalık fiyatsız oyunları kapsamında bizlere fiyatsız olarak sunuluyor ve dilediğiniz üzere kalıcı olarak kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz.
 
– Epic Games sayfası
 
Predecessor 
 
 
 
Paragon oyunundan ilham alan MOBA ve FPS tiplerini bir ortaya getiren bu imal içerisinde yüksek tempolu bir aksiyon içeriği yer alıyor. Oyunda tıpkı vakitte hem 3. şahıs kamera bakış açısıyla bir arada ilerleyebiliyor hem de burada nişancılık ögeleriyle bir arada karşılaşabiliyorsunuz. Öteki taraftan stratejik ögelerle ve seçimlerle bir arada kendi gidişatınızı belirleyebiliyor ve kendi savaşınızı kendi merkezinizde hissedebiliyorsunuz. Hasebiyle bu imal içerisinde her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir ve bu tecrübesi kendinize nazaran özelleştirebiliyor ve kişiselleştirebiliyorsunuz. Bu da oyuncular için hakikaten de çeşitliliği arttıran ögelerden birkaç tanesi olarak karşımıza çıkıyor. 
 
– Epic Games sayfası
 

 
GigaBash Hakkında
 
Farklı farklı oyun modlarının yer aldığı imal içerisinde bir Titan yahut titanları avlayan bir mecha olarak oynayabiliyor ve dilediğiniz üzere bunları seçebiliyorsunuz. Tıpkı vakitte gökyüzünden bir yıldırım marifeti çağırabiliyor, radyo kulesini değnek olarak kullanabiliyor ve tüm bölgeyi istediğiniz biçimde kendi avantajınıza kullanabiliyorsunuz. Münasebetiyle oyun içerisinde farklı farklı hünerler ve yetenekler yer alıyor. Bunlarla birlikte oyunda dilediğiniz üzere düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyor ve irili ufaklı düşmanların haricinde bir de işveren savaşları bulunuyor. Oyunda yer aldığınız sürece irili ufaklı düşmanların haricinde işveren savaşları hakikaten de güçlü bir yapıya bünyesinde barındırıyor ve bununla bir arada de oyunda uzun müddetler geçirebiliyoruz. Bu kapsamda hem yanımıza arkadaşlarımızı çağırabiliyor hem de başka oyuncularla bir arada burada kapışabiliyoruz.
Ortayı kasıp kavurabileceğimiz ve etraftaki objeleri kendi lehimize kullanabileceğimiz oyun içerisinde düşmanları yuvarlayabiliyor, düşmanları adeta bir kartopu üzere birleştirebiliyor ve sıkabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda nitekim de yapılabilecek epeyce fazla etkileşim bulunuyor. Ve bu imal genel olarak oyuncular tarafından beğeniliyor. İlgi cazibeli karakterler ile bir arada karşımıza çıkan oyunun Steam sayfası üzerindeki yorumlara bakacak olursak epeyce olumlu olduğuna görebiliyoruz. Ve burada başka oyuncularla bir arada de yerinizi alabiliyorsunuz. Titan yahut Titan düşmanı olarak bulunabileceğiniz üretim içerisinde farklı farklı sınıflara ilişkin karakterler bulunuyor. Bu karakterleri dilediğiniz üzere yükseltebiliyor, karakterlerle birlikte daha güçlü hale gelebiliyor ve farklı hünerleri burada da düşmanları ve oyunculara karşı sergileyebiliyorsunuz. Oyunda üstte da bahsettiğimiz üzere hem tek oyunculu hem de çevrimiçi PVP modu bulunuyor. Tıpkı vakitte tek oyunculu mod içerisinde dilediğiniz üzere tek başınıza ilerleyebiliyor ve öteki taraftan çevrimiçi PVP modu kapsamında öbür oyuncularla bir arada kapışabiliyor ve birebir vakitte mahallî eşli oyunlarla birlikte de oyundaki yerinizi alabiliyorsunuz.
 
 
 
Eğlenceli ve kaotik bu aksiyon nişancı oyunu içerisinde birebir vakitte bölünmüş ekran modu bulunuyor. Bu bölünmüş ekran dayanağı ile bir arada yanınıza arkadaşınızı yahut tanıdığınızı çağırabiliyor ve dilediğiniz formda tıpkı formda bilgisayar üzerinden yani sistem üzerinden oynayabiliyorsunuz. Bu da elbette yanınızdaki arkadaşınızla bir arada eğlenebileceğiniz bir yapıyı bünyesinde barındırdığı manasına geliyor ve böylelikle oyunda üst seviye bir halde eğlenebiliyorsunuz. Ortalığı kasıp kavurabileceğimiz ve etrafı yakıp yıkabileceğiniz imal içerisinde daima olarak düşmanlarla bir arada kapışabiliyor ve kendi uzmanlığınızı oyun içerisinde sergileyebiliyorsunuz. Oyunda farklı marka oyun modlarının yer aldığını söyleyebiliyor ve canavarı hür bıraktığı içerisinde birebir formda savaş moduna geçiş yapabiliyor ve her biri kendi hareket setlerini ve oyun üsluplarına ilişkin 10 eşsiz karakterin burada olduğunu söyleyebiliyoruz. Bu takımdan istediğinizi seçebilir ve istediğiniz karakterle birlikte ilerleyişinizi sürdürebiliyorsunuz. Elbette her kısım için farklı farklı karakter gereklilikleri bulunabiliyor. Münasebetiyle burada kendi grup arkadaşlarınızla bir arada dilediğiniz üzere seçim yapabiliyor ve bu karakterlerin marifet setlerinden yararlanabiliyorsunuz.
 
Elbette oyunda yer alan bu farklı farklı karakterlerle bir arada atıldığınız uğraşta her bir karakter üzerinde usta olmak epeyce ehemmiyet arz ediyor. Bu ustalıkla birlikte oyundaki yerinizi alabiliyor ve bunlarla birlikte de düşmanları ortadan kaldırmak için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz. Oyunda bu karakterler hayli ilgi cazip animasyonlarla ve usulleriyle birlikte karşımıza çıkıyor. Her bir karakter üzerinde ustalaşmak elbette bu üslup oyunlarda epeyce kıymet arz ediyor. Zira bir haritada muhakkak bir karakter gerekliliği bulunuyor ve bu haritada o karakterin kullanılması epeyce değer arz ediyor. İşte burada karakteri kullanmayan ile kullanan ve usta olan oyuncu ortasında dağlar kadar fark bulunuyor. Hasebiyle burada her bir karakter üzerinde ustalaşabilirseniz, elbette ona nazaran kendinizi öbür haritalara ve kadroya adapte edebilirsiniz.
Öğrenmesi kolay lakin ustalaşması sıkıntı olan bu üretim içerisinde ataklarınızı gerçek bir halde zamanlamanız gerekiyor. Saldırılarınızla birlikte rakipleri engelleyebiliyor, onları yakalayıp sağa sola gerçek vurabiliyor ve özel yeteneklerinizle birlikte onları ele geçirebiliyorsunuz. Farklı farklı formlara geçiş yapabileceğiniz oyun içerisinde sayıcı doldurarak elbette burada akınları gerçekleştirebiliyor ve bunlarla birlikte de düşmanları basitçe ortadan kaldırabiliyorsunuz. En fazla 4 oyuncuyla bir arada klasik olarak herkes teke tek olarak kapışabileceğiniz çeşitli oyun modları da burada yer alıyor. Burada işte çevrimiçi PVP kısmı devreye girer ve bu tecrübe hakikaten de eğlenceli bir içeriği bünyesinde barındırıyor.
 
 
  
Oyunda herkes tek bir biçimde savaşa katılabilir yahut eşleşerek ikiye iki bir formda kapışabilirsiniz. Bu da elbette grupla savaşı sevenler için hoş bir tecrübesi bünyesinde barındırıyor. Hasebiyle o tarafta Titanların öfkesini açığa çıkarabiliyor ve hiçbir yerin inançlı olmadığını burada söyleyebiliyoruz.
Farklı oyun modları ile bir arada yer alabileceğimizi imal içerisinde yalnızca bu oyun modları bulunmuyor. Birebir vakitte mahallî çok oyunculu mod ile bir arada de en fazla 3 arkadaşınızı yanınıza davet edebiliyorsunuz. 3 arkadaşınıza bir arada gayret edebileceğiniz ve kendinize konutunuzda üzere hissedeceğiniz üretim içerisinde çevrimiçi olabiliyor ve başka mücadelecilere karşı burada kendi yeteneğinizi açığa çıkarabiliyorsunuz.
Titanların çarpışması ile birlikte burada her biri dev bir ana kahramanın bulunduğu 4 eşsiz teknoloji ile kıssa modu da bulunuyor. Bu modla bir arada tıpkı vakitte Titanların kökenlerini öğrenebiliyor ve art planda yararlanan sırları açığa çıkarabiliyorsunuz. Art planda bulunan kıssayı kapsamında elbette çeşitli gizemler bulunuyor. Bu gizemleri ortadan kaldırmak ve sır perdesini aralamak için elbette siz de elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz ve bu karışıklık içerisinde siz de hayatta kalmak için büyük bir uğraş başlatıyorsunuz.
Titanların gerçek hükümdarını belirleyebileceğimiz ve tek tek oynayarak tüm oyunculara meydan okuyabileceğimiz tıpkı vakitte Alfaların Meydanası isimli yeni bir mod bulunuyor. Bu mod ile birlikte nitekim daha eğlenceli ve güç bir tecrübe elde edebilir ve birebir vakitte burada kendi ustalarınızı ve karakterinizin maharetlerini ortaya çıkarmak için elinizden geleni yapabilirsiniz. Titanların gerçek hükümdarı elbette burada sizin hamlelerinizle bir arada değişkenlik gösterebiliyor ve tüm dünyada yer alan oyuncuları bu mod içerisinde meydan okuyup onları yenmeye çalışabilirsiniz. Burada ne kadar çok zafer elde ederseniz elbette o kadar çok karakter maharetlerini ve avantajların sahibi olabiliyor ve bunlarla birlikte de hem yeni karakterler açabiliyor hem de farklı karakterler üzerinde ustalaşabiliyorsunuz. Azamî cümbüş için tasarlanan çeşitli küçük oyunlarını da burada olduğunu söyleyebilirim. Üst seviye parti modunu deneyimleyebileceğiniz bu üretimde mahallî oyun modlarının da sizlere aktarıldığını belirtebiliyoruz.
 
 
  
10 farklı karakterin yer aldığı bu üretim içerisinde şimdilik bu karakterlerle birlikte yönetim edebilirsin. Fakat daha sonraki süreçte elbette bu karakterlere yenileri de eklenebiliyor. Zira oyun yer yer yeni güncellemeler alabiliyor ve çevrimiçi odaklı bir yapı olduğundan ötürü da bu karakterlere yenileri eklenebiliyor. Her bir karaktere hakim olabileceğin için karakterler üzerinde ustalaşmaya çalışabileceğin üretimde farklı sınıfların olduğundan bahsettik. Burada S sınıfından farklı harf sınıflarına kadar daha güçlü karakterleri eline alabiliyor ve seçim ekranı ile bir arada de dilediğiniz karakteri seçebiliyorsun. Burada köpek balığı karakterinden boynuzlu boğa karakterine, ahtapot gibisi karakterden Power Rangers karakterlerine kadar hayli farklı ikonik kahramanlar karşımıza çıkıyor. Bunları seçerek elbette oyundaki yerimizi alabilir ve ayrıyeten burada farklı oyun modları ile bir arada geçiş yapabiliyoruz.
Oyunda birebir vakitte renkli bir karakter içeriği ve tıpkı vakitte grafikleri bulunuyor. Izometrik bir bakış açısıyla birlikte bizlere sunulan imal içerisinde tıpkı vakitte Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümü sayesinde oyunun bir kısmını fiyatsız bir biçimde oynayabiliyor ve oyunu satın alıp almayacağınıza karar verebiliyorsunuz. Elbette bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız ve yeni bir çevrimiçi macera oyununu adım atmak istiyorsanız, birebir vakitte Parti modu ile bir arada öbür oyunculara karşı çaba etmek istiyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Bahsettiğimiz üzere demo sürümü ile bir arada oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebilir ve bir kısmını fiyatsız bir biçimde oynayabilirsiniz. Oyunu Steam sayfası üzerinden satın almak istiyorsanız da 14 dolarlık bir fiyatı ödemeniz gerekiyor. Lakin Epic Games sayfası üzerinde fiyatsız olduğundan ötürü da oyuna kalıcı olarak ve fiyatsız bir formda kütüphanenize ekleyebilirsiniz.
Farklı farklı eğlenceli haritaları ile bir arada karşımıza çıkan oyun içerisinde Savaş modu ile birlikte dilediğiniz üzere kapışabilir ve kent görüntülerinden egzotik bölgelere kadar burada farklı bölgelere hakikat adım atabilirsiniz. Bu kısımda her bir bölgenin farklı avantajları bulunuyor ve burada farklı görüntülerle ve avantajlarla bir arada karşılaşabilirsiniz. Etraf ögelerini burada kendi lehinize kullanmak için elinizden geleni yapmaya koyulabilir ve birebir vakitte burada bölgeyi araştırmak ve keşfetmek epeyce kıymet arz ediyor. Zira her kısımda düşmanlarla karşı kapışabileceğimizi, onları ablukaya alabileceğimiz çeşitli yerler bulunuyor ve kendimizi de köşeye sıkıştırmamak ismine burada farklı atılımlar yapabiliyoruz. 10 eşsiz karakterin bulunduğu üretim içerisinde renkli bir listeden seçim yapabilir ve hepsine hakim olmak için burada efor gösterebilirsin.
 
 
Oyunda birebir vakitte üstte saydıklarımızın dışında Alfa Salonu isimli bir mod yer alıyor. Bu mod içerisinde düello içeriği bulunuyor ve baş başa çaba edebileceğimiz bir diğer bir oyuncuya karşı Titanların gerçek Hükümdarına kim olduğunu gösterebileceğimiz bir yapı bulunuyor. Münasebetiyle burada hakikaten de ustalığınızı sergileyebileceğiniz ve karakterinizin yeteneklerini açığa çıkarabileceğiniz bir sistem yer alıyor. Bununla bir arada de oyundaki yerinizi alabilirsin. Bu da elbette oyunu ilerleyen kısımlarında kullanabileceğiniz ve geçiş yapabileceğiniz bir fırsat diyebiliriz.
Aynı vakitte oyun içerisinde yapay zekaya karşı da kapışabilir ve hem kıssa hem de çevrimiçi mod kapsamında da farklı Botlarla birlikte oyundaki yerimizi alabilirsin. Hasebiyle oyunda tek başınıza yahut ortak bir formda öbür oyuncularla birlikte oynayabilir ve dilediğiniz modda içerisine geçiş yapabilirsin. Burada tıpkı vakitte kendi zorluğunuzu kendi oyun biçiminize nazaran ayarlayabilir ve dilediğiniz halde oyundaki yerinizi alabilirsin. Zorluk şayet yüksek gelirse elbette bunu düşürebilir ve ona nazaran de geçiş yapabilirsin.
 
Predecessor Hakkında
 
 
MOBA oyunlarını biliyorsunuz ki iki farklı ekibin bulunduğu ve bir harita içerisinde farklı kuleleri ve ana merkezi yok etmek temelli bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. İşte bu oyunda da birebir temel yer alıyor lakin burada farklı nişancılık ögeleriyle birlikte de yerimizi alabiliyoruz. Oyun içerisinde yeniden farklı farklı haritalar ve bölgeler bulunuyor. Bu bölgeleri etkilediğimiz üzere geçiş yapabiliyor, kendi karakterimizi burada belirleyebiliyor ve birebir vakitte burada da karakterimizi öbür oyunculara karşı kullanabiliyoruz. Bunun dışında oyunda bu bölgeleri istediğimiz halde keşfedebilir ve araştırabilir ve birebir vakitte çevreyi kendi lehimize yanlışsız kullanmaya çalışıyoruz. Oyunda her bölgenin kendine ilişkin görünümleri, avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Hasebiyle bunları kullanmak ve bunlarla bir arada yolumuza devam etmek hayli değerli arz ediyor. Oyunda birebir vakitte çok oyunculu bir yapı yer alıyor ve aksiyon içeriği ile bir arada de bizlere yeni bir tecrübesi sunmak istiyor. Sahiden de iki farklı oyun tipini birleştiren bu üretimde farklı bir tecrübe elde edebiliyor ve burada dilediğiniz üzere oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
3. şahıs kamera bakış açısı ile bir arada ilerleyebileceğimiz bu sürükleyici aksiyon içeriği ile birlikte çok oyunculu bir yapı bizleri bekliyor ve burada hem yanımıza arkadaşlarımızı çağırabiliyor hem de başka oyuncularla birlikte burada kapışabiliyoruz. Oyun içerisinde usta olmak için elbette uzunca vakitler geçirmek gerekiyor. Bu biçim oyunlarda karakterin yeteneklerini öğrenmek ve nişancılık ögelerini düzgün bir formda kullanmak için elbette bir sürü oyun oynamak gerekiyor. Oyunda ne kadar çok nişangahı düşmana başına hakikat tutarsanız o derece yüksek hasar verebilir ve bu türlü durumlarda elbette nişancılık yeteneklerinizi de geliştirmeniz gerekiyor. Oyun hayli hareketli bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Münasebetiyle oyunda ilerlerken ve düşmanlarla birlikte kapışırken karakterimiz de süratli bir halde hareket ettirmemiz gerekiyor ve atılımlardan sağa sola yanlışsız kaçınmamız lazım. Hasebiyle oyunda karakterimize birlikte atlayabiliyoruz, zıplayabiliyor ve sağa sola gerçek süratli bir formda hareket edebiliyor. Tıpkı vakitte farklı yapıların ardına saklanabilir ve böylelikle düşmanların akınlarından kaçınabiliyoruz.
 
 
Çok oyunculu bir yapıyı bünyesinde barındıran oyun şu anda erken erişim sürümü ile birlikte karşımıza çıkıyor. Hasebiyle oyun içerisinde farklı şekillerde da yanılgılar ve problemler olabiliyor. Geliştirici takım belirttiğine nazaran bu erken erişim sürümü boyunca oyuncu geri bildirimleri önemseniyor ve bunlarla birlikte de tam sürüme yanlışsız adım adım ilerlenebiliyor. Oyuna bu kapsamda ve bu süreç içerisinde tekrar güncellemeler geliyor. Birçok sorunun ortadan kaldırıldığı belirtiliyor. Birebir vakitte bu güncellemelerin devamı geleceği söyleniyor ve bir mühlet daha erken erişim sürümü içerisinde oyunun kalacağı belirtiliyor. Şimdi geliştirme kademesinde olan bu oyun içerisinde vakit içerisinde değerli ölçüde değişiklik yapılacağı birçok kısım bulunuyor. Oyunda birebir vakitte beklenmedik problemler karşımıza çıkabiliyor yahut büsbütün yanlış oynanış ögeleriyle birlikte karşılaşabiliyoruz. İşte bu kısımda geri bildirimlerinizle birlikte geliştirici gruba ulaşmanız ve bir bildiri göndermeniz gerekiyor. Bu bildirilerle bir arada kusurlar ortaya çıkıyor ve geliştirici takım bir sonraki güncellemesinde bu meseleleri çözmeye yönelik ataklar yapabiliyor.
 
Oyunu şu anda erken erişim sürümü ile birlikte deneyimlemek istemiyorsanız, elbette Epic Games kapsamında fiyatsız olarak sunulduğundan ötürü kütüphanenize ekleyebilir ve tam sürüm çıkışını bekleyebilirsiniz. Her ne olursa olsun, şu anda avantajlı olan elbette biz oyuncular oluyoruz zira oyunu büsbütün kütüphanemize kalıcı bir formda eklemiş oluyoruz ve böylelikle oyunu beklemeye koyulmuş oluyoruz. Münasebetiyle, bu kütüphanenize eklemenizi unutmamanızda yarar var diyebiliyoruz.
Paragon isimli üretimden ilham alan üretim içerisinde geliştirici grubun belirttiğine nazaran seçebileceğimiz 30’dan fazla karakter yani kahraman bulunuyor. Ve karakterlerin her birinin kendine mahsus hünerleri yer alıyor. Bu marifetlerle birlikte de yüksek tempoda aksiyon ve nişancı içeriği içerisinde de yerimizi alabiliyoruz. Oyunun sonunda stratejik seçimler ve üçüncü şahıs denetimlerle birlikte kendi tecrübemizi özelleştirebilir ve kendimizi bu bölgelerde daha yakıcı güçlerle açığa çıkarabiliyoruz. Sürükleyici aksiyon ile birlikte kendimizi savaşın merkezinde bulabileceğimiz bu üretim içerisinde yeni kahramanları açmak için elbette oyunda bir mühlet ilerlemek gerekiyor. Ve herkese nazaran burada karakterlerin olduğunu söyleyebiliyoruz. Bu usul oyunlarda karakter çeşitliliğini ve fazlalığının olması elbette hayli kıymetli zira burada birçok oyuncu deneyimleme üzerine oyuna giriş yapıyor ve burada kendisinin en âlâ stratejisine sahip bir karakteri bulmaya çalışıyor. Hasebiyle, burada oyuncular için çeşitlilik açısından epeyce değer arz ediyor.
 
 
Oyun içerisinde hem yakın menzilli hem de uzak menzilli dövüşçüler bulunuyor. Bu kahramanlarla bir arada yer aldığımız oyunda okçulardan robot kafes dövüşçülerine kadar farklı karakterler yer alıyor. Bu karakterlerle dilediğimiz üzere yakından ilerleyebiliyor yahut uzaktan düşmanlara karşı oklarımızı fırlatabiliyor yahut öbür karakterlerle birlikte düşmanları farklı büyülerle bir arada uzaktan saldırabiliyoruz. Farklı karakterlerin ve ilgi alımlı yeteneklerinin yer aldığı üretim içerisinde yeni yetenekleri açmak için elbette oyunda öteki düşmanları ve oyuncuları ortadan kaldırmak gerekiyor. Bunun için de elbette oyunun mekaniklerini ve karakterlerinin yeteneklerini öğrenmek gerekiyor. Bu da biraz vakit gerektiriyor diyebiliriz. Hasebiyle, oyunda biraz vakit geçirerek hangi karakterin nasıl saldırdığını ve yeteneklerini öğrendikten sonra ise daha akıcı ve açık bir formda düşmanları ortadan kaldırabiliriz.
Oyun içerisinde arkadaşlarımızla birlikte oynayabileceğimiz çok oyunculuğu ve çevrimiçi bir yapı yer alıyor. Bunlarla birlikte 4 müttefikle bir arada gücümüzü birleştirebilir ve bunlarla etkileşimli bölgelere yanlışsız adım atabiliyoruz. Oyunda etkileşimli ormanlardan efsane ve yaratıklara kadar farklı farklı etkileşim ögeleri bulunuyor. Ve bunlarla bir arada klâsik 3 koridorlu savaş meydanında yer alıyoruz. İşte burada MOBA oyun tipi devreye girer. Lakin burada karakterimizi şahsen biz yönetebiliyor ve izometrik kamera bakış açısı bulunmuyor. Münasebetiyle, burada üçüncü şahıs kamera bakış açısı ile birlikte yerimizi alabilir ve savaş meydanında yani koridorlarda düşmanlara karşı burada zafer elde etmek için büyük bir atak yapıyoruz. Oyunda koridorların içerisinde elbette farklı şekilde kolyeler bulunur. Bu kolyeleri ortadan kaldırmak için grubumuza ve grubumuzla bir arada ilerlemeye çalışır ve böylelikle şu an merkezine gerçek ilerlemeye başlıyoruz.
Herkesin şekline uyacak halde 30’dan fazla karakterin yer aldığı oyunda kendinize mahsus oyun şeklinizi yakalamak ve özelleştirmek için istediğinizi seçebiliyorsunuz. Oyunda her kahramanın kendine has yetenekleri ve marifetleri bulunuyor. Tıpkı vakitte farklı dizaynlarla bir arada karşımıza çıkıyor. Burada kendinize mahsus karakterinizi toplamak ve karakterler üzerine ustalaşmak için elbette oyun içerisinde çeşitli denemeler yapıyorsunuz. Ve tıpkı vakitte maharetlerinizi geliştirmek için de oyunda çeşitli altınlar toplamanız gerekiyor. Bununla bir arada yer aldığınız oyunda kahramanlarla bir arada altın toplayabiliyor, rakipleri ortadan kaldırabiliyor, kuleleri rahatsız edebilir ve düşman kahramanları öldürmek üzere temel amacımız bulunuyor. Klasik MOBA şekli oyun çeşidinde yer alan tüm özellikleri boyunca yer alıyor. Lakin burada farklı kamera bakış açısı ve farklı karakterler ve yetenekler yer alıyor. Hasebiyle, bu da oyuna çeşitlilik ve özgünlük katan ögeler ortasında bulunuyor. Oyunda ne kadar çok altın toplarsanız ve ne kadar çok kuleyi ortadan kaldırırsanız, mağazadan kahramanların eşsiz yeteneklerini açabiliyor ve öteki oyunlarda olduğu üzere de bir yapı burada yer alıyor.
 
 
 
Bunun dışında oyunda bir kahraman ne kadar fazla altın toplarsa, o kadar çok eşsiz yeteneklerini güçlendirebiliyor, öğeler satın alabiliyor ve bu öğelerle bir arada de kendine daha avantajlı duruma sokabiliyor. Bu eşyaların elbette oyunculara farklı farklı avantajları bulunuyor. Bu kapsamda elde ettiğiniz eşyalarla bir arada farklı ve yeni pozisyonlara direkt ışınlanabiliyor, görünmez olabiliyor, vakte süratli bir halde doldurabiliyor ve daha pek çok yeteneği sergilemenize imkan tanıyabiliyor. Hasebiyle bu eşyaları toplamak ve altın biriktirmek bu oyunda epeyce kıymet arz ediyor. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bu altınları toplayarak karakterimizin eşsiz hünerlerini açabiliyor ve aksiyona burada hissedebiliyoruz. Klasik koridorlara hakim olabildiğimiz ve yer yer farklı düşman içeriklerini kesebildiğimiz üretimde elbette hem minyonları hem de karşımıza gelen botları kesmek durumunda kalıyoruz ve bunlarla bir arada hem karakterimizi güçlendirebiliyor hem de yeni yeteneklerin ve maharetlerin kilidini açabiliyoruz.
Diğer MOBA çeşidi oyunların bilakis bu oyun içerisinde direkt aksiyona dalış yapabileceğiniz ve merkezinde olabileceğiniz bir yapı yer alıyor. Üçüncü şahıs kamera bakış açısıyla bir arada düşmanlara karşı burada ilerleyebileceğiniz üretimde gölge duvarlardan, çıkıntıların üzerinden yahut gerilerinden direkt ilerleyebilir ve burada farklı farklı atılımlarla birlikte de düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz. Oyunun içine çekecek hayli fazla ögenin yer aldığı üretim şu anda Epic Games haftalık fiyatsız oyunları kapsamında büsbütün fiyatsız olarak sizlere sunuluyor ve sahiden de hoş bir yapının bizlere aktarılacağına doğrulayabiliyoruz. Oyunu şu anda eklerseniz elbette kalıcı olarak kütüphanenizde kalabilir ve dilediğiniz vakit dilediğiniz rastgele bir oyun moduna giriş yapabilir ve kendinizi oyuna kaptırabilirsiniz.
 
 
Oynaması kolay olduğu fakat ustalaşmasının sıkıntı olduğu bir yapı MOBA oyun çeşitlerinde elbette daima olarak karşımıza çıkan bir yapıdır. Zira burada her bir karakterin farklı bir yeteneği bulunduğundan bu yetenekleri öğrenmek ve karakterlerin yapacağı atakları düşmanların atılımlarına karşı denk getirmek elbette uzun bir süreyi alabiliyor. Burada yaptığımız ataklar elbette karşı rakibin hücumlarını engelleme üzerine heyetidir. Münasebetiyle yaptığımız ataklarla birlikte hem ekip arkadaşlarımızı korumak hem de kuleleri ortadan kaldırmak elbette temel amacımız olarak karşımıza çıkıyor ve münasebetiyle burada yer aldığımız müddet boyunca karakterlerin nasıl hareket ettiğini ve hangi düşmanlara daha fazla tesirli olduğunu bulmak elbette büyük bir sürecin başlangıcını temsil ediyor. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız müddet boyunca bu karakterleri teker teker deneyebiliyor, en uygun karakteri kendinize nazaran seçebiliyor ve bu karakterlerin yetenekleri üzerinde de usta olmaya çalışabiliyorsanız elbette bu da hem uzun bir süreyi beraberinde getiriyor hem de ustalaşmasının güç olduğu bir yapıyı bizlere sunuyor diyebiliriz.
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla