Konsol Haberleri

Electronic Arts, Tales of Kenzera: ZAU İsimli Oyunu Duyurdu

Valorant VP Oyuneks

 
Yayıncı Electronic Arts ve geliştirici Surgent Studios, yandan görünümlü platform oyunu Tales of Kenzera: ZAU’yu PlayStation 5, Xbox Series, Switch ve PC (Steam, Epic Games Store) için duyurdu. Oyun İngilizce ve Swahili seslendirmeler ile İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Brezilya İspanyolcası, Meksika İspanyolcası, Japonca ve Swahili alt yazı seçenekleriyle 23 Nisan 2024 tarihinde 19,99 dolara piyasaya sürülecek.
 
Ön siparişler şu anda mevcut ve oyun içinde iki hünerin kilidini açan iki şaman puanını içeriyor. Ayrıyeten oyuncular “Kalunga’s Blessing” görsel efektine ve oyunun kıssasını derinlemesine inceleyen Soulshifters dijital yardımcı çizgi romanı üzere öteki bonuslara da erişebiliyor. 
 
Bafta adayı aktör Abubakar Salim liderliğinde Surgent Studios grubu tarafından geliştirilen birinci oyun geliyor. Bilgi cazibeli ayrıntıları ve grafiklere sahip olan bu imal içerisinde tek oyunculu bir yapı bulunuyor ve bizleri birebir vakitte aksiyon ve macera içeriği aktarılmak isteniyor. Bunun dışında, platform öğeleri birinci başta kolay, daha sonrasında ise kuvvetli bir yapıyı bizlere sunmak istiyor. Münasebetiyle, oyunda kolaydan zora hakikat bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz. Art planda yer alan kıssa ile bir arada ilerleyebildiğimiz üretim içerisinde, babasının vefatından sonra bir kahraman olarak yükselmeye hazırlanan Zau isimli bir şahısla oynuyoruz. Vefat rablerinin yer aldığı ve savaşçı şamanların bulunduğu üretim içerisinde tıpkı vakitte büyülü ve kozmik güçlerin olduğunu görebiliyor ve farklı rehberlerin eşliğinde oyunda ustalaşmaya çalışıyoruz.
 

  
OYUN HAKKINDA 
Dikkat cazip bir dünyanın bizlere sunduğu üretim içerisinde, yandan görünümlü bir kamera bakış açısı bulunuyor. Bu kamera bakış açısıyla bir arada karakterimizi bir sağa bir de sola ilerletebiliyoruz. Bu kapsamda hem platform ögelerini aşmaya çalışıyor, hem de aksiyon içerikleriyle bir arada düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Oyunda kozmik güçlerle birlikte karakterimizin hünerlerinden faydalanabiliyor ve tıpkı vakitte bâtın sırları açığa çıkarmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Zau karakteriyle birlikte ilerlemeye çalıştığımız imal içerisinde, Metroidvania şekli bir macera bulunuyor. Bu macera ile bir arada de kendi hünerlerimizi ve yeteneklerimizi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Oyunda birebir vakitte sıkıntı anlar yaşayabiliyor ve ruhsal bir düzgünleşme seyahatinde karakterimizi burada denetim edebiliyor ve o duygusal hissiyatı burada deneyimlemeye çalışıyoruz.
 
Tanıtım fragmanı 
 
 
Oyun içerisinde art planda, üstte da bahsettiğim üzere bir öykü yer alıyor. Burada, kederli ve duygusal bir çocuğun olduğundan bahsediyoruz. Merhum babası tarafından bir Bantu masalı okunurken atıldığımız bu macera içerisinde, babasının mevti bu çocuğu hayli etkiliyor. Vefat ilahlarıyla bir arada pazarlık arayışına girdiğimiz üretimde, bu çocuk babasını mevtten geri getirmek için elinden geleni yapmaya koyuluyor. Münasebetiyle, bir yandan bu hedef uğruna atıldığı macerada, tehlikeli bir seyahat bizleri bekliyor. Öykünün özü aslında bu temel etrafında dönüyor ve bununla bir arada de biz de oyundaki yerimize almaya çalışıyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca farklı etkileşim ögeleri ile birlikte karşılaşabiliyor ve tıpkı vakitte farklı bölgelere gerçek ilerleyerek buraları keşfetmeye başlıyoruz. Hoş ve tehlikeli topraklara yanlışsız ilerleyebildiğimiz ve buraları dilediğimiz üzere keşfedebildiğimiz üretimde, hayat dolu ortamların olduğunu da söyleyebiliriz. Tıpkı vakitte, kayıp atalarımızın ruhunun da buralarda gezip tozduğunu deneyimleyebiliyoruz.
Tehlikeli topraklara hakikat ilerlemeye başladığımız oyunda, amacımıza hakikat direkt geçiş yapabiliyor ve birebir vakitte kudretli varlıklarla bir arada burada karşılaşabiliyoruz. Şaman dansı ile bir arada kendi yeteneklerimizi ortaya çıkarabileceğimiz üretimde, büyüler ve çok daha farklı yetenekler bizleri bekliyor. Bunlarla birlikte de oyunda mevt dansları yapabiliyor, farklı yetenekleri açığa çıkarabiliyor ve kudretli bu yeteneklerle birlikte büyük gücümüzü ortaya çıkarabiliyoruz.
Aksiyon, macera ve platform ögelerini bünyesinde barındıran oyun içerisinde, savaşçı bir şaman olarak yer alıyor ve birebir vakitte burada kendi karakterimizi hayatta tutmaya çalışıyoruz. Oyunda kuvvetli platformların olduğundan bahsedebiliyor ve ilgi cazibeli ayrıntılarının bizlere sunulacağını doğrulayabiliyoruz. Kayıp atalarımızın ruhları ile dolu bu bölge içerisinde, kendi babamızın ruhunu tekrardan geri getirmek ve yaşama geri döndürmek için burada geniş bir maceraya atılıyoruz. Bu geniş macera elbette güçlü bir içeriği bizlere sunmayı istiyor. Biz de bu zorlukların üstesinden gelmek için karakterimizin yeteneğinden ve maharetlerinden faydalanmaya çalışıyoruz. Tıpkı vakitte, karakterimizle zıplayabiliyor, sağa sola hakikat atak yapabiliyor, düşmanların üzerine direkt atılabiliyor ve kendimizi savunmak için farklı ataklara geçiş yapabiliyoruz. Hasebiyle, oyunda temel hareketlerin yanı sıra dikkat cazip yeteneklerin de olduğunu söyleyebiliriz. Bu kapsamda, oyun içerisinde usta olmak için elimizden geleni yapmak, bu usul oyunlarda hayli değer arz ediyor.
 
 
 
Abubakar Salim’in dokunaklı kıssası boyunca yer alabileceğimiz imal içerisinde, tek oyunculu ve kıssa odaklı bir yapı bizlere aktarılıyor. Birebir vakitte, babamızın yıkıcı kaybı ile bir arada yer aldığımız yeni dünya içerisinde buraları keşfetmeye çalışıyoruz. En düzgün halde nasıl yol alacağımızı ve kendi yolumuzu belirleyebileceğimizi büsbütün kendimiz seçebiliyor ve bununla birlikte de güçlü bir başlangıçta adım atmaya çalışıyoruz. Ruhsal bir şifacı olmak ve kendi ruh sancılarımızı dindirmek için burada aslında kendi hislerimizle yüzleşebiliyor ve acılarımızla bir arada burada büyük oranda çabaya giriyoruz. Bantu bilgisinden ilham alan ve her birinin kendine has öyküleri bulunan bu oyunda birebir vakitte efsanevi karakterler bulunuyor. Bu karakterlerle bir arada de oyunda etkileşime geçebiliyoruz. Oyunda yer alan kıssa hem karakterler ortası diyaloglarla hem de orta sahnelerle bir arada bizlere aktarılıyor. Bu kapsamda, oyunun ana kıssasından elbette kesitler bizlere sunuluyor ve böylelikle oyundaki öyküyü daha güzel bir formda anlayabiliyoruz.
Hikaye dışında elbette oyunun platform ve aksiyon ögeleri epey ön plana çıkıyor. Burada sıradan bir savaşçı olarak atıldığımız oyunda ilerleyen süreçte bir usta savaşçı olmaya çalışıyoruz. Seyahatimiz boyunca şiddetli düşmanlarla bir arada karşılaşabiliyor ve burada irili ufaklı düşmanlarla birlikte de kapışabiliyoruz. Birebir vakitte, düşmanları ortadan kaldırmak için elbette onların vuruş tarzlarını öğrenmemiz gerekiyor ve akabinde onların ataklarına karşılık vermemiz lazım. Elbette, oyun içerisinde kendi karakterimizi savunmak ve darbe almamak epeyce kıymetli. Bu usul oyunlarda ne kadar çok darbe alırsak o kadar çok geriye dönüş yapabiliyor ve tekrar tekrar tıpkı kısmı oynamak durumunda kalabiliyoruz. Münasebetiyle, bu usul oyunlarda epeyce dikkat etmemiz gerekiyor ve etraftan gelen düşmanlara karşı da her vakit temkinli olmamız lazım.
Oyunda bir yandan vakti manipüle edebileceğimiz bir marifetimiz bulunuyor. Bu marifetle bir arada vakti hem bükebiliyor hem de farklı anlarda düşmanlarını üstesinden gelebiliyoruz. Ay maskesinin gücünü kullanarak da düşmanları kristalleştirebileceğimiz imal içerisinde hakikaten de ilgi cazip maharetler ve yetenekler bizleri bekliyor. Bu hünerler ve yeteneklerle birlikte oyundan nitekim de zevk alabiliyor ve birebir vakitte Güneş maskesi ile birlikte de ateşli mızraklar fırlatabiliyoruz. Bu özelliklerle birlikte oyunda çok çeşitli mekaniklerin olduğunu söyleyebiliyorum. Bu marifetler ve yeteneklerle bir arada de oyundaki yerimize alabiliyoruz. Bu marifetleri kullanırken geliştirici takımın belirttiğine nazaran el üretimi animasyonlar bu hünerler ile bir arada bizlere aktarılıyor. Hasebiyle, mekanikleri kullanırken el üretimi animasyonların bizlerin karşısına çıkacağına doğrulayabiliyor ve bu sayede becerilerimize düşmanlara karşı kanıtlayabiliyoruz. Kanıtladığımız esnada ise düşmanların kaçıp gittiğini görebiliyor ve ortadan kaldırıldığını da deneyimleyebiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde bu hünerlerin dışında birebir vakitte seyahatimiz boyunca farklı maskeler bulabilir ve bu maskelerle birlikte de farklı mistik güçlerin sahibi olabiliyoruz. Sıçrama, süzülme ve daha fazla marifet üzerinde ustalaşabileceğimiz imal içerisinde yetenek ağacımız bulunuyor. Bu yetenek ağacı ile birlikte hem yeni yeteneklerin kendilerini açabilir hem de yetenekler üzerinde usta olmaya çalışıyoruz. Fantastik bir kültürün yer aldığı imal içerisinde mistik bir alemde ayakta kalmaya çalışıyor ve birebir vakitte Bantu masallarından ilham olan yapısıyla birlikte keşfedilmemiş bir ortamı keşfetmeye çalışıyoruz.
 
Oyun içerisinde yer aldığımız dünya kaosun ve düzensizliğin hakim olduğu bir dünya olarak karşımıza çıkıyor ve burada çok ödüllü bestekar Nainita Desai’nin çeşitli müzikleri bizlere sunuluyor. Bu müziklerle bir arada oyundaki yerimizi daha hoş bir formda alabilir ve art planda yer alan müzikler bu stil oyunlarda epeyce ehemmiyet arz ediyor. Zira bu biçim oyunlarda art plan müzikleri, efektleri ve daha fazlası elbette bizleri oyuna daha süratli bir formda bağlayabiliyor ve böylelikle oyunda daha süratli bir halde ilerleyebiliyoruz. Müzikler eşliğinde ilerleyebileceğimiz üretimde orjinal müziklerin olduğuna görebiliyoruz ve yandan görünümlü yapısı ile bir arada buradaki yerimize alabiliyoruz. Farklı kültürleri deneyimlediğimiz ve kültürler ortası etkileşime geçebileceğimiz üretimde hoş bir platformasyon tecrübesi bizleri bekliyor.
 
Oyunda farklı alemlere yanlışsız geçiş yapabilir ve buralarda farklı misyonları üstlenebiliyoruz. Ormanlardan farklı yıkılmış alanlara kadar farklı bölgelere hakikat geçiş yapabildiğimiz üretim içerisinde bu bölgeleri keşfedebiliyor ve birebir vakitte burada farklı merkezlere gerçek ilerleyebiliyoruz. Sürükleyici ortamların yer aldığı ve görüntülerin ön plana çıktığı üretimde güçlü sanat yapıtlarının ve acımasız düşmanların olduğunu deneyimleyebiliyor ve birebir vakitte bu seyahat boyunca elbette çeşitli hisler içerisine girebilme fırsatı buluyoruz. Art planda yer alan kıssa elbette kimi oyuncuların dikkatine çekecek tipten olarak karşımıza çıkarken, kimi oyuncular yalnızca bu kıssaya dikkat etmiyor. Tıpkı vakitte oynanış ögeleri da burada hayli kıymet arz ediyor.
 
 
Kederli bir çocuğun yer aldığı üretim içerisinde babasının vefatından sonraki süreçte yaşadığı zorluklar bizlere aktarılıyor ve mevt rabbi ile bir arada burada üstte da bahsettiğimiz üzere çeşitli pazarlıklara girebiliyoruz. İlham verici ve heyecan verici bir yapıyla bir arada atılacağımız imal içerisinde Zau isimli karakter, amacına gerçek ilerlerken şaman dansını benimseyebilecek mi ve bu uğurda yoksa canını mı verecek? Daima birlikte göreceğiz. Oyunda birebir vakitte irili ufaklı düşmanların haricinde bir de işveren savaşları bulunuyor. Bu işveren savaşları oyunda arena biçimi bölgelerde karşımıza çıkıyor ve işverenler içerisinde ejderhalar ve daha fazlası yer alıyor. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca bu işverenlerle birlikte yüksek zorlukta kapışabiliyor, onların hareketlerini ezberlemek durumunda kalıyoruz ve kendimize ilişkin bu akınları gerçekleştirebiliyoruz. Hasebiyle, oyunda yer aldığımız mühlet boyunca nitekim de güçlü bir yapıyla karşılaşacağımızı aktarabiliyoruz.
Dikkat alımlı platform ögeleri ile ve aksiyon içeriği ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun, 23 Nisan 2024 tarihinde biz oyun severlerin sistemlerine gelmeye hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve yeni bir öykü odaklı platform aksiyon macerasına kendinizi kaptırmak istiyorsanız, bu oyunu istek listenize ekleyebilir ve tıpkı vakitte bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyunun birebir vakitte ön siparişleri açık olduğundan bahsettik. Siparişler 18 dolarlık bir fiyatla bir arada karşımıza çıkıyor. Fakat ilerleyen süreçte bu fiyat elbette artış gösteriyor diyebiliriz. Münasebetiyle, satın almak istiyorsanız şimdiden almanızda ve kütüphanenize yer ayırmanızda yarar var diyebiliriz.
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla