Konsol Haberleri

Eğlenceli Sıra Tabanlı İmal Born of Bread Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
WildArts Studio Inc. tarafından geliştirilen ve Dear Villagers tarafından yayınlanacak olan macera, taktik, keşif oyunu Born of Bread, 5 Aralık tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor.
 
İlgi cazip karakterler ve animasyon şekliyle karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun içerisinde eğlenceli bir rol yapma tecrübesi bizleri bekliyor. Oyunda birebir vakitte unutulmaz karakterler olduğunu söyleyebiliriz ve yandan görünümlü bir kamera bakış açısı ile birlikte ilerlediğimiz oyunda sıra tabanlı klasik bir savaş sistemi yer alıyor. Oyun içerisinde birden fazla oyun mekaniğinin harmanlandığını, eğlenceli bir içerikte sunulduğunu ve hakikaten de oyunun tadını çıkarabileceğimiz ortamın bizlere aktarıldığını görebiliyoruz. Bu kapsamda büyük bir maceraya atılabiliyoruz.
 
Başka bir çağdan gelen varlıkların yer aldığı oyunda elbette geniş bir diyar içerisinde bulunabiliyor ve bu diyar içerisinde elbette klasik öykülerde olduğu üzere kötülük düşmanlar bizlere sunuluyor. Herkese büyük bir tehditle bünyesinde barındıran düşmanları elbette ortadan kaldırmak için bir kahraman ekibinin olması gerekiyor. Burada da işte biz ve takımımız devreye girer. Sıra tabanlı taktik savaş sistemiyle birlikte bu düşmanlardan istediğimiz halde kurtulabilir ve yaptığımız taktiklerle birlikte de takımımızı hayatta tutmaya çalışıyoruz.
 
 
 
Oyunda ilgi cazibeli grafik biçimiyle birlikte attığımız adımla, oyunda karakterleri denetim edebiliyor, sıra tabanlı taktikle bir arada dilediğimiz strateji ve planlamayı yapabiliyor ve tıpkı vakitte bu ortada karakterlerimizi hayatta tutmaya çalışıyoruz. Bu kısımda her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde ediyor. Zira bu sıra tabanlı taktik savaşları içerisinde yapacağınız her bir öge epey farklı bir biçimde karşımıza çıkabilir ve yaptığınız her atak burada epey değer arz ediyor diyebiliriz.
 
Farklı düşmanların yer aldığı oyun içerisinde elbette her bir düşmanın farklı bir vuruş dinamiği ve gücü bulunuyor. Düşmanların zorluğu ilerleyen süreçte gittikçe artış gösterirken, birinci etapta kolay bir formda karşımıza çıkıyor. Burada elbette birinci etapta rehber eşliğinde oynayarak dinamiklerine alışmaya çalışıyor ve birebir vakitte art planda yer alan öyküyü burada öğrenebiliyoruz. Oyun içerisinde yer alan karakterler ilgi cazip bir biçimle birlikte karşımıza çıkıyor ve ana karakteri olarak burada tavşan olarak yer alabiliyoruz. Oyunda ilerlediğimiz esnada hem art plan kıssasını öğrenmeye başlıyor hem de mizah dolu bir içerikle bir arada burada yer alabiliyoruz. Tıpkı vakitte büyüleyici bir dünyayı keşfe çıkabileceğimiz üretimde macera dolu bir seyahate atılabiliyoruz.
 
 
 
Oyunun içerisinde bizim dışımızda farklı farklı karakterler de yer alıyor. Oyunda art planda yer alan öyküye hem orta sahnelerle hem de karakterler ortasında diyaloglarla birlikte destekleniyor. Enteresan karakterlerle tanışabileceğimiz ve unutamayacağınız bir macera yaşayacağımızı üretimde tüm diyarın muhtaçlık duyduğu kahramanlar bu oyun içerisinde yer alıyor. Üstte da bahsettiğimiz üzere içerisinde bulunduğumuz öteki eğlenceli ve zevkli bir biçimde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve burada farklı farklı bölgelere gerçek adım atmaya çalışıyoruz. Oyunda bahçeli alanlardan ormanlara hakikat ilerleyebiliyor, farklı kentlerden öteki mahallelere hakikat geçiş yapabilir ve burada farklı biçimlerde yer alabiliyoruz. Hasebiyle oyunda bu bölgeler içerisinde geçiş yapabiliyor ve farklı art plan görüntüleriyle da karşılaşabiliyoruz.
 
Tüm diyara kaos saçan ve bu kaosu durdurmak için elimizden geleni yaptığımız oyunda macerada koşarken elbette karakterlerimizle birlikte de ilerlemeye başlıyor ve birebir vakitte karakterlerimizi de geliştirebiliyoruz. Gerçekten bu usul oyunlarda siz de biliyorsunuz ki elinize aldığınız kartlar ve donanımlar epeyce kıymet arz eder. Oyun içerisinde de farklı atılımlar yapabilir ve birebir vakitte sıra tabanlı taktik savaşları içerisinde yaptığımız her atılım hayli ehemmiyet arz eder. Burada atılımlarımızı daha âlâ bir formda pahalandırmak isteyebilir ve tıpkı vakitte düşmanların üzerinden gelmeye çalışabiliriz. Zira düşmanların üzerine sıkı bir biçimde indirdiğimiz darbeler epey karşılıklı olabilir ve birebir vakitte onlara indirirken de elbette karakterlerimiz zorlanabiliyor. Hasebiyle oyunda öncelikle karakterlerimizi güçlendirmeli ve tıpkı vakitte elde ettiğimiz kartları da bu kapsamda arttırmalıyız. Oyunun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca bu çeşit dinamikleri ve içerikleri epeyce dikkat etmemiz gerekir. Aslında oyunun özünde de bu stil mekaniklerin olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
 
2 boyutlu macera içerisinde elbette grafikler ilgi alımlı bir biçimde karşımıza çıkıyor ve farklı karakter tiplemelerinin burada olduğunu görebiliyoruz. Rengarenk karakterlerle tanışabileceğimiz ve onlarla bir arada hareket edebileceğimiz üretimde tehditkar bir düşman kümesini ortadan kaldırmaya çalışıyor ve kendi karakterlerimizle birlikte de bunları bu diyardan sürmeye çalışıyoruz. Garip düşmanlarla bir arada savaşabileceğimiz, onlarla yüzleşebileceğimiz ve alt edebileceğimiz üretimde tuhaf yetenek setleri ile bir arada karşılaşabiliyor ve birebir vakitte bunlarla birlikte de düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Zira oyun içerisinde esasen sıra tabanlı taktik savaşları içerisinde tuhaf hünerleri burada sergileyebilir ve birebir vakitte düşmanları bu kapsamda ortadan kaldırarak ganimetimize ganimet ekleyebiliyoruz.
 
Daha çok çocukları hitap edecek olan yapısıyla birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan lakin birebir vakitte büyükleri de hitap eden bir imal bünyesinde barındıran üretiminde sahiden de ilgi alımlı bir içerik olduğunu söyleyebilir ve burada hoş ve uzun soluklu bir macerayı atlayabiliriz. Onun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca yanımıza aldığımız arkadaşlarımızla bir arada farklı bölgelere hakikat ilerleyebilir, karlı alanlarda sıcak bölgelere kadar dilediğiniz formda yer alabilir ve burada koşumuzu yaparak kaldığımız yerden devam edebiliriz. Düşmanlarla yüzleşebileceğimiz, enteresan sıra tabanlı savaş sisteminin tadını çıkarabileceğimiz üretimde klasik ögelerinin yanı sıra reflekslerimizi zorlayacak yeni bir etkileşim sisteminin olduğundan da bahsetmemiz gerekiyor.
 
 
 
Yani oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca standart ve klasik sıra tabanlı savaş sisteminin yanı sıra tıpkı vakitte gerçek vakitte hakikat tuşlara basmamız gereken etkileşimli bir mekanik sisteminin yer aldığını söyleyebilirim. Burada reflekslerimizi denetim etmek durumunda kalabiliriz. Bu etkileşimli sistemle birlikte elbette oyun içerisinde yaptığımız her atağın epey değer arz ettiğini söyleyebilir ve farklı direnç sistemlerini ve tıpkı vakitte düşman açıklarını burada kullanabileceğimizi aktarabiliriz. Münasebetiyle oyun içerisinde farklı farklı ayrıntılar yer alıyor ve bu ayrıntılarla bir arada de elbette oyunun hangi dinamiklere sahip olduğunu öğrenebiliyoruz. Bu dinamikleri keşfetmek de elbette büsbütün bizim işimiz oluyor.
 
Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca öykü müddetince yakın arkadaşlarımıza grubumuza katabiliyor ve onlarla bir arada bir takım olarak, yani grup olarak yer alabiliyoruz. Onlarla bir arada düşmanlara karşı savaşabiliyor, sağda solda keşfedilecek alanları açabiliyor ve platform ögelerini bu kapsamda onların yardımıyla geçebiliyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca yalnız başımıza ne yazık ki ilerleyemiyor ve arkadaşlarımızın yardımı olmadan buralara geçemiyoruz. Örneğin, oyun içerisinde kapalı bir kapının olduğunu görebilirim. Burada arkadaşımızın bir yanan bomba attığını görebiliyorum ve böylelikle kapının yanarak ortadan kaybolmasını sağlayabilir ve birebir vakitte burada da geçiş yapabiliyoruz. Tekrar öbür taraftan kabuk halinde bir kapının olduğunu görebiliyorum ve bu kabuk formundaki kapının arkadaşınız tarafından kırıldığını ve tıpkı vakitte bir yerden bir yere atlamak için platform boşluğunu dolduracak olan bir arkadaşımızın olduğunu görebiliyorum. Münasebetiyle oyun içerisinde bu stil eksiklikleri tamamlayacak ve platform zorluklarında bizlere yardımcı olarak çeşitli arkadaşlarımız bulunuyor ve bunlarla birlikte de bir grup olabiliyoruz.
 
 
 

Dikkat cazibeli karakterlerle tanışabileceğimiz ve maceralarımız boyunca bu karakterleri kullanabileceğimiz üretimde her bir karakterin kendine ilişkin özel yetenekleri ve hünerleri bulunuyor. Örneğin, bir karakter bir bölgeye gerçek bomba atabilirken, öbür bir karakter ise daha çok madencilik ve kaza üzerine uzmanlaşmış olabiliyor. Örneğin, başka bir karakter ise platform boşluklarını doldurma konusunda uzman bir kişi olarak karşımıza çıkıyor ve daha çok bilim konusunda bizlere yardımcı olabiliyor. Hasebiyle oyun içerisinde farklı farklı karakterlere farklı yetenekleri ve kendine özel maharet setleri bulunuyor ve böylelikle bunlarla bir arada de oyunda hem platform zorluklarını hem de düşman zorluklarını aşabiliyoruz. Elbette bu düşmanlarla bir arada yer aldığımız müddet boyunca hem karakterlerin özel güçlerinden faydalanabilir hem de grubumuza daha da genişletmeye çalışabiliriz. Hülasa, oyunda bu karakter konusunda hakikaten de hoş bir iş çıkartılmış durumda ve her karakterin burada farklı bir tecrübeyle bizlere aktarması elbette oyun içerisinde sıkılmayacağımızı da söz ediyor.

 
Arkadaşlarımızla bir arada grup olabileceğimiz ve kadromuzu toparlayabileceğimizi yapıp da yeni karakterlerle tanışabiliyor ve her bir karakterin burada farklı bir kişiliği ve kendine has özellikleri bulunuyor. Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca onların özgün maharetlerini kullanabilir ve hem işlerde hem de keşiflerde tıpkı halde bu karakterlerden yararlanabiliyoruz. Bunun dışında tekrar üstte bahsettiğim üzere pürüzlerin üstesinden gelmek için bu karakterleri kullanabilir ve tıpkı vakitte kendi yeteneklerimizi burada harmanlayabiliyoruz. Hakikaten, geldiğimiz noktada oyun içerisinde nitekim de ilgi cazip bir ayrıntının yer aldığını söyleyebilir ve art planda yer alan öyküyü deneyimlediğimiz üretimde hoş bir macera sıra tabanlı rol yapma tecrübesi elde edebiliyoruz.
 
 
 
Kısaca toparlayacak olursak, oyun içerisinde nitekim de hoş bir tecrübe bizleri bekliyor ve renkli karakterlerle bir arada burada tanışmayı bekleyebiliyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca farklı bölgelere gerçek ilerleyebilir ve buraları keşfederek tıpkı vakitte saklı noktaları açığa çıkarabiliyoruz. Farklı karakterlerin yer aldığı oyunda sıra tabanlı taktik savaşlarında bulunabilir ve düşmanları bu kapsamda ortadan kaldırabiliyoruz. Şayet bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız ve nitekim yeni bir tecrübeye ve maceraya katılmak istiyorsanız, oyun içerisinde hem sıra tabanlı standart bir tecrübe hem de yeni mekaniklerin harmanlığında ve birebir vakitte reflekslerimizi konuşturabileceğimiz bir içerik yer alıyor. Bu içeriklerle bir arada de tecrübenizi özelleştirebiliyorsunuz.
 

Oyunun şu an Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz istek listenize ekleyebilir çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bunun dışında, üstte da bahsettiğimiz üzere 5 Aralık tarihinde bizleri karşılamaya hazırlanıyor ve birçok lisan takviyesi ile birlikte karşımıza gelmeyi bekliyor.

Bunun dışında, oyuna Steam sayfası üzerinde yeniden bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümü ile birlikte istediğiniz formda oyunun bir kısmını deneyebilir ve fiyatsız bir halde elde ettiğiniz bu demoyu indirebilirsiniz. İndirdiğiniz bu demo sayesinde oyunun bir kısmını fiyatsız bir formda oynayabilir ve oyuna nasıl bir yapıya sahip olduğunu bu kapsamda öğrenebilirsiniz.
 
Tıpkı vakitte demo sürümünün sayesinde oyunu istek listenize ekleyip eklemeyeceğinize ve satın alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz. Hasebiyle bu demo sürümleri sahiden de oyuncular ve bizler açısından epeyce kıymetli bir sürüm diyebiliriz.
Oyun fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla