Konsol Haberleri

Dyson Sphere Program Derin Uzay Temalı Simülasyon Tecrübesi Sunuyor

Valorant VP Oyuneks

 
Youthcat Studio tarafından geliştirilen ve Gamera Games tarafından yayınlanan uzay, kent kurma, simülasyon oyunu Dyson Sphere Program, 15 Aralık tarihinde tam sürüme kavuşuyor.
 
Uzay simülasyonu olarak karşımıza çıkan ve şu anda erken erişim sürümü ile birlikte oyunculara sunulan oyun, artık tam sürümle bir arada eksiksiz ve üst seviye bir tecrübe sunmayı hedefliyor. Oyun içerisinde galaksiler ortası bir fabrika sistemi oluşturuyor. Burada otomatikleştirilen bir sistemle birlikte yer alıyor ve tıpkı vakitte burada dilediğimiz halde galaksiler ortası bir ticari hane işletebiliyoruz. Oyunda galaktik bir imparatorluk bulunuyor. Bu imparatorluğu istediğimiz halde sıfırdan inşa edebilir ve uzay macera, keşif ve fabrika sistemi ile birlikte burada karşılaşabiliyoruz.
 
Bilim kurgu teması ile bir arada karşımıza çıkan bu üretim içerisinde yıldızların gücünden yararlanabiliyor, kaynaklar toplayabiliyor, üretim çizgilerini dilediğimiz üzere planlayabiliyor ve tasarlayabiliyor, ve yıldızlararası fabrikamızı küçük bir uzay atölyesinden başlatabiliyoruz. Burada birinci etapta küçük bir yapı ile birlikte başlar ve sonrasında ise çökecek olarak başladığımız bu yapıyı daha da devasa hale getirebiliyor ve birebir vakitte burada galaksiler ortası bir fabrika sistemi kurmuş oluyoruz. Elbette bu fabrika ile bir arada karımıza çıkar eklemeye çalışır ve yer aldığımız müddet boyunca da ışınlardan güç, yani elektrik elde edebiliyor, elektrik santralleri ile birlikte farklı sistemler kurabiliyor ve tıpkı vakitte burada büsbütün otomatik bir fabrika sistemine geçiş yapabiliyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde hayli fazla ayrıntı bulunuyor ve bu ayrıntılar içerisinde elbette bir mühlet boğulacağınız manasına geliyor. Münasebetiyle oyunu birinci etapta anlamanız tahminen de bir noktada epeyce şiddetli bir süreci temsil edebilir. Lakin sonrasında ise bu ayrıntıları çözdükten sonra ve bu ayrıntılarla birlikte daha fazla haşır neşir olduktan sonra oyunda daha fazla usta olabilir ve böylelikle dilediğiniz üzere oyun içerisindeki yerinizi alabilirsiniz. Elbette bu sayede daha tecrübeli bir formda oyundaki yerinizi aldığınız sürece daha süratli bir formda kurulabilir, daha süratli bir halde üretim materyallerini buraya getirebilir ve birebir vakitte öteki galaksilere hizmet verebilirsiniz. Elbette oyun içerisinde geniş bir galaksi sistemi bulunuyor. Bu araçları ortasında dilediğiniz üzere sistemlerinize oturtabiliyor ve burada elbette üst seviye bir imparatorluk kurmak için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz.
 
Uzak gelecekte yer aldığımız oyun içerisinde bilim ve teknolojinin gücünden yararlanmak büsbütün temel emelimiz olarak karşımıza çıkıyor ve buradaki güç büsbütün insan ırkına yararlı olması biçimde tasarlanmış durumda. Oyun içerisinde uzay ve bilim kurgu temasıyla birlikte yer alabilir ve birebir vakitte burada yeni bir çeşit muhteşem bilgisayar geliştiriliyor. Art planda aslında oyunun bir kıssası bulunuyor ve bu kıssayı kapsamında ise elbette neler olup bittiğini öğrenmeye çalışıyor. Burada yapay zeka sistemlerinin olduğunu görebiliyor, bilgi süreç kapasitesinin insanlığı nasıl daha da ileriye taşıyacağını burada görebiliyor ve tıpkı vakitte burada bir makine üretimine geçiş yapabiliyoruz. Elbette burada fabrikalar kurabilir ve yaptığımız otomatik sistemler sayesinde de elbette bir yarar elde edebiliyoruz. Fakat bu yararı elbette insanların faydasına kullanmak durumunda kalıyoruz. Oyunda yer aldığımız sürece siz de göreceksiniz ki elbette art planda bu öykü akıp giderken lakin bir sorunun olduğunu görebilecek ve böylelikle oyunda aslında temel sorunun neden kaynaklandığını çözebileceksiniz.
 
 
 
Bunu şu formda tanımlayabiliriz: Oyun içerisinde, üstte da bahsettiğim üzere güç kaynağı sağlamak için elbette yıldızlardan yararlanabilir, ışıklardan faydalanabilir ve başka ögelerden burada çeşitli seviyelerde yararlanabiliriz. Lakin bu noktada, tüm beşerler için yetecek kadar gücün olmadığını da belirtmek gerekiyor. Zira bu kısımda yer aldığımız müddet boyunca elbette tüm insanlığı kapsayacak formda güç bulunmuyor ve biz de bu enerjiyi ne yazık ki bulmamız gerekiyor. Burada ise bizlere büyük bir yük düşüyor ve bu yük ile bir arada de elbette oyundaki yerimize almalıyız. Hasebiyle oyunda yer aldığımız sürece güç kaynağını bulmak gerekiyor ve bu kaynakla birlikte de elbette oyundaki temel gayemizi yerine getirmemiz lazım. Bunun dışında, oyunda yer aldığımız sürece bu güç kaynaklarını farklı formlarda kullanabilir ve en yeterli formda ve verimli biçimde kullanmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda münasebetiyle bu güç kaynağı ile birlikte daima olarak haşır sevinçli olabiliyoruz.
 
Burada insanlığı bir sonraki düzeye taşımak için elbette güç kaynağına gereksinimimiz bulunuyor ve önümüze çeşitli projeler sunuluyor. Burada bir uzay mühendisi olarak bulunuyoruz ve yer aldığınız mühlet boyunca mühendis olarak veriliyor büyük bir teşebbüse adam atabiliyoruz. İnsanların muhtaçlık duyduğu güce getirmek için, oyun isminden da anlaşılacağı üzere bir yıldızın etrafında dönen tüm gücünü ve gücünü kullanan bir mega yapı inşa etmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu temel hedefinde oyunun döndüğünü söyleyebilir ve sınırsız bir güç kaynağı elde etmek için de elbette buradaki sistemi bağlayabiliriz. Lakin bunu elbette büyük bir getirisi ve zorluğu bulunuyor.
 
 
 
Bu yapıyı inşa etmek elbette geniş bir kaynağın ve gücün olması gerektiğini bizlere vurguluyor. Münasebetiyle oyunda imkansız bir buluş olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Lakin bunun ipleri büsbütün bizim elimizde bulunuyor. Zira oyunda üstte da bahsettiğim üzere bir mühendis olarak yer alabilir ve başımıza çalıştırdığımız esnada ise bu buluşu elbette oyun içerisinde deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışıyoruz. Zay atölyesinde istediğimiz biçimde çeşitli araştırmalar yapabilir, üretim çizgisini dilediğiniz üzere düzenleyebilir ve bu üretim sınırı ile bir arada kazandığımız kaynaklarda elbette bu üslup büyük buluşları harcayabiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde bu usul bir döngü bulunuyor ve bu döngüyle birlikte de yeni teknolojilerin ve kaynakların kilidini açabiliyoruz. Mega yapı inşa edebileceğimiz nöron yıldızlarına geçiş yapabileceğimiz, tıpkı vakitte kayarak gezegenlere ve dış gezegenlere gerçek gideceğimiz oyun içerisinde türlü türlü kaynakların olduğunu söyleyebiliriz. Tıpkı vakitte burada büyük ve çeşitli bir cihanın olduğundan da bahsedebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde geliştirici takımın geniş bir sistemi bizlere sunduğunu aktarabiliyoruz.
 
Yeni yeni buluşlar yapabileceğimiz ve devasa bir teşebbüsle birlikte oyunda görevlendirildiğimiz üretimde her oyun eşsiz bir yapı ile bir arada bizlere sunulmayı bekliyor. Münasebetiyle oyun içerisinde rastgele bir yapı yer alıyor ve her yapı içerisinde de bulunduğumuz esnada elbette buradaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunda her bir başlangıçta farklı ögelerin farklı yerlerde olduğunu görebilir ve bir yerden kaynağı topladıysak bir sonraki oyunun içerisinde o kaynak o yerden toplanamıyor. Münasebetiyle farklı yerlerde ve her bir oyun içerisinde farklı bir tecrübe elde edebiliyoruz. Hülasa oyun içerisinde her bir oyuncu farklı bir tecrübesi elde edebilir ve bu da tecrübesi ve çeşitliliği arttıran ögeler ortasında yer alıyor.
 
 
 
Oyun içerisinde her bir yıldızın, gezegenlerin ve kaynakların farklı dağılımları bulunuyor. Üstte bahsettiğimiz üzere rastgelelik durumu prosedürel olarak bizlere sunuluyor. Münasebetiyle oyun içerisinde cihan bize ne getirirse getirsin, burada büsbütün gelişmeyi ve inşa etmeyi hedefliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde bu şekil bir yapının olması sahiden de oyuncular açısından epeyce hoş ve olumlu bir durum olarak çıkıyor diyebiliriz. Bunun dışında, bir uzay mühendisi olarak yer aldığımız üretimde küçük küçük noktaları ve ayrıntıları yönetmek epey ehemmiyet arz eder. Bununla bir arada elbette küçük ayrıntıları yer vererek büyük bir imparatorluğa hakikat adım atabiliyoruz. Tıpkı vakitte yıldızlar ortası bir imparatorluk ve fabrikaya gerçek geçiş yapabiliyoruz. Onunla üretim çizgilerimizi büsbütün kendimiz tasarlayabiliyor ve gereçleri kendimiz burada ayarlayabiliyoruz. Hasebiyle hangi kısımdan hangi kaynak üretebileceğimizi burada biz belirleyebiliyoruz.
 
Oyunda kaynaklar toplayabiliyor, gereksinimlerimizi karşılayabiliyor, sağa sola keşfedebiliyor, öteki gezegenlere gerçek adım atabiliyor, gezegenden gezegene çeşitli transit geçişler yapabiliyor, bir gezegenden öteki gezegene materyaller yükleyip taşıyabiliyor, birebir vakitte gereksinim duyulan yerlere de yıldızlararası taşıma takımları oluşturmamız gerekiyor. Oyunda bu kapsamda nitekim açıkladığımız kadarıyla ilgi cazibeli ayrıntıları ve yeni yeni mekaniklerin olduğunu görebilir ve oyunda geniş çaplı bir tecrübenin olduğunu aktarabiliyoruz. Hasebiyle oyunun erken erişim sürümü ile bir arada birçok sorunun ortadan kaldırıldığını doğrulayabilir ve tıpkı vakitte oyunun oyuncuların geri bildirimleri ile bir arada şekillendiğini söyleyebiliyoruz. Daima olarak gelişebileceğimizi, üretim çizgilerini kurabileceğimizi, oyun bizlere geniş bir tecrübe sunmayı amaçlar ve bu tecrübeyle birlikte de ilgi cazibeli görsellerini ve görünümlerinde olduğunu söyleyebiliriz.
 
Oyunda uzay macerasını attığımız sürece elbette ilgi alımlı görünümlerin burada olduğunu belirtebilir ve ilgi cazibeli bölgeleri de burada geçiş yapabiliyoruz. Bir yandan ürettiğiniz fabrikaların ve kurduğunuz sınırların hakikaten de art planda çalıştığını deneyimleyebilir ve burada bir ekran imajı de alabiliyorsunuz. Hasebiyle oyunda gezegenler ortasında geçiş yapabilir ve birebir vakitte ilgi alımlı ve dikkat alımlı görüntülerin ne olduğunu da söyleyebiliriz.
 
 
 
Oyunda kaynakları toplarken elbette bir müddet oyunda vakit geçirmemiz gerekiyor ve birebir vakitte bantlar aracılığı ile bir arada çeşitli tesisler kurabiliyoruz. Oyunda üretim sınırını kurarken elbette inşa etme sürecine burada büsbütün biz yönetebiliyoruz ve üretim sınırı içerisinde hangi kaynakların taşınabilir olduğunu, hangi kaynaklarının seyreltilebilir olduğunu büsbütün biz belirleyebiliyoruz. Otomatik üretim çizgisi ile bir arada elbette istediğimiz biçimde en âlâ araçlara sahip olabilir ve kozmosta şimdiye kadar verilen en verimli üretim sınırını burada oluşturmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Münasebetiyle oyunun temel hedefine esasen bu yer oluyor ve tıpkı vakitte insanlara yararlı olmak için burada güç kaynağını bulmamız gerekiyor ve büyük bir buluşu bulmak için de kıssadaki yerimize almaya çalışıyoruz. Hasebiyle oyunun bu temel etrafına döndüğünü söyleyebiliyor ve burada da hoş bir tecrübenin sizlere aktarıldığını söyleyebiliyoruz.
 
Oyun şu anda erken erişim sürümü ile birlikte karşımıza çıkmasına karşın Steam sayfasına bakacak olursak sahiden de çok olumlu ve çoğunlukla olumlu etiketlerine sahip olduğunu görebilir ve burada da oyuncuların sevdiğini doğrulayabiliyoruz. Hasebiyle bu üslup uzay temalı oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Elbette uzay temasıyla, bilim kurgu temasıyla ve tıpkı vakitte üretim çizgisiyle ve inşa etme içerikleriyle bir arada bu oyundaki yerinize almak isterseniz de hakikaten de hoş bir tecrübe diyebiliriz. Oyun zati 15 Aralık tarihi ile bir arada tam sürüme kavuşmayı hedefliyor ve bununla birlikte de oyunda tecrübe bir üst düzeye gerçek ulaşıyor.
 

Oyunu şu anda Steam sayfası üzerindeki fiyatına bakacak olursak 18 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyebilir ve yüzde 10’luk bir indirimin burada olduğunu aktarabiliyoruz. Münasebetiyle oyunun tam sürümüne çıkışıyla bir arada tahminen de bir artırım alacağına aktarabiliriz. Lakin bunun net olarak gerçek olduğunu söyleyemiyoruz. Oyunun indirimsiz fiyatı ise 20 dolarlık bir fiyat etiketine sahip durumda.

Oyun fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla