Konsol Haberleri

Disney’den Epic Games 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım

Valorant VP Oyuneks

 
The Walt Disney Company, Epic Games platformuna 1.5 milyar dolarlık bir yatırımda bulundu. İlerleyen süreçte artık iki şirket, Disney öykülerini ve tecrübelerini genişletmeyi amaçlayan Fortnite ile temaslı yepisyeni bir oyun ve cümbüş kainatı üzerinde iş birliği yapacak.
 
Disney cihanı Fortnite’a dahil olacak
 
 
 
Yapılan bu yatırımla birlikte yeni cihan Fortnite oyunu üzerinde genişleyecek ve hayranlar bu kapsamda Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Avatar ve daha fazla markadan içeriklerle ve karakterlerle oyuna dalış yapabilecek. Bunun yanı sıra oyuncular kendi kıssalarını ve tecrübelerini de oluşturabilecek bir sistemle karşılaşacak ve Disney’e mahsus halde bir dünyanın oluşturulacağını da burada aktarabiliriz.
 
The Walt Disney Company İcra Şurası Lideri Robert A. Iger bir basın açıklamasında mutabakat hakkında şunlardan bahsetti: “Epic Games ile olan heyecan verici ilgimiz, Disney’in sevilen markalarını ve serilerini oyunculara sunma fırsatı veriyor. Bu heyecanlı seyahatte Disney ile bir arada oyun dünyasına şimdiye kadarki en büyük teşebbüsü yapmaya hazırlanıyor ve öykülerimizi genişletmek istiyoruz. Hayranlarımıza sevdikleri Disney karakterlerine yeni tecrübeler sunmak temel maksadımız.”
 
Fortnite şu anda PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch, Epic Games Store üzerinden PC ve Android için mevcut. 
 
İş birliği fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla