Konsol Haberleri

Contra: Galuga Operasyonu İçin Yeni Intel Geldi

Valorant VP Oyuneks

 
Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward bugün, 2024’ün başlarında Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S’e ve Steam’e çıkacak, heyecanla beklenen run-‘n’-gun aksiyon oyunu Contra: Operation Galuga ile ilgili yeni detayları duyurdu. Tapteze bir fragmanla sergilenen ayrıntılar, sağlam bir oynanabilir karakter takımının ve heyecan verici anlatımın, Contra serisinin 1980’lerden bu yana bilinen adrenalin yüklü, yandan kaydırmalı (side scrolling), aksiyon dolu oynanışına yeni bir boyut getireceğini doğruluyor.
 
Yeni fragman
 
 
 
Orijinal arcade/NES Contra oyununun öyküsü ve kahramanlarını temel alan Contra: Operation Galuga, Galuga Takımadaları’ndaki bir meteor yağmurunun akabinde Red Falcon terörist kümesinin istilasıyla başlıyor. Earth Marine Corps’un (Dünya Deniz Piyadeleri) en seçkin askerleri olan Contra ünitesinden Bill Rizer ve Lance Bean, potansiyel tehditleri araştırmak ve etkisiz hale getirmek için olay yerine gönderiliyor. Öykü Modu ilerledikçe altıdan fazla kahraman oynanabilir hale geliyor:
– Bill Rizer: Contra ünitesinin saha önderi, harika fizikî güce, çevikliğe ve zihinsel metanete sahip. Her türlü silah konusunda uzman ve askeri bilimlerde çok bilgili.
– Lance Bean: Her türlü makine konusunda uzman, uzman bir nişancı. Bill Rizer tarafından Dünya Deniz Piyadeleri’ne alınmadan evvel bir gerilla savaşçısıydı.
– Ariana: Galuga Takımadalarından harikulâde yetenekli bir savaşçı. Kızıl Şahin’in akınıyla köyü neredeyse yok olduktan sonra, düşman güçlerine karşı tek kişilik bir savaş başlatıyor.
– Lucia: Dünya Deniz Piyadeleri’nde kumandan yardımcısı ve birebir vakitte yetenekli bir saha casusu. Savaş vazifelerinde ve saklı istihbaratta eşit derecede uzman.
– Lt. Stanley Ironside: GX Ordusunda zırhlı bir müfrezeye liderlik eden bir gazi. Halihazırdaki üstün dövüş hünerlerini desteklemek için güçlü bir Herkül exosuit’i giyiyor.
– Probotector: Contra Ünitesi tarafından kullanılan otonom eğitim robotları. En son teknolojiyi kullanırlar ve alanda insan meslektaşları kadar yeteneklidirler.
 
 
Contra: Operation Galuga, Kıssa Modu ve Arcade Moduna ek olarak üstesinden gelinmesi gereken 30 heyecan verici vazife içeren bir Uğraş (Challenge) Modu içerecek. Bu modlar ortasında düzeyler boyunca süratli koşmak, sonlu cephaneyle savaşmak, amansız düşman orduları karşısında hayatta kalmak ve çok daha fazlası yer alıyor.
Oyuncular, karşılaşacakları zorluklara göğüs gerebilmek, karakter yeteneklerini geliştirmek, muhakkak silahlarla basamaklara başlamak, tekrar doğduktan sonra hasar görmezliği artırmak ve öteki yararlı bonuslar kazanmak için (mikro transaction içermeyen) oyun içi kredileri kullanabilecekleri Perk Shop’ta yeteneklerini geliştirebiliyorlar. Her oyuncu tıpkı anda en fazla iki Perk’e (Avantaj) sahip olabiliyor.
Contra: Operation Galuga’nın oynanışı, karakterleri ve öyküsü hakkında daha fazla detay, oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça paylaşılacak.
 
basın bülteni 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla