Konsol Haberleri

Blizzard Bir Müddettir Geliştirdiği Hayatta Kalma Oyununu İptal Etti

Valorant VP Oyuneks

 
Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz üzere Blizzard grubunun yeni bir projeyi iptal ettiği ortaya çıktı. İptal edilen proje hakkında şu anda yeni ayrıntılar gün yüzüne çıkmış durumda ve oyunun hayatta kalma çeşidi ile birlikte karşımıza gelmesi bekleniyordu. Lakin ne yazık ki beklenen olmadı.
 
Teknik meseleler nedeniyle iptal edilen bir proje 
 
 
 
Geçtiğimiz Perşembe günü Microsoft, Xbox, Bethesda ve Activision Blizzard stüdyolarından toplamda 1.900 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Bu kapsamda Blizzard lideri Mike Ybarra ve baş tasarım sorumlusu Allen Adham’ın stüdyodan ayrıldığı doğrulandı. Bunun yanı sıra Ocak 2022 tarihinde ise isimsiz bir hayatta kalma oyununu geliştirme evresinde olduğu ortaya çıktı.
 
Bir müddettir geliştirilme basamağında bulunan bu proje Bloomberg’in yayınladığı rapora nazaran kullanılan oyun motorundaki teknik meseleler nedeniyle iptal edildi. Başlangıçta Unreal Engine oyun motoru ile birlikte geliştirileceği ve hatta bir prototipinin oluşturulmuş olduğu belirtildi. Lakin geliştirici grup içerisinde yer alan yöneticiler, teknolojinin bu oyun motoruyla bir arada kâfi olmayacağını ve 100 oyuncuya kadar genişleyen bir haritanın ortaya çıkmayacağını aktardı.
 

Hem yöneticilerin kararı hem de teknik sıkıntılar nedeniyle bu proje şu anda ne yazık ki hayata geçirilememiş bir biçimde rafa kaldırıldı.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla