Konsol Haberleri

Black Myth: Wukong Çıkış Tarihi Açıklandı

Valorant VP Oyuneks

 
Geliştirici Game Science, aksiyon rol yapma oyunu Black Myth: Wukong’un PlayStation 5, Xbox Series ve PC için Steam ve Epic Games Store üzerinden 20 Ağustos 2024 tarihinde dünya çapında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Oyun için ayrıyeten The Game Awards aktifliği kapsamında yeni bir fragmanı yayınlandı.
 
Uzakdoğu temalı bir aksiyon rol yapma tecrübesi geliyor
 
Çin mitolojisi içeriği ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan bu imal, daha evvelden birçok aktiflik kapsamında yeni fragmanları yayınlanmış ve bu fragmanlar nitekim de oyuncuların dikkatini çekmişti. Birinci fragmanıyla birlikte büyük beklenti içerisine girdiğimiz üretim, hakikaten de üst seviye grafikleri ve oynanış içeriğini bizlere aktarıyordu. Bu süreçten sonraysa oyuna birçok oyuncu ve oyuncu topluluğu beklemeye koyuldu. Geldiğimiz bugün, oyunun çıkış tarihi nihayet açıklandı ve oyun artık yakın vakitte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bakalım oyuncuların beklentilerini karşılayacak mı, bizlere vaat ettikleri tecrübesi sunacaklar mı? Bunu çıkış yaptığı vakit daima birlikte göreceğiz.
Bildiğiniz üzere bu oyun dahilinde aksiyon ve rol yapma tecrübesi bizlere aktarılmak isteniyor. Oyunda geçmişten gelen bir efsanenin rolünü üstleniyor ve burada belirlenmiş bir kişi olarak yola çıkıyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca açık bir dünyada gezip tozabiliyor, dilediğimiz üzere düşmanlarla birlikte kapışabiliyor ve bu düşmanların çeşitliliği elbette çok farklı hal alabiliyor. Geliştirici takımın belirttiğine nazaran oyunda oyuncuları tatmin edecek seviyede farklı düşman çeşitliliği bulunuyor. Bu çeşitlilikle birlikte de biz de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Elbette bu stil oyunlarda farklı düşmanların karşımıza çıkması ve bu düşmanların da bizlere farklı formlarda saldırması epeyce değer arz ediyor. Zira oyunda daima olarak birebir düşmanlarla bir arada kapışmak, onlarla birlikte çabaya girmek bir yerden sonra sıkıcı olabiliyor. Hasebiyle oyundaki düşman çeşitliliği oyuncular açısından hayli önemli diyebiliriz.
 
Yeni fragman
 
 

 
OYUN HAKKINDA 
Çin edebiyatının 4 büyük klasik romanından ilham alan bu üretimde batıya seyahate çıkabiliyor ve burada ucu bucağı belirlenmeyen bir açık dünyada yer alabiliyoruz. Oyunda karlı ortamlardan yıkık dökük harabelere, ormanlık alanlardan bataklık alanlara kadar epeyce farklı alan bulunuyor ve buraları dilediğimiz üzere keşfedebiliyoruz. Oyun içerisinde farklı hayvanlara bürünebiliyor ve bu hayvanları da dilediğimiz üzere kullanabiliyoruz. Böylelikle seyahatimizi daha da eğlenceli hale getirebiliyoruz. Örneğin oyun içerisinde uçan bir kuş olarak yer alabiliyor ve bununla bir arada oyunda süratli bir halde ilerleyebiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca farklı hayvanlara ve canlılara dönüşme yeteneğimiz yeteri kadar kullanabiliyoruz. Bu da oyuna nitekim de hoş ve ilgi alımlı çeşitlilik katan ögeler ortasında yer alıyor.
Harikalar ülkesini keşfedebileceğimiz üretim içerisinde kendi mukadderatımızı kendimiz belirliyor ve aksiyon rol yapma içeriği ile bir arada de karaktere odaklı bir yapının burada olduğunu görebiliyoruz. Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca karakterimizin farklı hünerleri bulunuyor. Bu hünerleri dilediğimiz üzere geliştirebiliyor ve yükseltebiliyoruz. Tıpkı vakitte oyunda yeni maharetlerin kilidini açabileceğimiz bir yapı yer alıyor. Bu yapı ile birlikte oyunda dilediğimiz üzere ilerleyebiliyor ve düşmanları daha kolay bir biçimde ortadan kaldırabiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca düşmanları dilediğimiz marifetleri yansıtarak ortadan kaldırmaya çalışıyor ve tıpkı vakitte farklı silahlarla bir arada de onlara karşı gelebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde yaptığımız ataklara reaksiyon veren dinamik bir etraf sistemi bulunuyor. Örneğin karlı bir ortamda isek ilerlediğimiz ve savaştığımız alanlarda karların dağıldığı ve yürüdüğümüz alanlarda ise ayak izimizin çıktığı bir yapı bizlere sunuluyor. Hasebiyle oyun içerisinde nitekim gerçekçi bir yapı bizlere aktarılıyor. Bu yapı oyunun birinci fragmanıyla birlikte bizlere sunuldu. Oynanış fragmanı içerisinde karlı bir alandaydık ve bu karlı alan içerisinde ilerliyor ve tıpkı vakitte sonunda ise işveren savaşı ile bir arada karşılaşıyorduk. İşte burada karların sağa sola dağıldığını ve yaptığımız atılıma nazaran etrafın reaksiyon verdiğini gördük. İşte burada oyun içerisinde nitekim de ilgi alımlı bir etraf ayrıntısının yer alacağını söyleyebiliyor ve gerçekçi bir yapıyla birlikte de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Oyuncular açısından bakacak olursak bu oyundan nitekim beklentiler bir oldukça yüksek. Zira oyunun hem grafikleri hem de animasyonları sahiden de akıcı bir halde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve ortaya çıkan görüntüler ve oynanış içerikleri ise bunu doğrular nitelikte.
 
 
Efsanevi bir öykünün anlatıldığı ve bu kıssa içerisinde de çeşitli gizemlerin bulunduğu üretim içerisinde çeşitli sırları açığa çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz ve burada farklı zorluklara ve görünümlere hakikat kendimizi atıyoruz. Gizlenmiş gerçekleri açığa çıkarabileceğimiz ve efsanenin ardındaki örtüyü ve sır perdesini aralayabileceğimiz üretimde yaptığımız her bir atak epey değer arz ediyor ve burada nitekim de ilgi alımlı kıssa içeriği ile bir arada müsabakaya hazırlanıyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca devasa yaratıklarla bir arada karşılaşabiliyor ve irili ufaklı düşmanların haricinde bir de işveren savaşları ile bir arada çaba edebiliyoruz. İşveren savaşları bu oyun içerisinde epeyce kıymet arz ediyor. Zira sahiden de hem dikkat alımlı hem de devasa ejderhalarla bile burada savaşabiliyoruz. Ejderhaların üzerine binebiliyor, onların sırtlarından kılıcımızı geçirebiliyor ve nitekim de hoş bir işveren savaşı tecrübesini burada görebiliyoruz.
Bu şekil oyunlarda işverenlerin çeşitliliği ve yapacağı ataklar epey değer arz ediyor. Tıpkı vakitte işverenlerin ne kadar çok değişik stillere sahip olduğunu görebilirsek o kadar çok oyun akıcı hale ve eğlenceli hale gelebiliyor. Elbette bu usul oyunlar şiddetli bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve oyuncular olarak daima tekrar tekrar denemeler yapmak durumunda kalıyoruz. Esasen oyunun gayesinde de bizlere güçlü bir tecrübe sunmak var. Zorluk istikrarı her bir oyuncu için ayarlandığı vakit elbette her bir oyuncu bu oyuna bir talih verebiliyor. Lakin zorluk düzeyi üst seviyeye ulaştığı vakit elbette daha evvelce bu çeşide giriş yapmayan oyuncular için büyük zorluğu beraberinde getiriyor diyebiliriz. Zira daha evvelce bu türlü bir tipi deneyimlememiş ve şiddetli bir yapıya direkt geçiş yapan bir oyuncu elbette daima olarak ölmekten sıkılabilir ve oyunu bir yerden sonra bırakabilir. Hasebiyle bakalım bu zorluk derecesine nasıl ayarlayacak daima birlikte göreceğiz.
Daha evvel görmediğiniz bir dünyada yer aldığınız üretim içerisinde antik Çin mitolojisine dayalı yaratıklar bulunuyor ve bunları ortadan kaldırmak büsbütün sizin işiniz oluyor. Keşifler ve büyüleyici ortamlarla bir arada yer aldığımız oyun içerisinde maymun hükümdarını denetim ediyor ve bu hükümdarla bir arada elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca farklı farklı düşmanlarla bir arada kapışabiliyor ve çevreyi büsbütün kendi lehimize kullanmaya çalışıyoruz. Keşfedilmemiş maceralarla bir arada yer aldığımız oyun boyunca yeni bir destan yaratmak için burada bulunuyor ve birebir vakitte kuvvetli platform ögeleri ile bir arada de karşılaşabiliyoruz. Oyunda yıkılabilir alanların olduğunu doğrulayabiliyoruz ve burada sahiden de bu ayrıntıların üst seviye bir formda karşınıza çıkacağını aktarabiliyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde farklı farklı bölgeler bulunuyor ve bu bölgeleri keşfetmek ve buraları tanımak büsbütün bizim adımlarımıza bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca farklı bölgelere giderek buralardaki görünümleri ortaya çıkarabilir ve burada istediğimiz halde ekran imajları alabiliyoruz. Tıpkı formda, burada yer aldığımız mühlet boyunca her bölgenin kendine ilişkin görünümü, teması ve yapısı bulunuyor. Tıpkı vakitte, her bölge içerisinde farklı düşman çeşitliliği ve farklı işverenler bizlere sunuluyor. Hasebiyle, oyundaki bu bölgeleri istediğimiz formda keşfedebiliyor ve açığa çıkarılmamış sonları burada açığa çıkarmaya çalışıyoruz.
Eski ve yeni düşmanlarla yüzleşebileceğimiz imal içerisinde Maymun Kral ile bir arada istediğimiz biçimde ilerleyebilir ve rakipleri sınamak için direkt bir ayaklanma çıkarabiliyoruz. Süratli kombolarla birlikte düşmanların üstesinden gelebileceğimiz üretimde üst seviye marifetlerin kullanıldığını söyleyebiliyoruz. Oyunda düşmanların bizlere saldırısını kesebiliyor, kendimizi savunmak için elimizdeki mızrağı onlara gerçek savurabiliyor ve süratli hareketlerle ve kombolarla birlikte de düşmanlarının üstesinden gelebiliyoruz. Eşsiz güçlere sahip olduğumuz bu imal içerisinde çok çeşitli düşman takımı ile birlikte karşılaşabiliyor ve onları alt etmek için elimizdeki silahları kullanabiliyoruz.
 
 
 
Burada karakterimizle birlikte atlayıp zıplayabiliyor, düşmanların üzerine direkt düşebiliyor, elimizdeki mızrağı dilediğimiz halde süratli bir formda sallayabiliyor ve bizlere gelen akınları direkt kesebiliyoruz. Oyunda akın, savunma ve kaçınma teknikleri kullanıyoruz. Hasebiyle, karakterimizle birlikte süratli bir biçimde sağa ve sola gerçek atılım yapabiliyor ve düşmanların akınlarından bu formda kaçabiliyoruz. Birebir vakitte, kendimize savunma pozisyonuna alarak elimizdeki silahı savunma olarak kullanabiliyor ve ardından ise karşı hücuma geçebiliyoruz. Hasebiyle, oyunda bu stil mekaniklerin yer aldığını aktarabiliyoruz.
Çeşitli büyüleri kullanabileceğimiz imal içerisinde birebir vakitte art plandaki öykü için hem orta sahneler hem de karakterler ortası diyaloglar devreye giriyor. Bunlarla birlikte de art planda yer alan öyküyü öğrenebiliyor ve tıpkı vakitte büyülerle ve bilgi ile birlikte oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Dönüşümlere geçiş yapabileceğimiz, farklı hünerleri kullanabileceğimiz, yeni marifetleri açabileceğimiz yapı içerisinde istediğimiz halde kendi stratejimizi ve planımıza oyuna dahil edebiliyor ve Çin mitolojisi içerisinde yer alan düşmanları burada ortadan kaldırabiliyoruz. Birebir vakitte, elimizdeki asa ile bir arada farklı marifetler açabiliyor, bu asa teknikleri üzerinde ustalaşmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Ek olarak, oyun içerisinde elimize farklı büyüler, yetenekler, silahlar ve ekipmanlar alabiliyor ve bunları da tıpkı vakitte birleştirebiliyoruz. Hasebiyle, oyunda yer aldığımız mühlet boyunca zanaatkarlık mekaniği de ön plana çıkıyor ve elimizdeki maharetleri ve silahları da bir ortaya getirerek kombolayabiliyoruz.
 
 
Oyunda farklı bölgelerin farklı öyküleri bulunuyor ve tıpkı vakitte farklı karakterlerle birlikte tanıştığımız sürece de onlardan yeni öyküler öğrenebilir ve tıpkı vakitte onlardan çeşitli vazifeler alabiliyoruz. Her türlü varlığın yaşadığı bu dünya içerisinde tuhaf tiplemelerinin olduğunu görebiliyor ve başsız bir beşerden tuhaf bir yaratığa kadar epey farklı karakterlerin bizlere sunulacağını söyleyebiliyoruz. Oyunda bu karakterlerin her birinin farklı kökenleri bulunuyor ve her birinin de art plan kıssası farklı olarak karşımıza çıkıyor. Hasebiyle, oyunda kıssanın işleyişi hakikaten de ön plana çıkıyor ve hoş bir öykünün olacağı geliştirici takım tarafından söyleniyor. Bunun dışında tekrar oyunda sevgi, nefret, açgözlülük ve öfke temaları işleniyor ve bu hisler ortasında ise karakterimiz boğuşuyor diyebiliriz.
Yukarıda da bahsettiğimiz üzere oyun önümüzdeki yılın ağustos ayı içerisinde gelmeye hazırlanıyor. Münasebetiyle, oyunu bekleyecek uzun bir müddetin olduğunu söyleyebiliriz. Bu süreçten sonra da oyunun ertelenip ertelenmeyeceğini şu an için söyleyemiyoruz. Bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Şu anda oyunun Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz, bu sayfa üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Elbette, uzun bir süreç olduğundan ötürü oyuna istek listenize eklemenizde yarar var. Zira, oyuna bir müddet sonra unutabilir ve çıkış yaptığında da hatırlamayabilirsiniz. İşte burada, istek listenize eklediğiniz oyun devreye girer ve mail adresinize bir bildirim aracılığıyla size haber verebilir.
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla