Konsol Haberleri

Banishers: Ghosts of New Eden Çıkışa Yakın

Valorant VP Oyuneks

 
DON’T NOD tarafından geliştirilen ve Focus Entertainment tarafından yayınlanacak olan aksiyon, rol yapma, macera oyunu Banishers: Ghosts of New Eden, 13 Şubat tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor.
 
Dikkat cazip görünümleri ve bölgeleri ile karşımıza çıkmaya hazırlanan aksiyon rol yapma oyunu içerisinde hakikaten unutulmaz anlar bizleri bekliyor. Burada farklı karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz. Kararlarımızın bir epey değerli olduğu ve bu kararlarla farklı sonuçlarla karşılaşacağımız imal içerisinde ilgi cazip ayrıntılar bizleri bekliyor. Rol yapma çeşidinin ilgi alımlı ögeleri ile birlikte yer aldığımız üretim içerisinde iki unutulmaz karakter olarak ilerlemeye başlıyoruz. Bu karakterlerle birlikte hayalet avcılığına yeltenebiliyoruz. Çeşitli olayları çözebileceğimiz ve farklı farklı hadiselerle ve olaylarla karşılaşacağımız üretimde doğaüstü güçlerin burada olduğuna görebiliyoruz. Elimize farklı silahlar alarak onları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Doğaüstü güçlerle savaşırken elbette kendi cephanemizi tıpkı vakitte öteki kaynaklarla birleştirebiliyor, yeni kaynaklar üretebiliyor ve daha fazlasını bu oyun içerisinde gerçekleştirebiliyoruz. Oyun genel olarak bizlere geniş özgürlükler sunuyor ve böylelikle geniş bir tecrübesi bizlere aktarmak istiyor.
 
1695’li yılları bizlere aktarmayı hedefleyen imal içerisinde unutulmaz olayları burada çözmeye çalışıyoruz. Bu olayları çözerken de elbette farklı kararlarla karşılaşabiliyoruz. Burada her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde ediyor. Zira burada yapacağınız ve vereceğiniz kararlar büsbütün farklılık gösterebiliyor. Öteki oyunculardan farklı gösterilen bu kararlar ile bir arada burada yer aldığınız müddet boyunca farklı bölgelere gerçek ilerleyebiliyor, yeni karakterlerle tanışabiliyor, yeni bölgeler ile bir arada buradaki yerinize alabiliyor ve tıpkı vakitte art planda yer alan öyküyü deneyimleyebiliyorsunuz. Art planda yer alan kıssa tam olarak oyuncuların dikkatine çekecek çeşitten olarak karşımıza çıkmayı hedefliyor. Zira aksiyon rol yapma oyunu içerisinde bizlere sunulacak olan o öykü gerçeklerden büyük değer arz eder. Bu kıssa ile birlikte bizde uzun soluklu bir tecrübeye adım atmaya çalışıyor ve bu formda oyunda ilerlemeye çalışıyoruz. Hasebiyle bu üslup oyunlarda kıssa hayli ehemmiyet arz ediyor. Umuyoruz ki bu oyunu özelinde hoş bir öykü tecrübesi bizleri bekler ve biz de bu hoş tecrübe içerisinde yerimizi alabiliriz.
 
 
 
Farklı atak tarzları ile birlikte yer alabileceğiniz üretim içerisinde Kuzey Amerika’nın farklı bölgelerini yanlışsız ilerleyebiliyor ve buradalarda gezip tozabiliyorsunuz. Daha sürükleyici savaşların yer aldığı üretim içerisinde ilgi cazibeli bir kıssa ile birlikte yer aldığımız üretimde hayalet avcıları olarak bulunuyor ve birebir vakitte farklı düşman çeşitleri ile bir arada burada karşılaşabiliyoruz. Bu cinslerin yer aldığı üretimde elbette her bölge içerisinde farklı düşman tipleri bulunuyor. Farklı düşman cinslerinin farklı hücum tarzları yer alıyor ve birebir vakitte bu düşmanların nasıl saldırdığını öğrenmeye çalışıyoruz. İrili ufaklı düşmanların haricinde bir de işveren savaşları burada karşımıza çıkabiliyor. Bu işveren savaşları ile birlikte daha şiddetli bir tecrübeyle bir arada karşılaşabiliyor ve onları alt etmek için elbette daha farklı hallerde hücum isteklerini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bu işverenlerle bir arada uzun soluklu bir savaşa geçiş yapabilir ve farklı kombolarla birlikte de onu indirmeye çalışıyoruz. Münasebetiyle oyunda yer aldığınız mühlet boyunca bu üslup içeriklerle birlikte karşılaşabiliyor ve bunlarla birlikte de direkt oyundaki yerinize alabiliyorsunuz. Bunun dışında ilgi cazibeli oyun mekanikleri bizleri bekliyor. Manevî güçlerle birlikte kapıştığımız üretimde dramatik sonuçlar doğuracak çeşitli seçimler yapabiliyor ve kıssa odaklı aksiyon rol yapma tecrübesini adım atabiliyoruz. İki farklı karakter burada değişik kaidelerde karşımıza çıkıyor ve her bir karakterin burada farklı misyonları bulunuyor.
 
Bu misyonlar elbette hem ana vazifeler hem de yan vazifeler olarak karşımıza çıkıyor. Ana vazifelerle bir arada kıssanın içeriğini de oradan deneyimleyebiliyor ve daha fazla ilerleme kat edebiliyoruz. Yani vazifelerle birlikte de hem karakterimizi geliştirebiliyor hem de yeni kaynakların ve donanımların sahibi olabiliyoruz. Burada elbette 2 misyon cinsinin de istikrarlı bir halde karşımıza çıktığını görebilir ve iki farklı tarafa da ilerleyebiliyoruz. Art planda yer alan kıssaya hem orta sahnelerle hem de karakterler ortası diyaloglarla birlikte bizlere aktarılıyor. Orta sahneler ilgi cazibeli ayrıntılarla bir arada donatılmış durumda ve bizlere berbat durumdan nasıl aydınlığa çıkacağımızı aktarıyor.
 
 
 
 Farklı olaylarla birlikte karşılaşabileceğimiz ve olayları farklı yollarla çözebileceğimiz ve hatta bölgelere dilediğimiz halde yaklaşabileceğimiz üretimde, hangi vazifeleri hangi halde yaklaşacağımıza büsbütün biz karar veriyoruz ve seçimlerimize birlikte de gidişata taraf verebiliyoruz. Oyun özelinde seçimler hayli kıymet arz eder. Üstte bahsettiğimiz üzere seçimlerle bir arada hem karakterlerle birlikte yakınlaşabiliyor hem de tıpkı biçimde vazifeleri yaklaşımımızı burada belirleyebiliyoruz. Direkt düşmanların ortasına dalabildiğimiz yahut bâtın halde ilerleyebildiğimiz üretimde, farklı hislerle birlikte bir öykü içeriği ile karşılaşabiliyor ve burada doğaüstü yaratıklar ve kadim sırlarla birlikte karşılaşabiliyoruz. Varlıklı ve ilgi cazibeli bir dünyada yer aldığımız açık dünya içerisinde dilediğimiz üzere dolanabiliyor, bu bölgelerde yer alan kıssaları deneyimleyebilir, karakterlerle birlikte etkileşime geçebilir ve karakterlerin gerisindeki öyküyü burada öğrenebiliyoruz.
Oyun içerisinde, iki aşık ortasındaki hoş ve ilgi cazip kıssayı deneyimleyebiliyor ve bu sırları çözmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
Yaşayanlara eziyet eden bu tüm ruhları ortadan kaldırabileceğimiz üretimde, iki farklı dünyaya bulunuyoruz. Hem ruhların yaşadığı hem de olağan insanların yaşadığı bir dünyada yer aldığımız imalinde, hem zekanızı kullanmaya çalışıyor hem de manevî güçlerle birlikte iki farklı karakterin güçlerini birleştirebiliyorsunuz. İki farklı karakterin güçlerini birleştirmekle birlikte burada farklı kombolarla karşılaşabiliyor ve birebir vakitte yolumuza güçlü kararların çıktığını da söyleyebiliyoruz. Öykümüzü dilediğimiz biçimde sonuçlandırabileceğimiz ve dallanıp budaklanan bir kıssa içeriği ile bir arada karşımıza çıkan üretim içerisinde mukadderatımızı kıymetli ölçüde değiştirebiliyor ve yaptığımız seyahat nitekim burada farklılık gösteriyor. Elbette burada farklılık göstermesi her bir oyuncuya burada farklı bir tecrübesi sunuyor. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca hem Antea isimli bir karakter olarak hem de Red isimli bir karakter olarak buradaki yerimizi almaya koyuluyoruz. İki farklı karakterinde iki farklı marifet ağacı bulunuyor ve bunlarla birlikte de hoş bir tecrübe bizleri bekliyor.
 
 
Oyunda yer aldığımız müddet boyunca iki farklı karakterin hem büyüleri, silahları ve ruhsal güçleri birbirinden farklılık gösteriyor ve bu güçlerle bir arada de doğaüstü düşmanlarla karşılaşabiliyoruz. Tüm gücümüzü açığa çıkarabileceğimiz ve yeni donanımlarla bir arada üstümüze donatabileceğimiz üretimde nitekim de bu donanımlar hayli ehemmiyet arz ediyor. Farklı donanımları kullanarak düşmanların üstesinden gelebilir, kılıçlar, kalkanlar ve daha fazlasını burada kullanabiliyoruz. Yeni donanımlar ve yeteneklerle bir arada hem yeni yeteneklerin kilidini açabiliyor hem de burada yer aldığımız müddet boyunca yeteneklerimizi güçlendirebiliyoruz. Varlıklı ve dünyanın kadim sırlarını açığa çıkarabileceğimiz üretimde saklı gizemleri açığa çıkarmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve burada tanınmış karakterlerle bir arada de karşılaşabiliyoruz. Yazgımızı etkileyen ahlaki seçimlerle bir arada yer aldığımız üretimde hoş tema ile bir arada ilerleyebiliyoruz.
Oyun içerisinde savaş mekanikleri epeyce kıymetli ayrıntılarla birlikte karşımıza çıkıyor. Buradaki düşmanlarla birlikte kapışırken elbette onları nasıl saldırdığını öğrenmek birinci etapta kıymetli olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapı ile birlikte düşmanlar nasıl saldırdığını burada öğrenebiliyor ve birebir vakitte bu akınlara karşı gelebiliyoruz. Örneğin elimizde kılıç bulunduğu bir esnada bir arenaya yanlışsız inebiliyor, burada bir düşmanla birlikte kapışacağımız alan karşımıza çıkıyor. Düşmanla birlikte kapışırken öncelikle ona saldırdığını kılıcımızla bir arada savunabilir ve saldırısına başa çıkarabiliyoruz. Bunun dışında karakterimize bir arada sağa sola gerçek birdenbire ilerleyebilir, yuvarlanabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyoruz. Bu sayede düşmanlara hücumlarını boşa çıkarabilir ve böylelikle karşı hücuma geçebiliyoruz.
Yapım içerisinde farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor ve bu bölgeleri direkt keşfetmeye çalışıyoruz. Etrafı ne kadar çok keşfedersek, o kadar çok hoş olaylarla ve kaynaklarla karşılaşabilir ve birebir vakitte farklı kaynakları burada harmanlayabilir ve birleştirebiliriz. Bu sayede yeni donanımları elde edebilir ve bu kaynakları en düzgün halde kullanmaya çalışırız. Bu bölgeler içerisinde hakikaten de hoş atmosferlere sahip kısımlara ilerleyebiliyor, burada yer aldığımız müddet boyunca etraftaki görünümlere bir bakış atabilir ve hakikaten de hoş görünümlerle karşılaşabiliyoruz. Buraları dilediğiniz üzere ekran imajı alabilirsiniz. Oyun görüntü ve grafik bakımından da sahiden hoş bir tecrübe sunmayı hedefliyor.
 
 
Oyunda ormanlardan, harabe olmuş bölgelere, yanmış kısımlardan, işveren savaşlarına geçiş yapabileceğiniz arenalara ilerleyebilirsiniz. Buralarda kapışabileceğiniz alanlar nitekim de ön plana çıkıyor. Bununla birlikte, oyunda hoş bir tecrübe elde etmek için karakterinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz. Karakterinizi geliştirirseniz, elbette daha güçlü bir biçimde düşmanlara karşı çıkabilir ve ne kadar çok geliştirme yaparsanız, o derece güçlü düşmanları ortadan kaldırarak onların kaynaklarını da elde edebilirsiniz.
Oyunda karakter ekranı bulunuyor. Bu karakter ekranı ile bir arada karakterimizin dilediğimiz üzere her bir modülüne dokunabilir, kalçasından üstüne, elinde tuttuğu silaha ve oradan da botuna kadar her bir kısımda farklı donanımları takabilir ve bununla bir arada de karakterinizi güçlendirebilirsiniz. Elbette oyunda farklı farklı seçkinlik düzeylerine ve güçlerine sahip silahlar ve zırhlar karşımıza çıkıyor. Bunlarla bir arada, dilediğimiz formda takılar ve aksesuarlar da tıpkı formda karakterimize takabilir ve böylelikle daha güçlü bir formda düşmanların karşısına çıkmaya hazırlanabiliriz.
Karakter ekranında ise sağ tarafında karakterimizin gücü, dayanıklılığı ve daha fazla istatistiği burada karşımıza çıkar. İstatistiği ne kadar çok arttırırsak, elbette o kadar daha güçlü olabilir ve böylelikle işveren savaşlarında daha tesirli bir biçimde tesirli olabiliriz. Bu kapsamda, oyunda hoş bir aksiyon rol yapma tecrübesi elde edebilir ve tıpkı vakitte karakter odaklı bir yapının da burada olduğunu söyleyebiliriz. Hasebiyle bu şekil oyunlar sahiden de aksiyon rol yapma tecrübesini sevenlere ve tıpkı vakitte karakter odaklı üretimlerden hoşlananlara hitap ediyor ve oyun hoş bir tecrübesi bizlere sunmak için elinden geleni yapmaya koyuluyor.
 
 
Oyunda yer alan yetenek ağacı ile bir arada nitekim de hoş maharetler ile karakterinizi harmanlayabilir ve bununla bir arada oyundaki yerinizi alabilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız, nitekim bu yeni bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Bunun dışında, oyun şu anda ön siparişleri açık durumda ve dilerseniz 35 dolarlık fiyat etiketi ile birlikte Steam platformu üzerinden oyunu satın alabilir ve çıkış yaptığı vakit direkt kütüphanenizde görebilir ve indirebilirsiniz. Uzun soluklu bir aksiyon rol yapma tecrübesini adım atmak istiyorsanız ve bu usul oyuna da geçiş yapmak istiyorsanız, bu oyuna kesinlikle bir göz atmanız kural diyebiliriz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla