Konsol Haberleri

Archaelund, 8 Ocak Tarihinde Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
4 Dimension Games tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan aksiyon, rol yapma, sıra tabanlı oyun Archaelund, 8 Ocak tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor.
 
Geniş çaplı bir açık dünya içerisinde yer aldığımız bu üretimde birinci şahıs bir yapı ile bir arada ilerleyebiliyor ve birebir vakitte zindanlar içerisinde gezinebiliyoruz. Zindan temelli bu üretim içerisinde farklı farklı düşmanları ortadan kaldırabiliyor ve sıra tabanlı taktik savaşlarıyla birlikte düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Grubumuzla birlikte ilerleyebildiğimiz ve küme temelli yapı ile karşılaştığımız bu oyun içerisinde bir yandan grubumuza rehberlik edebilir ve öbür yandan ise öykünün birçok sırrını açığa çıkarabiliyoruz. Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca art planda bir öykü anlatılıyor ve bu öykünün kapsamında ise elbette ilgi alımlı ayrıntıların karşımıza çıkacağını bekliyoruz.
 
Bu biçim aksiyon rol yapma ve sıra tabanlı üretimlerde elbette art planda yer alan kıssa epeyce kıymet arz ediyor. Zira bu kıssanın epeyce ilgi cazibeli olması oyuncuların da bu oyunu uzun müddetler oynamasına sebebiyet verebiliyor. Münasebetiyle oyunda bu üslup öykü içeriklerinin yer alması ve etraftan bulabildiğimiz objelerle birlikte öykünün açılması ve tıpkı vakitte art planda yer alan kıssanın hem diyaloglar hem de orta sahnelerle birlikte bizlere aktarılması sahiden de ilgi cazibeli ayrıntıların bizlere sunulmasını sağlayan ögeler ortasında yer alıyor. Bu ayrıntılarla bir arada kıssa içeriği hakikaten de hoş bir olayı bünyesinde de barındırıyorsa oyuncular bu biçim oyunlarda uzunca vakitler geçirebiliyor ve öykünün sonuna ulaşana kadar da usta olmaya çalışabiliyor.
 
 
 
Taktiksel savaşlar içerisinde kümemizle birlikte ilerleyebildiğimiz üretimde elbette karakterlerimiz burada epey kıymet arz ediyor. Bir yandan düşmanları alt etmeye çalışırken başka yandan ise karakterlerimizi burada hayatta tutmaya çalışıyoruz. Her bir karakterin ve küme üyesinin hayli kıymetli olduğu üretim içerisinde karakterlerin burada farklı yetenekleri bulunuyor ve bu yeteneklerle birlikte düşmanları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Düşmanları ortadan kaldırırken elbette taktik savaşları ile bir arada kendi stratejimizi ve planlarımızı oyuna dahil edebilir ve bu şekil oyunlarda her oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor. Zira bu oyunlarda bildiğiniz üzere farklı taktikler ve stratejiler benimseyebiliyorsunuz. Bu kapsamda her bir oyuncu burada farklı planlamaları devreye sokabiliyor ve bununla bir arada de birçok sır açığa çıkarabilir ve tıpkı vakitte kümesine rehberlik edebiliyor. Hasebiyle bu oyunda da bu üslup bir mekaniği ve içeriği olduğundan bahsedebiliyoruz.
 
Geniş çaplı bir açık dünya içerisinde yer aldığımız üretim boyunca elbette farklı farklı misyonlar bizlere aktarılıyor. Bu vazifelerin zorluğu birinci etapta kolay, daha sonrasında ise kuvvetli bir içeriği bizlere sunmayı hedefliyor. Münasebetiyle oyun içerisinde kolaydan zora hakikat bir zorluk düzeyi bulunuyor ve takımımızı yani partimizi geniş bir açık dünya içerisinde gezdirip tozdurabiliyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca dilediğimiz üzere etrafı keşfedebiliyor ve farklı sırların ve gizemlerin açığa çıkmasını sağlayabiliyoruz. Bu kapsamda yer aldığımız müddet boyunca oyunda farklı sırlarla bir arada karşılaşarak öykünün elbette özünü burada anlamaya çalışıyoruz. Beklenmedik sonlarla ve kıssalarla birlikte karşılaşabildiğimiz üretimde birebir vakitte düşmanlarında beklenmedik olanı bizlere sunuyor ve çatışmalara katılabileceğimiz bir yapı daima olarak bizlere aktarılıyor.
 
Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca siz de göreceksiniz ki daima olarak kendimizi düşmanları ortadan kaldırırken bulabiliyorsunuz. Bu biçim oyunlarda elbette daima olarak karşınıza düşmanların ve düşman dalgalarının geldiğini görebiliyorsunuz. Taktik savaşları içerisinde elbette sıra tabanlı bir yapı yer alıyor. Bu yapı ile bir arada birinci olarak biz, daha sonrasında ise rakip kadro bizlere saldırabiliyor. Hasebiyle burada yapacağımız her bir atak epeyce kıymet arz ediyor. Zira burada yaptığımız her atak sonrası sıra karşıya rakibe geçiyor ve karşı rakip şayet bizim adamlarımızdan birazını ortadan kaldırırsa elbette bu bizi sıkıntı duruma sokabiliyor. Münasebetiyle oyunda yaptığımız her bir atılım ile düşmanları ortadan kaldırmak ve düşmanlara çok fazla hasar vermek durumunda kalıyoruz.
 
 
Bununla birlikte oyunda farklı bölgeler bulunuyor ve bu farklı bölgelere hakikat ilerleyerek etraf avantajını da kendimize kullanmamız gerekiyor. Oyunda farklı bölgelerin farklı görünümleri, etraf ayrıntıları, avantajları, düşmanları ve sırları bulunuyor. Bunun yanı sıra farklı bölgeler içerisine girdiğimiz vakit farklı düşmanlarla bir arada karşılaşabilir ve bunları tahlil etmek ve nasıl saldırdığını öğrenmek için elbette onlarla sıra tabanlı taktik savaşlarına geçiş yapabiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca farklı ögelerle birlikte karşılaşmak ve düşman çeşitliliğinde hayli bol olduğunu söylememiz gerekiyor. Bunlarla bir arada yer aldığımız oyun boyunca üst seviye bir maceraya atılabiliyoruz ve geliştirici grubun belirttiğine nazaran oyunda heyecan verici yenilikler ve ilgi alımlı bir rol yapma tecrübesi bizlere sunulmak isteniyor. Bu hedeflemelerle birlikte de oyuncular elbette oyundaki yerini alabiliyor ve gelişimini tamamlayabiliyor.
Bunlar dışında oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca sıra tabanlı taktik savaşlarında elbette her bir karakter farklı bir savaş gücünü ortaya çıkarabilir ve elinizde bulunan donanımları da birebir vakitte düşmanlara karşı kullanabiliyorsunuz. Taktik savaşları içerisinde karakterlerinizi farklı ekipmanlarla donatabiliyor, karakterlerinizin düzeyini yükseltebiliyor, yeni hünerlerin kilidini açabilir ve böylelikle düşmanlara karşı daha sert ve daha güçlü bir biçimde durabiliyorsunuz. Oyunda yer aldığınız müddet boyunca derin ve ilgi cazibeli karakter ilerleme sistemi bizlere aktarılıyor ve meslek tabanlı bir sistem içerisinde yer aldığımız oyun boyunca karakterimizin farklı düzeylerde başlamasını sağlayabiliyor. Birinci etapta karakterimiz büsbütün sokak serserisi yahut dilenci olarak yer alırken, daha sonrasında ise bu karakteri takımımıza dahil ederek ona bir asil şövalye olarak ilan edebiliyor ve böylelikle hem yazgısını değiştirebiliyor hem de güçlü bir savaşçı olmasını sağlayabiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde bu şekil bir meslek ve karakter ilerleme sistemi bulunuyor diyebiliriz.
 
 
Kariyer sisteminin oyuna getirilmesi ile bir arada gelişmiş bir karakter sisteminin de olduğunu söyleyebiliyoruz. Gerçekten oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca kümemizi istediğimiz biçimde özelleştirebiliyor ve istediğimiz karakteri bu kümeye dahil edebiliyoruz. Strateji odaklı üretim içerisinde her savaşın epey kıymetli olduğunu belirtebiliriz ve çatışmalara burada katılabiliyoruz. Kendi amaçlarımızın peşinde koşabildiğimiz üretimde farklı farklı vazifelere kümemizi götürebiliyoruz. Bu misyonlardan muvaffakiyetle ayrılmak için elbette etraf ögelerini kendi lehimize kullanmamız gerekiyor. Düşmanlara karşı burada yakın dövüş yahut menzilli dövüş taarruzlarına geçiş yapabiliyoruz ve tıpkı vakitte buradaki yerimizi alabiliyoruz. Düşmanların karşısında elbette tesirli savaş biçimlerini gerçekleştirmemiz gerekiyor ve buradan düşmanların canlarını azaltmamız ve bu düşmanların nasıl saldırdığını ve hangi taarruzlara karşı zayıf olduğunu öğrenmemiz gerekiyor.
Oyun içerisinde farklı farklı kamera bakış açıları bulunuyor. Öncelikle geliştirici grubun belirttiğine nazaran klasik olarak birinci şahıs bakış açısıyla bir arada dünyayı ve açık dünyayı keşfedebiliyor ve bununla birlikte de zindanın her köşesinde neler olup bittiğini deneyimleyebiliyoruz. Bunun dışında sıra tabanlı taktik savaşlarına, yani çatışma esnasında geçtiğimiz vakitlerde klasik olarak üstten görünümde bir kamera bakış açısı bizlere aktarılıyor ve bu kamera bakış açıları da oyun içerisinde dilediğiniz formlarda değiştirilebiliyor. Münasebetiyle keşif noktalarında birinci şahıs, çatışma noktalarında ise üçüncü şahıs bir kamera bakış açısının olduğunu söyleyebiliriz. Bu da geliştirici grubun oyuna kattığı hoş gelişmelerden ve eklemelerden biri olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Bunlarla birlikte de oyun tecrübesi nitekim de gelişmişlik gösterebiliyor.
 
 
 
Beklenmedik olaylarla bir arada karşılaşabildiğimiz ve bu olayları kendi reaksiyonlarımızla bir arada yer verdiğimiz üretimde farklı farklı karakter sınıfları bulunuyor. Fakat bu karakter sınıfları elbette öteki oyunlardaki üzere bir yapıyı bünyesinde barındırmıyor. Bu sınıf daha çok karakterin mesleği ile ve ilerlemesi ile ilgili olarak karşımıza çıkıyor. Taktiksel seçeneklerle bir arada yer aldığımız ve her rakibi burada indirebildiğimiz üretimde düzey atladıkça daha güçlü pozisyona gelebiliyor ve düşmanlarımızı yenmek için tıpkı vakitte burada daha da kuvvetlenebiliyoruz. Oyunda geliştirici takımın belirttiğine nazaran detaylı bir dünya yer alıyor. Bu dünya içerisinde etkileşime geçebileceğimiz çeşitli karakterler ve yerler bulunuyor. Bunlarla bir arada yer aldığımız oyunda elbette art planda canlı bir dünya bizlere sunuluyor ve bu canlı dünya içerisinde saklı noktalara yanlışsız ilerleyebilir ve açığa çıkarılmayan sırları burada açığa çıkarabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda bâtın bölgelere hakikat ilerlediğimiz vakitte tekrar burada farklı donanımlarla ve ekipmanlarla birlikte karşılaşabilir ve bunları takımınıza dahil etmekte epeyce kıymet arz ediyor diyebiliriz.
Benzersiz yetenekleri elimize aldığımız ve burada farklı biçimlerde ilerleyebildiğimiz üretimde kendi bahtımızı burada kendimiz belirleyebiliyoruz. Farklı beşerlerle birlikte tanışabildiğimiz, yeni ekipmanları bu insanlardan alabildiğimiz, çeşitli gizemleri çözebildiğimiz ve eşsiz misyonları atılabildiğimiz üretiminde misyonları tamamlayarak yeni marifetlerin kilidini açabiliyor ve birebir vakitte yeni ekipmanların sahibi de olabiliyoruz. Çözülmesi gereken sırların açığa çıkması ile bir arada de savaşlarda düşmanları yağmalayabiliyor ve bunun dışında saklı noktaları açığa çıkardığımız takdirde burada hazinelerle bir arada karşılaşabiliyoruz. Hazineleri açarak elbette hem kendimize gelir kaynağı elde edebiliyor hem de yeni ekipmanların sahibi burada olabiliyoruz.
 
 
Üst seviye ekipmanlarla birlikte yer aldığımız oyunda elbette güçlü olmanın bir yolu bu ekipmanları karakterlerimize dahil etmek olarak karşımıza çıkıyor. İlgi alımlı ayrıntıları bünyesinde barındıran üretimde derin strateji ve sıra tabanlı taktik savaşları bizlere aktarılıyor ve burada yaptığımız her atak hayli ehemmiyet arz ediyor. Farklı bakış açılarıyla birlikte yer aldığımız oyunda yalnızca amaçlarımızın peşinde koşmuyor, birebir vakitte bu dünyanın ötesinde neler olup bittiğini öğrenmek için de elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Karakter odaklı ve küme odaklı yapı içerisinde klasik olarak rol yapma ve aksiyon tecrübesi bizlere aktarılıyor ve bunlarla bir arada de hoş bir tecrübe bizlere sunulmak isteniyor. Art plandaki kıssayı keşfedebileceğiniz ve kıssadaki sırları açığa çıkarabildiğiniz üretimde meslek tabanlı bir sistem bulunuyor ve oyunun şu anda Steam sayfası açık olduğunu belirtebiliyoruz.
 
 
Şu anda Steam sayfası açık olan bu imal, üstte da bahsettiğimiz üzere 5 Ocak tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu üslup oyunlardan hoşlanırsınız ve kendinizi yeni ve ilgi alımlı bir rol yapma tecrübesine ve birebir vakitte sıra tabanlı taktik savaşlarına atmak istiyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyunun şu anda ön siparişleri kapalı durumda ve hangi fiyatlandırma ile bir arada karşımıza çıkacağını bilemiyoruz. Bunun dışında oyunu şu anda istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. İstek listenize eklediğiniz oyunlar çıkış yaptığı gün mail adresinize bir bildirim aracılığıyla geliyor ve bu bildirimle bir arada de oyundan haberdar olabiliyorsunuz. Münasebetiyle bu da oyunu unutmanızın önüne geçebiliyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla